UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Post autor: Kimchee » 11 maja 2014, 10:14

Nie znalazłam podobnego tematu, więc albo takowego nie ma, albo jeszcze do końca nie wyzdrowiałam. W każdym razie pomyślałam, że coś w taki deseń może okazać się przydatne.

Nie ukrywam, że założyłam ten remat nieco samolubnie. Jakoś ostatnio naszło mnie na poczytania "porządnej" powieści historycznej, bądź czegoś bardziej obyczajowego, ale osadzonego w historycznych realiach, z akcją w średniowieczu. Fajnie, ale problem pojawił się na etapie wyboru, ponieważ poza tym co mam na półce i tym, co już czytałam nic nie przychodzi mi do głowy. Buszowanie po allegro i Google też nie poprawiło sytuacji.
Znam Druona, znam Kossak, Bunscha itd., przymierzam się do Scotta i Oldenbourg, ale potem nie mam już pomysłów, więc jeśli ktoś zna jakieś ciekawe tytuły (od biedy może być nawet fantasy osadzone w średniowiecznych realiach), będę bardzo wdzięczna :heart:

Awatar użytkownika
Preludia

Re: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Post autor: Preludia » 08 października 2014, 21:56

Może "Imię róży" Umberto Eco? :)

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 18 października 2016, 12:58

O, bardzo przydatne miejsce. Fajnie, fajnie...

Szukam jakichś książek, opracowań, które biorą na tapetę problem przemocy, agresji. Nie interesuje mnie to jednak w kontekście rodziny, przemocy domowej, ale raczej wobec innych, niekoniecznie bliskich osób.
Ktoś, coś?
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 18 października 2016, 13:40

Kass - "Filary Ziemi"?

@Stojke - mam coś dla ciebie, wyślę PW ze skanami, chyba, że ktoś się jeszcze zgłosi, to może na forum wrzucę.
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
kari

Post autor: kari » 18 października 2016, 15:39

@Kass - Hilary Mantel jest świetna. Jim Crace w "Harvest". I co prawda to już Renesans, ale tak dobre, że nie mogę nie polecić: Laila Lalami i "The Moor's Account", czyli początek podboju Ameryk widziany oczami muzułmańskiego niewolnika jednego z konkwistadorów (skądinąd postaci historycznej - jednego z czwórki, którzy przeżyli tę wyprawę, i jedynego, który nie mógł złożyć zeznań, ze względu na pochodzenie i wyznanie). No i Brzezińska jest z wykształcenia mediewistką, co bardzo widać w jej książkach :)

@Rolfie - jakiś konkretny aspekt przemocy, typ przestępstwa? Agresja na poziomie grup czy jednostek?

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 18 października 2016, 16:38

Kanterial pisze: @Stojke - mam coś dla ciebie, wyślę PW ze skanami, chyba, że ktoś się jeszcze zgłosi, to może na forum wrzucę.
<3
kari pisze:@Rolfie - jakiś konkretny aspekt przemocy, typ przestępstwa? Agresja na poziomie grup czy jednostek?
Powiem tak - interesuje mnie przemoc i na poziomie grupy, i na poziomie jednostki. Chcę napisać coś, co osadzone jest w środowisku kiboli i mogłabym to zrobić bez pomocy książek, tylko na podstawie informacji, ale jednak wolę się na czymś opierać. Mimo wszystko skupię się na jednostce, a nie na grupie i środowisku, więc szukam czegoś, co będzie tyczyć się agresji i tu, i tu. :D
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 20 stycznia 2017, 23:09

Mój kochany "Rudy Orm" Gunnara Bengtssona, "Córka wikingów" Very Henriksen no i oczywiście "Stara baśń" Kraszewskiego, której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 18 czerwca 2017, 12:56

Mam problem i tak się zbieram. Szukam ostatnimi czasy informacji na jeden temat. Całkiem sporo, zarówno po ludziach w najbliższym otoczeniu jak i po necie. A jak wiadomo nie zawsze w sieci są one dobre i wiarygodne. Dlatego miałabym prośbę, taką mega ogromną, żeby polecić mi jakieś dobre książki, fora, strony (jeśli ktoś zna jakieś dobre).
Interesuję mnie dwudziestolecie międzywojenne.
Sytuacja polityczna w Polsce, w Europie.
Realia jakie wtedy były, sytuacja rodzinna (jak wyglądało życie rodzinne? czy wiara jakoś była ważniejsza niż teraz dla ludzi?).
Może jakaś ciekawa biografia Piłsudskiego.
Wojna polsko-bolszewicka.
Maszyny, wynalazki, ogólnie przemysł i jego rozwój.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 24 czerwca 2017, 14:20

Zupełnie nie jestem specjalistą od epoki, więc nie wiem, kogo polecić jako rzetelnego, ale rzuciła mi się w oczy ostatnio pozycja z tych "kontrowersyjnych": http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3894980/ ... -marszalka Sądzę, że w otoczeniu "twardych" źródeł może być to cenna pozycja do rozkminiania.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
antoni12

Post autor: antoni12 » 15 lipca 2018, 10:39

Zaproponowano mi czytanie Nowego Testamentu, i czynię to teraz.

ODPOWIEDZ