UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Amor

Co teraz czytasz?

Post autor: Amor » 05 maja 2010, 16:13

Błądzisz wzrokiem po literach, przerzucasz kolejne kartki, tak, tak. Ale bądź tak miły i zatrzymaj się na chwilkę. Zerknij szybko na okładkę i zdradź nam, co w tej chwili trzymasz w ręce? Nie zapomnij tylko dodać dwóch słów od siebie. Bo po cóż znać sam tytuł, skoro o treści wciąż nic nie wiadomo.

Awatar użytkownika
ever.more

RE: Cóż takiego trzymasz właśnie w dłoniach?

Post autor: ever.more » 05 maja 2010, 17:47

"Szeptem" autorstwa Becci Fitzpatrick. Nie dam rady w dwóch słowach. Z trudem też powstrzymam się od wyśpiewywania pieśni pochwalnych na cześć tej książki.
Nie chcę zdradzać fabuły, bo urok książki kryje się (między innymi) w atmosferze tajemniczości, którą nieopatrznie mogłabym zburzyć jednym, głupim komentarzem. Co mnie tak ujęło w "Szeptem", zapytacie? Ano, na przykład humor - ach, te dowcipne riposty bohaterów. A komentarze Patcha?...
Z kwestii czysto technicznych mogę dodać, że napisana jest językiem....hm, nie to że potocznym, bo to mi fatalnie brzmi w kontekście książki...Powiem, że "luźnym", dobrze? "Szeptem" jest napisane luźnym językiem. No i tu tkwi szkopuł - zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy za takowym przepadają. Co nie zmienia faktu, że książkę bardzo,bardzo gorąco polecam!

Awatar użytkownika
KamoFreak

Post autor: KamoFreak » 18 maja 2010, 21:12

Ostatnim co przewinęło się przez moje ręce było 40 stron notatek z zajęć "problematyka tłumaczenia tekstów specjalistycznych" ponieważ jutro mam poprawę kolokwium ;P

A teraz bardziej poważnie.
Aktualnie czytam książkę autorstwa Trudi Canavan Trylogia Czarnego Maga #1 - Gildia Magów..
Wnioskując z poprzedniej książki, którą czytałem tej autorki, a która zarazem była swoistym wprowadzeniem do tego świata, zapowiada się całkiem przyjemna historia w której magia będzie odgrywać główną rolę. Bardzo łatwo da się wczuć w klimat, przez co oderwanie się po przeczytaniu zarazem jednego czy dwóch rozdziałów jest dość trudne, człowiek z ciekawości co będzie dalej mówi sobie "a przeczytam jeszcze jeden rozdział" a następnie okazuje się, że na zegarku wybiła właśnie 3 w nocy.

Awatar użytkownika
KamoFreak

Post autor: KamoFreak » 21 maja 2010, 11:44

Poruszasz się w całkiem innych klimatach książkowych niż ja, dla mnie dobra książka musi mieć w sobie jakieś elementy fantasy :P Co do czytania to u mnie jest podobnie zanim się wkręce to przez pierwsze ~100 stron przebijam się powoli czasem i 2-3 tygodnie, a potem jak już poczuję klimat i poznam bohaterów resztę książki pochłaniam w każdej wolnej chwili :)

$!ndbad
Kontaktowanie:

Post autor: $!ndbad » 21 maja 2010, 20:02

Dzisiaj, nie przepraszam... wczoraj wypożyczyłem z biblioteki szkolnej (:D) Hobbit. Czyli tam i z powrotem.
Niestety nie mam czasu ostatnio na czytanie :( Szkoła, obowiązki, zajęcia dodatkowe no i ... nasze, kochane forum :)
Trzymałem w ręku dość niedawno Wampiraci: Czarne Serce oraz Wiedźmin (cz. 1). Wampiratów bardzo lubię, polecam wszystkim fanom gatunku fantasy (i nie tylko!). Wiedźmin nie mógł mnie przytrzymać za długo przy sobie, gdyż osobiście lubię gdy w książce jest dużo "fantasy" tzn. magii, elfów, itd.
Literka na FaceBooku | Regulamin forum

On się starał, ona odpychała. On odpuścił, ona pokochała.

Awatar użytkownika
ever.more

Post autor: ever.more » 21 maja 2010, 21:47

Aktualnie odświeżam sobie cykl Opowieści z Narnii C.S.Lewisa, jako przygotowanie przed napisaniem "większego" opowiadania, które (zapewne ku zgrozie Sindbada) będzie efefem. Na dzień dzisiejszy czytam część drugą, Księcia Kaspiana.
Najbardziej w historiach o Narnii podoba mi się to, że gdy brać pod uwagę formę, jest to książka dla dzieci. Nie dla młodzieży - a dla dzieci właśnie. Jeżeli jednak zabrać się za interpretację i rozkładanie książki na tak zwane "czynniki pierwsze", okazuje się, że jest to utwór o wiele bardziej złożony, skomplikowany... n i e s a m o w i t e!
Wiem, że pewnie wielu z Was wiedziało o tym już wcześniej, ale czułam nieodpartą wewnętrzną potrzebę, żeby się z własnych przemyśleń zwierzyć tu i teraz :)

//Żadnego "Szanownego Admina" już Ci to mówiłem :)
//Sindbad

Awatar użytkownika
Pytalska

RE: Co teraz czytasz?

