Strona 1 z 1

Steven Universe by 2019

: 03 października 2019, 19:50
autor: Stella R. Pellet
Miesiąc temu wyszedł pełnometrażowy film do serii Steven Universe, będący, jeśli wierzyć intuicji... mostem pomiędzy pierwszymi pięcioma sezonami a szóstym.

Steven Universe jest fascynującą, wzbudzającą niemało kontrowersji serią stworzoną przez Rebeccę Sugar. To kreskówka sci-fi, której tytułowy bohater jest małym chłopcem, wychowującym się pośród Kryształowych Klejnotów, enigmatycznych kobiet(?) które podążały za równie tajemniczą matką Stevena: Rose Quartz, chroniąc nasz świat przed zagrożeniem, o którym my jako odbiorcy wiemy tyle co nic. Akcja dzieje się w małym nadmorskim miasteczku Beach City.

Gdzie więc kontrowersje? Cóż, SU porusza kwestie niewygodne ostatnimi czasy w mediach w mniej lub bardziej subtelny sposób: Kwestie tożsamości(LGBT i nie tylko) związków i relacji/więzi między ludzkich(od rodziny po przyjaźnie, wrogości, związki itp) oblicza i pułapki miłości i innych emocji, wiary i wychowania... na przestrzeni ostatnich pięciu seria dorastała wraz z protagonistą i odbiorcami.

Od siebie mogę tylko dodać, że to jedna z tych produkcji, które z całą pewnością i przekonaniem określam jako: "Pastelowy i sparklący dom horroru na kółkach".