UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Efemeryda

POEZJA
Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie. ~ Jan Twardowski
Awatar użytkownika
Toyer

Efemeryda

Post autor: Toyer » 10 maja 2017, 20:49

Nie próbuj mnie zrozumieć
jestem chaosem
bez początku i końca
logiczną masą zdarzeń
ale bez sensu

wędruję samotnie
stojąc w miejscu
głodne jutra
syte codziennością
przemijam

schowane szukam siebie
wewnątrz nie ma nic
bez kształtu
przybieram postać

uciekam

kiedy jeszcze
dogania już

Jestem

Awatar użytkownika
adieu tom8oo
Kontaktowanie:

Re: Efemeryda

Post autor: adieu tom8oo » 12 maja 2017, 18:02

niezły wiersz. fajne środki art., ciekawy koncept i w ogóle, krawia, ciekaw. właśnie tak chciałbym jeszcze pisać, ale już chyba nie potrafię. szybko, krótko i wszystko w temacie, poszukiwanie formy stanowi tutaj o jej znalezieniu. nie ma się czym chełpić, ale bywa, że jest a jutro czegoś nie ma. nie ma się też i co martwić, bo jutro prawie zawsze nadchodzi. świetnie.

(-)
no ale jak logiczna, to chyba nie bez sensu. ;p
"Przez miliony lat łączyły się i różniczkowały komórki, aby takie ochydne ścierwo, jak ja, mogło o sobie powiedzieć właśnie "ja"!" Sajetan Tempe (S.I. Witkiewicz "Szewcy")

Indeks wierszy zakazanych

Awatar użytkownika
Toyer

Re: Efemeryda

Post autor: Toyer » 13 maja 2017, 10:49

Właśnie dlatego zacząłem od słów "nie próbuj mnie zrozumieć":P Życie/istnienie ludzkie to właśnie taka logiczna masa. Część zastanawia się jaki jest jego cel/sens, niektórzy po prostu żyją i nie zawracają sobie tym głowy. Ale nikt nie wie jaki właściwie jest jego sens( Dlaczego istniejemy na tej Ziemi) Chodzi również o zdarzenie i pytania dlaczego to akurat nam się przytrafiło, dlaczego dzieje się jak dzieje. Ból i cierpienie na Ziemi, bez sensowne śmierci etc . Próbujemy sobie to logicznie tłumaczyć, ale pytanie zawsze pozostaje. I dlatego jest właśnie ten bez sens:)
To jest chyba mój najbardziej filozoficzny tekst:D
Dzięki za komentarz:)

PS. Ja z kolei nie wiem co to jest "krawia":P

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