Drodzy Literkowicze!

Informujemy, że przenieśliśmy naszą działalność na kanał na Discordzie.
Zainteresowanych dołączeniem do grupy, utrzymaniem kontaktu i wymienianiem się tekstami prosimy o zgłoszenie na Discordzie do WolfKreuz#8417 lub na adres e-mail:rogodox@gmail.com

Kres forów literackich

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

qla
Posty: 1
Rejestracja: 02 stycznia 2019, 14:10

Kres forów literackich

Post autor: qla » 07 stycznia 2019, 15:41

Cześć

Mam wrażenie, że literackie fora podobne do literka.info przeżywają kryzys. I to bynajmniej nie wynika z tego, że mamy mało osób piszących, czy ogólnie zainteresowanych literaturą (tak mi się wydaje). Ponoć jest więcej piszących niż czytających. Nie wierzę, że jedyną przyczyną takiej sytuacji jest Facebook (i inne portale społecznościowe) gdzie wszyscy się przenieśli. Zauważyłem, że nawet te liczne fora jak weryfikatorium, portal literacki, fabrica libororum czy opowiadania.pl również mają podobne problemy. Nie mówiąc o wielu stronach związanych z pisaniem, które w ogóle przestały istnieć i to właśnie ze względu na brak zainteresowania (wspominam np. fantazyzone (bardzo ciekawe forum) czy storyteller). Po prostu zniknęły one z internetowego świata.

Awatar użytkownika
DonWasiliew
Posty: 12
Rejestracja: 01 czerwca 2019, 10:06

Re: Kres forów literackich

Post autor: DonWasiliew » 06 czerwca 2019, 19:03

Pojawienie się audiobooków sprawiło, że zainteresowanie książkami jako czytaniem straciło na popularności, bo w telefonie zmieści się spokojnie 30 audiobooków, a z kartą Micro SD to i spokojnie setka.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja
Posty: 1490
Rejestracja: 26 listopada 2011, 00:36
Lokalizacja: Torgau

Re: Kres forów literackich

Post autor: Kanterial » 09 czerwca 2019, 16:01

Fora literackie nigdy nie były popularne ze względu na chęć czytania. Odwrotnie - stanowią od zawsze miejsce publikacji. Ludzie, którzy piszą, rejestrują się, żeby inni czytali ich prace. Czytanie jest tu jedynie formą "zapracowania" na odzew. Nie wiem zatem, co mają audiobooki i zanik kultury czytania do wymierania for literackich w internecie...
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.


"Nie twierdzę, że było lepiej, kiedy miałem dwadzieścia lat, ale kiedy mam pięćdziesiąt, to też nie jest dobrze i to jest moje postanowienie noworoczne, postanowiłem, że nie jest dobrze."

ODPOWIEDZ