UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Gdzie piszecie tekst?

Awatar użytkownika
Ewoile

Re: Gdzie piszecie tekst?

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 13:43

Pisanie na papierze ma swój urok, jednak jest (jak dla mnie) dość niepraktyczne. Zajmuje mi zdecydowanie dłużej czasu, ogranicza nanoszenie poprawek i uniemożliwia "czystą" edycję, a do tego łatwiej tekst zniszczyć/zgubić i trzeba go jeszcze potem przepisywać na komputer - zdecydowanie za dużo roboty. Jestem dość zabieganym (i leniwym) człowiekiem i rzadko kiedy mam czas usiąść przed laptopem i napisać coś dłuższego, dlatego tworzę większość tekstów w notatkach w telefonie. Początkowo było to dość upierdliwie i męczące, ale szybko się przyzwyczaiłam. Dzięki temu mogę pisać w każdym miejscu i o każdej porze, jako że nie rozstaję się z telefonem - w samochodzie, na zajęciach, w przychodni, kolejce do kasy itd. Potem tylko cudna opcja "kopiuj, wklej"i mam wszystko gdzie trzeba :belt:
Obrazek

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 20 stycznia 2017, 13:48

Wszędzie. Dosłownie. I w każdej pozycji ;) Ale w odpowiedzi na "w czym" mogę już bardziej się rozpisać. Czerwone zeszyty. Mój pierwszy skończony tekst napisałam w czerwonym zeszycie, a że wcześniej zawsze słyszałam "skończ coś wreszcie", "masz słomiany zapał" etc. to w mojej umęczonyj majakimi głowie powstał przesąd, że najlepsze są czerwone zeszyty xD Mam już całą półkę w szafce, a i druga teraz zaczyna rosnąć, gdzie składuję zeszyty z opowiadaniami, czy notatniki... Bo notatniki, w których opisuję bohaterów, świat itd mam osobno. Jakaś scena, cokolwiek nad czym nie mogę usiąść od razu - to ląduje do notatnika. Razem z np wycinkami z gazet, czy tytułami muzyki, która natchnęła mnie do wymyślenia sceny x itp. Bo jak już zauważyłam na samym początku - pisać mogę wszędzie. Przez 2 przystanki w autobusie, na przerwie w pracy, w domu, na przystanku w zimie... Najgorzej pisze mi się w domu, bo wtedy mam za dużo czasu xD I nie znoszę komputerów, ale to może wina tego, że ma czarną a nie czerwoną obudowę.. Hmm. Hmm. Przepisywanie do Worda zajmuje mi wieczność, więc coraz częściej zastanawiam się nad przejściem z tradycyjnego na cyfrowy sposób, jednak niestety wcale nie czuję wtedy kontaktu z tekstem. Jest jakiś taki nie mój :/
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Jokerowski

Post autor: Jokerowski » 20 stycznia 2017, 14:01

Na swoim krześle, przy swoim biurku. I to mi wystarcza :)
Obrazek

Tal Shiar

Post autor: Tal Shiar » 20 maja 2018, 17:05

Wszystkim. W komputerze, laptopie, telefonie, zeszytach, nawet kartkach samoprzylepnych :) Jak najwięcej, jak najszybciej. Później się to wszystko poskłada.

ODPOWIEDZ