TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Łaciate kawałki Kruff

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Re: Łaciate kawałki Kruff

Post autor: Kanterial » 27 grudnia 2018, 23:51

:facepalm:

po prostu Miguel

a to:
przytakną w milczeniu, na które zasługiwała wątpliwa ozdoba we wszystkich kolorach tęczy
idealne XD 10/10
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 29 grudnia 2018, 21:01

Ort w sztambuchu, nie mógł zostać niezauważony XDDD

Dłubię w Idunn, chyba widzę światełko w tunelu :la:
Zresztą wszystko to było trochę oszustwem. Na Idunn natywnie nie istniało takie życie – nie porastały jej łąki, na łąkach nie pasły się małe zwierzęta. Księżyc otaczała co prawda magnetosfera, obecnie wzmacniana przez system satelitarny, ale wobec morderczego lata i zabójczej zimy mniejsza ilość promieniowania kosmicznego nie rozwiązywała wcale problemu trudnych warunków do rozwijania się skomplikowanego ekosystemu. Pierwsze pokolenia osadników odkryły i opisały niewielkie, pierwotne formy krzemowe, do których nie do końca pasowało ziemskie pojęcie życia. I to wszystko. Całą resztę ludzie pieczołowicie chronili w bunkrach, a potem wynosili na zewnątrz, rozmnażali, siali i zbierali plon. W czasie zimy i lata trwały pod ziemią prace nad zwiększeniem wydajności produkcji oraz skróceniem okresu wegetacyjnego. Niektóre gatunki były już zdolne owocować pięć razy podczas wiosny i jesieni lub wydać do czterech miotów w pełni sprawnych osobników.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 02 stycznia 2019, 15:23

Tak bardzo człowiek, ten fragment o uprzemysłowieniu przyrody.
Bardzo mi się ta wizja podoba, jest jednocześnie smutna i wywołująca podziw :ideal:

A przede wszystkim cieszy światełko w tunelu :D
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"Minę miał poważną, nieomal posągową, a twarz, choć przystojną, dającą do zrozumienia, że jej właściciel został przejechany pociągiem towarowym życia."

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 03 stycznia 2019, 17:28

:_: :_: :_: :_: :_: :_: :_: :_: :_: :_:
ŻYCIE OPARTE NA KRZEMIE
OBCY, TRUDNY ŚWIAT
TERRAFORMACJA
LUDZIE W BUNKRACH, czyli tak trochę PODZIEMNA CYWILIZACJA
:fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire:

lubię milion
:fire: https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis :fire:

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Starucha

Post autor: Starucha » 07 stycznia 2019, 14:47

Ja już o Idunn powiedziała, co miała rzec.

Ale rzucam linkiem, który może pomóc osadnikom i autorce: https://www.theatlantic.com/science/arc ... es/579064/

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 10 stycznia 2019, 19:22

Skończę ten tekst na czas, choćby nie wiem co... >.>
Teru wyglądała… inaczej. I nie chodziło tylko o strój oraz fryzurę, bo przecież Gaurin widział ją w zbroi. Tylko że wówczas ta zbroja była czysta, a nie splamiona krwią. Krwi nie było też w zakamarkach twarzy, nie czaiła się pod paznokciami. Włosy nie były tak potargane, a czerwone oczy nie płonęły tak strasznym ogniem.
Królewicz dopiero po chwili uświadomił sobie, że kiedy dziewczyna przekroczyła próg, on sam cofnął się o krok i wstrzymał oddech. Jakby odepchnęła go niewidzialną pięścią.
Książę Oran wszedł do sieni tuż po niej i z szerokim uśmiechem klepnął ją w ramię – bo łopatki nie sięgnął.
– Widzisz, braciszku? – zaśmiał się. – Mówiłem ci, że niepotrzebnie się martwisz! Twoja Teru to wspaniała wojowniczka. Musiałbyś widzieć, co wyczyniała!
Gaurin całym swoim sercem miał nadzieję, że dojrzy skrzywienie niezadowolenia na twarzy dziewczyny, ale nie doczekał się go. A gdy sama zaczęła się uśmiechać, królewicz poczuł, jak jego kręgosłup mięknie, a stopy zapadają się w podłogę.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Kandara

Post autor: Kandara » 10 stycznia 2019, 21:31

Ostatnio jakoś bardziej zaczęłam zauważać "Twojego narratora" i doszłam do wniosku, że on... jest no taki charakterny :).
Obrazek Księżycowa weno, działaj!

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 11 stycznia 2019, 12:41

Zgadzam się z Kandarą, też coś zauważyłem, ale nie mogłem tego nazwać :D

Gaurin :glask:

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 11 stycznia 2019, 13:13

Ten tekst, to chyba jednak trochę(?) cięższy kaliber, niż się spodziewałam po wcześniejszych fragmentach :bag: bo jakoś sądziłam, że to Teru będzie "ofiarą" brutalnej rzeczywistości i złamanej miłości, a tu trochę odwrotnie (w sumie już się dało czuć przy opisie dzieciństwa księcia gdzieś dawno), albo oboje będą obrywać takimi scenami... W sumie nie wiem jak mogłam sądzić, że to będzie romansowe fantasy na lekkości, skoro ty je piszesz :facepalm:
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 13 stycznia 2019, 18:08

Nie bydzie tak źle... myślę...
Rozpalał go gniew, ale wiedział, że tak naprawdę kryje się pod nim jakaś inna, nieosiągalna reakcja. Tyle że któryś z wszczepów już zdołał zwolnić dodatkowe dawki adrenaliny i kortyzolu. Pierwszy hormon załatwił poty i podwyższone tętno, drugi tępy ból głowy, zaczerwienione uszy, rumieńce i drżenie rąk – wszystko, co Jurij był w stanie odczuwać. Wszystko, co mogło ukryć strach, wątpliwości, a może nawet cień sentymentu.
Ulgi.
To, co zafundowała mu Wilczyca do spółki z resztą elektroniki, zdecydowanie nie miało z tą ostatnią nic wspólnego.
– Przestań – warknął więc.
Sam to uruchomiłeś.
– Czym niby, kurwa?!
Dobrze wiesz.
Tak, wiedział.
Emocjami, do których nie powinien być zdolny.
Ekstrakcja subtotalna – tak to się nazywało w oficjalnych raportach. Takie ładne określenie na to, że ludzie Woronina zjebali sprawę i po organizmie Sabaki wciąż latały resztki jakiegoś gówna, które miało zostać usunięte totalnie i z którymi Wilczyca nie była kompatybilna.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 13 stycznia 2019, 21:42

Wychodzi. Poza tym przemyślenia i emocje akurat u niego wszystkie były dobre i jakoś sobie nie wyobrażam, żebyś mogła napisać złe XD i naprawdę je lubię.
Więc pisz *dolewa jeszcze trochę wina*
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 13 stycznia 2019, 23:39

Jurij, co oni ci zrobili, men?

Pisz, pisz, pisz :c[]: !

ODPOWIEDZ