Post autor: Pytalska » 10 lipca 2010, 13:15

Koktajl mleczny - Sarah Mlynowski
Na początku podobało mi się, ale teraz nie jestem taka pewna co do wspaniałości tej powieści. Wydawało się humorystyczne i bardzo kobiece, teraz jednak - nieco przesadzone.

Awatar użytkownika
Vipera

Post autor: Vipera » 18 lipca 2010, 20:04

Ja ostatnio skończyłam "Wampiry z Morganville" księgę 3, a wczoraj wieczorem zaczęłam "Wybraną" - P.C. Cast + Kristin Cast ( saga Dom Nocy). Polecam obie serie, chociaż chyba bardziej tą pierwszą. Wszystkie części są po prostu cudne, pełne świetnych opisów i akcji. Miodzio po prostu!

Edit: Skończyłam wczoraj "WYbraną" i zaczęłam Kim Harrison - "Umarli czasu nie liczą". Na razie ponad 50 stron za mną, ale już mi się podoba. Fajny styl, szybko się czyta i ogólnie podoba mi się temat.
Do niedawna Madison Avery była zwykłą nastolatką, jeśli nie liczyć fioletowych włosów i tego, że była nowa w szkole. Ale jej bal maturalny był zabójczy - dosłownie. Właśnie tam Mroczny Żniwiarz chciał odebrać jej ciało i duszę. Lecz nie zdążył dokończyć zadania; Madison wykradła mu magiczny amulet. Dzięki niemu pozostała na ziemi, chodzi do szkoły, wygląda... jakby żyła. Ale tak naprawdę jest zawieszona pomiędzy światem żywych i umarłych. Światem, gdzie ciemność nie zawsze jest zła, a jasne istoty ocienia mrok. Gdzie tylko tajemniczy anioł może pomóc Madison przygotować się na chwilę, gdy Mroczy Żniwiarz wróci...
Krótki opis ksiązki ;)

Awatar użytkownika
Vipera

Post autor: Vipera » 18 sierpnia 2010, 18:23

A ja skończyłam "Umarli czasu nie liczą" oraz "Ever" i teraz czytam "Nocny Wędrowiec" księga 1
Nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów w mrocznej powieści bestsellerowej autorki urban fantasy.

Jest piękna, władcza i wieczna. Rozkazuje płomieniom i rządzi nocą. Nagle w jej świat wkracza człowiek – legendarny łowca wampirów. Danaus nie zamierza jednak unicestwić Miry. Chce, by połączyli siły w obliczu wspólnego wroga i nadciągającej ciemności, która wkrótce okryje dni ludzi i wampirów…

Jocelynn Drake amerykańska pisarka, powieścią Nocny wędrowiec

rozpoczęła bestsellerową serię Dni Mroku. Wykreowała w niej oryginalną mitologię świata, który od stuleci przemierza intrygująca, niejednoznaczna, zaskakująco ludzka bohaterka.

Magia i krew, walka i groza wypełniają niepokojący świat bez happy endów, gdzie ludzie i wampiry muszą zawrzeć trudny sojusz, by ocalić Ziemię.

Awatar użytkownika
Voronwë
Kontaktowanie:

Post autor: Voronwë » 18 sierpnia 2010, 18:55

A jam niedawno skończył "Kawaler w żółtym kaftanie" z cyklu opowiesi o kapitanioe Alatriste. Książka opowiada o XVI - XVII wiecznej Hiszpani, a w zasadzie o przygodach Alatristego oczami jego giermka :P

A teraz biorę sie za ... Krzyżaków, bo musze przeczytać, ale mam andzije, że nie będfzie tak źle

Awatar użytkownika
Flourie

Post autor: Flourie » 21 sierpnia 2010, 13:31

"Bezsenność" Stephena Kinga. Zabrałam się za tą książkę ze względu na autora. Kiedyś stwierdziłam: "Tak nie może być, żebym nigdy nie przeczytała którejś książki osławionego pana Kinga". Dużo o nim słyszałam (trochę złego, trochę dobrego), ale w końcu muszę wyrobić sobie własną opinię. :P
Akcja... rozkręca się powoli. Wciąż czekam na słynne (z relacji innych) momenty grozy, ale zdaje się nie trafiłam w książkę. :P A może będą później. Staram się nie zrażać. Mimo, że książka rozkręca się wolno to się rozkręca. ;)

Awatar użytkownika
mufek

Post autor: mufek » 13 września 2010, 10:50

Jako, że nie lubię spędzać długich godzin nad książkami bardzo chętnie sięgam po audiobooki. Wyszukuję w internetowych księgarniach najciekawszych pozycji. Uwielbiam książki akcji, które są bardzo dobrze czytane. Ostatnio znalazłem ciekawą pozycję w bibliotece audiobooków. Mianowicie audiobook „Na srebrnym Globie” Jerzego Żuławskiego, a czytany przez Romana Gancarczyka (wyd. Audea). Zastanawiam się czy jest więcej tak dobrych, polskich pozycji science-fiction. Jakie książki lub audiobooki możecie polecić?

ODPOWIEDZ