UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Ulubiony autor i jego twórczość

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
van Tesse

RE: Ulubiony autor i jego twórczość

Post autor: van Tesse » 24 stycznia 2011, 17:16

Łysiaka nie czytałam.

A co do Meyer, to czytałam Zmierzch i nic więcej nie ruszę.
Szymborska.. uczyłam się jej wierszy na konkurs recytatorski ( " Nic dwa razy" oraz " Gawęda o miłości ziemi ojczystej) ;]

[quote=Liekki] Azzza - polecam Tylko są to dość spore książki i mogą pochłonąć na bardzo długo Zacznij od Lśnienia, naprawdę warto. A później możesz zobaczyć film (albo serial) na jego podstawie ^^ [/quote]

Wiesz, pytałam mamę o Kinga i odradziła mi. Uznała, że to nie książki dla mnie. Są zbyt... drastyczne. Ale to horrory, no! xd
A chciałam przeczytać "Ono".

Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

Post autor: el Bandita » 24 stycznia 2011, 17:54

King, to King. A kogo przeraża, tego przeraża. Rzeczywiście jego książki nie są przeznaczone dla np. dziesięcioletnich pisarzy, ale tak się składa, że jeśli chcesz być wszechstronna, to nie możesz się bać czyjegoś dzieła. Jako swego rodzaju artysta możesz wiedzieć więcej na temat literatury, zarówno tej strasznej i mniej. Dla nas nie ma tematu tabu. W każdym razie ja tak sądzę. ;)
A co do Szymborskiej. No, pisarka, jak pisarka. Co prawda jej twórczość jakoś specjalnie do mnie nie przemawia, ale gdyby jej wiersze nie miały 'tego czegoś', to ludzie by tego nie kupili.
Sorry, I'm allegic to BULLSHIT.

Awatar użytkownika
van Tesse

Post autor: van Tesse » 24 stycznia 2011, 18:35

Tylko, że ja chciałam Ono , a mama mi nie pozwoliła... Mówiłam jej, że chcę czegoś nowego a nie tylko Fantasy i obyczajowe....
Przekonam ją.

Awatar użytkownika
Nenneu

Post autor: Nenneu » 25 stycznia 2011, 13:52

A Ono (Terakowskiej) nie jest przypadkiem obyczajowe? ;)

Awatar użytkownika
van Tesse

Post autor: van Tesse » 25 stycznia 2011, 14:11

Ehh... chyba mi się coś pomyliło. ;/
Nie ono, a To

Awatar użytkownika
Liekki

Post autor: Liekki » 25 stycznia 2011, 19:20

W wersji angielskiej "It", czyli "Ono", jednak nasi wspaniali tłumacze zrobili z tego "To". Na siłę wszystko zmieniają nawet zwykłe "it". Moim zdaniem ciekawiej prezentował by się tytuł "Ono".

Awatar użytkownika
van Tesse

Post autor: van Tesse » 25 stycznia 2011, 19:32

No to czyli się nie pomyliłam. :)

Awatar użytkownika
Liekki

Post autor: Liekki » 27 stycznia 2011, 07:44

"It" owszem można tłumaczyć jako "to", jednak zauważ, że wypowiadałam się na temat książki, nie j. angielskiego. "Ono" pasuje idealnie, natomiast "to" jest dla mnie jedną, wielką pomyłką. Takie niedopowiedzenie, aż chce się powiedzieć "co?", "no to". Nie wiem, ale jakbym zobaczyła wydanie polskie z napisem "to" to chyba już sam tytuł by mnie odrzucił.

Awatar użytkownika
AnnaIrda

Post autor: AnnaIrda » 28 stycznia 2011, 22:41

Ja ostatnio mam bzika na punkcie Anne Bishop i jej Trylogii Czarnych Kamieni ( z której zrobiło się już odziwo 6 tomów). Poza tym Brent Weeks i jego trylogia Anioł Nocy. Dom nocy też stoi u mnie na półce, ponad to "pamiętniki" Sooki Stekhouse Charlaine Harris, Pamiętniki Wampirów ( ze względy na Damona :P) i Wizje w mroku tej samej autorki czyli Lisy Jane Smith. Podobała mi sie także Katedra w Barcelonie pióra Ildefonso Falcones. I oczywiście przepiękny Cień wiatru Carlosa Ruiza Zafóna. "Powieści wyssane z palca" tez lubię i własnie zaczęłam 4 tom cyklu Tunele (wiem, że dla dzieciaków ale fajnie się czyta). Szybko się czyta Szeptem Becki Fitzpatrick. Na Wiedźminie się wychowałam, a nie wiedzieć czemu Tolkiena nie potrafię przełknąć. Trudi Canavan też lubię i wcale nie uważam, że opisy są strasznie długie. Ale jak mogą być skoro lubię też takie klasyki jak Dziwne losy Jane Eyer czy Wichrowe Wzgórza...

