UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Reportaż

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Re: Reportaż

Post autor: Joa » 17 października 2016, 02:03

Czuję się tu powoli osamotniona :bag:. Znalazłam bardzo dobrą stronę z wywiadami przeprowadzanymi z reportażystami, recenzjami i rankingami. Wszystko, co tyczy się literatury non-fiction. Polecam, bardzo solidnie przygotowane posty - widać, że osoba, która stoi za tym wszystkim, wie, o czym mówi; http://www.wokolfaktu.pl
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 26 stycznia 2017, 13:39

To ja się podzielę moim zachwytem nad reportażami Andrzeja Mularczyka:
Obrazek

Warto, warto, warto, warto!

W publicystykę wrzuciłam całość opinii, jaką opublikowałam na moim małym, smętnym blogasie. Jeśli ktoś chętny, zapraszam: CO SIĘ KOMU ŚNI.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 31 października 2017, 18:55

Niewiele, bo i niewiele ostatnio czytam, ale dwie, które miałam już dawno tu umieścić, ale zapomniałam. Obie z pogranicza - Pamuk jest zdecydowanie pomieszaniem autobiografii z reportażem, a Taxi to taka luźna opowieść, mająca jednak lekkie cechy reportażu.

Obrazek
Do przeczytania na raz. Jedna z niewielu opowieści, która wryła mi się w pamięć to ta, gdy córka (nie pamiętam już, czy autora, czy kogo tam) jakiegoś mężczyzny wsiada pierwszy raz, samodzielnie w taksówkę i rusza do szkoły. Po tym jednym razie już nigdy nie puścił jej samej.
Lekko zarysowane problemy, z którymi borykał się ówczesny Egipt. Niemniej jednak, nie żałuję.

Obrazek
Ech, Pamuk, Pamuk, Pamuk. Uwielbiam. Jak raz zaczęłam, tak przepadłam i chodź do jego powieści nie pałam miłością, to do tej leniwie snującej się opowieści - tak. Historia rodzinna przeplatana z losami Stambułu - MAGIA. Kocham. Polecam. Uwielbiam.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

ODPOWIEDZ