UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
beatrice

RE: Co teraz czytasz?

Post autor: beatrice » 15 grudnia 2010, 00:29

Być musi.
Jeśli warto za coś umrzeć na tym świecie, to z pewnością za Woody'ego, Beatlesów i czekoladę.

Żeby nie wyjść poza temat za bardzo, mogę śmiało polecić całe "Skutki uboczne". Tam znajduje się wszystko, czego przynajmniej ja od Allena niejako oczekuję. Kwintesencja.

Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

Post autor: el Bandita » 16 grudnia 2010, 19:09

Ja za nim nie przepadam, bo według mnie jego filmy są za bardzo udziwnione, dlatego wychodzi jedna wielka chała. Weźmy tu np. Vicky, Cristina, Barcelona. No nie dla mnie po prostu.
Ale nigdy nie czytałam jego utworów, więc musze się za to zabrać. ^^

A teraz czytam "Świętokradzkich". Akcja dzieje się w 1936 roku bodajże w Rosji.
Sorry, I'm allegic to BULLSHIT.

Awatar użytkownika
Cosinus
Kontaktowanie:

Post autor: Cosinus » 16 grudnia 2010, 20:09

Ja wreszcie skończyłem "Granicę" i zastanawiam się co przeczytać.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
— George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
beatrice

Post autor: beatrice » 16 grudnia 2010, 21:58

Ugh, po "Granicy" to polecam coś naprawdę wybitnego, żeby zatrzeć ten niesmak:>

Awatar użytkownika
Amos

Post autor: Amos » 16 grudnia 2010, 23:08

To bardzo możliwe. ^^ Granica była, powiedziałabym, dość specyficzna. (Nowy eufemizm na nudna-i-niedająca-się-czytać, buhaha).

Awatar użytkownika
Amos

Post autor: Amos » 16 grudnia 2010, 23:21

Wszystkie? O mamo... To nawet ja tego nie dokonałam, wymiękłam przy wspomnianej już Granicy, ale i Chłopi mnie pokonali, i Jądro ciemności. Za to uwielbiam Żeromskiego, więc może jest dla mnie nadzieja, a? ^^

Awatar użytkownika
beatrice

Post autor: beatrice » 16 grudnia 2010, 23:59

W zasadzie ciężko mi znaleźć coś, co mogłoby mnie ewentualnie w "Granicy" zachwycić. Niby to wszystko tam prawda, ale jak dla mnie wyżej w hierarchii od "Dziewcząt z Nowolipek" (czytaj: od prowincjonalnego romansu) nie stoi.
A Żeromski...?
Na stos!
Tak, to chyba wszystko, co chciałabym o tym panu powiedzieć:)
Jeśli zaś chodzi o "Chłopów", to z odpowiednim nastawieniem jestem w stanie uznać tę książkę za wybitną. Nosi takiej znamiona, trzeba tylko się odrobinę przestawić.
Z licealnych lektur na największą uwagę zasługuje oczywiście "Zbrodnia i Kara", ale nie wiem, czy to dla niej dobrze, że znajduje się w... takim towarzystwie.

Awatar użytkownika
Amos

Post autor: Amos » 17 grudnia 2010, 00:07

Żeromski zdecydowanie nie cieszy się powodzeniem zbyt dużym, ale to wszystko przez Syzyfowe prace, na które gimnazjum to za wcześnie i które odbierają skutecznie chęć dania Stefkowi drugiej szansy.
Tak, tak, Dostojewski geniuszem jest. I Bułhakow. Zresztą, literatura rosyjska w ogóle — w większości przypadków, wiadomo — stoi na wysokim poziomie.

Awatar użytkownika
Owsianko

Post autor: Owsianko » 17 grudnia 2010, 10:45

a co myślicie o "Lalce"?

Awatar użytkownika
Cosinus
Kontaktowanie:

Post autor: Cosinus » 17 grudnia 2010, 11:57

Akurat "Lalka" był lekturą, która mi się podobała, szybko i miło się czytało. Ale ogólnie utwory przełomu XVIII i XIX wieku do mnie nie przemawiają, wolę dużo bardziej literaturę współczesną.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
— George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
Amos

Post autor: Amos » 17 grudnia 2010, 12:07

Kontem? ^^
Lalka dobra, Stachu fajny człowiek, że o rozkosznym Ignacym nie wspomnę, z Izabelli pośmiać się można i jest sympatycznie. A i czyta się całość z przyjemnością, jak Cosinus zauważył.

Awatar użytkownika
Eranor

Post autor: Eranor » 17 grudnia 2010, 12:19

Nie wiem o co się rozbiega :P Ale co do "Lalki" to jest to znakomita książka według mnie :P Coś ciekawego w końcu po nudnawych lekturach wcześniejszych. W sumie rozpoczęła ta książka okres ciekawych lektur.

ODPOWIEDZ