UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Nasze czarowanie - temat organizacyjny

Opowiadania starsze lub starawe. Takie, których autorzy nie mają już kont na forum, albo takie, których treść na prośbę autora została usunięta, a bo to na konkurs iść miało, a bo co innego.

Komentowanie w tym dziale jest wyłączone.

Awatar użytkownika
Kandara

Re: Nasze czarowanie

Post autor: Kandara » 07 maja 2014, 17:24

Dyrektor to transwestyta/transseksualista, po nie do końca udanej zmianie płci. To całkiem co innego. Po za tym, NC to mój pomysł, ja go założyłam i ja ustalam zasady, a jak się komuś nie podoba, to ja go na siłę nie trzymam. Magia zaś musi mieć swoje ograniczenia, swoje zasady. Inaczej nie byłoby to opowiadanie o czarodziejach, a o bogach. Jeśli ktoś chce to niech pisze o bogach, ale nie w moim NC.
Obrazek Księżycowa weno, działaj!

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 07 maja 2014, 17:31

Hej, ale wyluzujcie? ^^" Stwór dopiero dołącza, sama prosiła o wskazówki - już ma zostać odstraszona darciem kotów o pierdoły?
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kandara

Post autor: Kandara » 07 maja 2014, 17:41

Tak Kili, masz rację, przepraszam. Ja tylko ze swego miejsca powiedziałam jak to widzę. I uważam, że moja propozycja jest rozsądna.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 07 maja 2014, 17:43

Ja też uważam, że brak ograniczeń to brak zabawy, ale sądzę, że Stwór też to wie i, planując postać, nie obliczyła jej na boskość, czego dowodem może być to, że przytoczyła argumenty ;) Taką mam nadzieję :)

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Kandara

Post autor: Kandara » 07 maja 2014, 17:50

A ja zaproponowałam kompromis. Znaczy może tak zmienić wygląd, żeby wyglądać jak facet, ale nie się nim stać. (bo jednak myślę, że taka całkowita zmiana to trochę bardziej skomplikowana sprawa... no wystarczy spojrzeć na dyrektora :D)

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 07 maja 2014, 18:28

Nie spisałaś wyraźnych zasad Kandaro, więc sorry, ale jedyną zasadą jakiej wszyscy zgodzili się przestrzegać jest niezabijanie innych postaci. Innych zasad nigdzie nie spisałaś. Możesz teraz dodać swoje zasady, jeśli masz ochotę. Przecież to TWÓJ pomysł NC, więc możesz w każdej chwili zmienić zasady, albo je dopisać.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 07 maja 2014, 18:31

Serio, Al? Zamierzasz to ciągnąć? :wall: Przecież sprawa została już wyjaśniona ;)

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Stwór

Post autor: Stwór » 07 maja 2014, 20:45

Stwór wystawił odziany w durszlak łeb zza kartonowej barykady, by sprawdzić, czy już może się odezwać.

Już spieszę z wyjaśnieniami jak widzę działanie Ramony i czemu twierdzę, że nie jest ona zbyt OP.
Przede wszystkim, co do zmiany płci, od początku widzę ją jako metamorfmaga hermafrodytę, co nie znaczy jednak, że według mnie powinna ona móc na pstryknięcie zmieniać się z jednego w drugie. O ile zmiana w zwierzę nie została opisana w książkach jako bolesna, użycie eliksiru jakkolwiek-się-nie-nazywał do zmiany postaci ludzkiej przez osobę nie posiadającą takich uzdolnień już zostało określone jako nieprzyjemne. Z racji bycia metamorfomagiem czysto kosmetyczna zmiana ciała nie powinna powodować dużego dyskomfortu, jednak zmiana płci/wzrostu/wielkości piersi tudzież stopy powinna trwać dłużej i być nieprzyjemna lub nawet bolesna w przypadku 'większych' zmian.
Nie uznaję też radosnego 'zmienię się z małej dziewczynki w dużą, a moje ubrania zrobię to samo', więc bez dodatkowego magicznego wspomagania Ramona byłaby ograniczona przede wszystkim własną garderobą. Trzymając się jednak serii, zmiana w zwierzę magicznie przechowuje ubrania i w tej kwestii idę na łatwiznę.
Pomijając sam ból przy ewentualnej zmianie płci i konieczność znalezienia ubrania, by nie paradować jako Szkot, jest też kwestia siły. I w tym momencie uznaję, że nawet jeśli Ramona zmieni się w Pudziana, siłę zachowa jednak Ramony. Może delikatnie będzie ona zwiększona.
Co do samej zmiany w zwierzę, wychodzę z założenia, że metamorfomag będąc animagiem zachowuje zdolność zmiany wyglądu, a więc czysto teoretycznie powinien móc zmienić się w inne zwierzę niż jego 'główne'.

Otwieram się na krytykę czy narzucenie dodatkowych ograniczeń.

Awatar użytkownika
Prophet
Straż! Straż!

Post autor: Prophet » 07 maja 2014, 21:03

Ja tam nie widzę problemu, znaczy noo... Wszystko zależy jak to ugryziesz Stworze i jak wykreujesz.
Do samego zamysłu postaci się nie przyczepię, bo, jak wyżej, nie wiem jak ją poprowadzisz. To będę wiedzieć po Twoich dwóch-trzech postach i wtedy może jakieś uwagi mogę mieć. Howgh!
*taktyczny odwrót*
Obrazek

Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą,
W dal ciemną, bezkresną, w dal szarą i mglistą...

KLIK

Awatar użytkownika
Kandara

Post autor: Kandara » 07 maja 2014, 21:09

W tym kształcicie to jestem w stanie jak najbardziej przepuścić, podoba mi się, jeśli chodzi o zmiany płci, to nie mam zastrzeżeń już więcej. Mam jednak ciągle jeśli chodzi o zwierzęta, to było w książkach ujęte jako coś super... (no chyba, że mowa o zwykłym trasmutowaniu kogoś innego w zwierzę, co jednak podpada pod inną kategorię) Animag zmieniając się w kota czy psa, zachowywał umysł człowieka... I właśnie można było się zmieniać tylko w jedno zwierzę, zawsze w to samo. Poza tym były na to jakieś specjalne rejestry itp. Wydaje mi się, że gdyby metomorfmag mógłby zmienić się w dowolne zwierzątko... To jednak mijałoby się z założeniami (oczywiście sporo praw świata stworzonego przez Rowling naginamy), ale naprawdę wolałabym bez przemiany w zwierzaka.

Awatar użytkownika
Stwór

Post autor: Stwór » 07 maja 2014, 21:35

Ay, ay, kapitanie. Zgłaszam się jednak z prośbą o możliwość pozostania animagiem, konkretnie kocim. I, ekhm, możliwość doboru koloru futerka :)

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 07 maja 2014, 21:37

Syriusz, James i Glizdogon nie byli zarejestrowanymi animagami :roll: Ale fakt, zmieniali się tylko w jedno zwierze, nie kilka róznych.

Zablokowany