Awatar użytkownika
Mortis

Post autor: Mortis » 06 lutego 2011, 15:59

Jesli chodzi o mua:

Najlepsi:
* Sapkowski - za wiedźmina i "Narrenturm". Oprócz wspaniałych dialogów i zwrotów akcji, swą książką zainteresował mnie historią husytów, za co mu serdecznie dziękuję.
* Grzędowicz - "Pan Lodowego Ogrodu"...co tu dużo mówić, wspaniała książka. "Popiół i Kurz" również.
* Gammell - ten pan wprowadził mnie w bardziej "poważną" fantastykę, po różnych Harrych Potterach i Eragonach. Czytałem chyba wszystko, co napisał, a przez całe swoje życie pisał niemało (tak, już nie żyje). Genialne heroic fantasy, zawsze garstka przeciw hordzie i do końca nadzieja, że jednak nie uda. A często się udaje :)
* Weeks - z jego twórczością zetknąłem się dość niedawno, bo ze trzy miesiące temu. Zainteresował mnie wspaniałą historią chłopca, całej jego drogi do zostania Siepaczem. Niestety, dwóch ostatnich książek serii nie zdołałem dorwać, musiałem czytać ebooka. Pożyczyłem laptopa od matki i nie było tragicznie, ale niestety tłumacz "Poza Cieniem" był chyba pijany pisząc swoje tłumaczenie, więc tekst był w strzępach. Horror, ale jakoś dałem rade.

Te książki chyba najbardziej utkwiły mi w pamięci. Z pozostałych polecić mogę:
Piekarę, Łysiaka ( Ale to dla ludzi lubiących historię. Porywająco może nie piszę, bo trzyma się roli historyka, ale bardzo dobrze mu wychodzi), Sienkiewicza ( Bardzo lubię "W pustyni i w puszczy", ale "Potop" wymiata :D ) no i całą masę innych pisarzy, których już mi się nie chcę wymieniać, bądź też nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Beza

Post autor: Beza » 12 listopada 2011, 12:12

Chyba się tu niczym nie popiszę. Lew Tołstoj (za moją najwspanialszą Annę Kareninę), Andrzej Sapkowski (za Wiedźmina i Narrenturm), Terry Pratchett (za całą serię Opowieści ze Świata Dysku, głównie Kosiarza), Sven Hassel (za Komisarza i Więzienie NKWD), Jeff Lindsay (za serię o Dexterze Morganie), Anna Onichimowska (za Herę moją miłość, Lot Komety i Dziesięć stron świata). Nie potrafię żadnego pominąć, ale ustawiłam ich za to w odpowiedniej kolejności. ^^

Awatar użytkownika
Czepsson

Post autor: Czepsson » 12 listopada 2011, 13:51

No więc po kolei. Może być dużo, bo trochę tych autorów mam, jak by nie patrzeć...:P Kolejność przypadkowa.
a) Charles Bukowski - wszystkie jego dzieła są niemożliwe, mają nietęgi klimat, są brudne, proste, wulgarne i słodziutko szydercze:D
b) Michael Crichton - Jurassic Park i jego druga część to klasyki i niegłupie książki, poza tym technothrillery fajne są:D
c) Kurt Vonnegut - za "Rzeźnie numer pięć", za magię językową, za miażdżące cytaty i za "so it goes".
d) John Steinbeck - najlepszy amerykański pisarz, koniec i kropka.
e) Wojtuś Cejrowski - językowo jak dla mnie jeden z lepszych polskich pisarzy w historii:) Wiem, że to co mowię w tym wypadku jest kontrowersyjne, ale Wojtek jest taki gawędziarz, że to jest po prostu mistrzostwo świata.
f) George R.R. Martin - za sagę pieśni lodu i ognia, za wycięte kilka tygodni z wakacji:P
g) Dmitrij Glukhovsky - za Metro 2033 i 2034, czyli najlepsze książki XXI wieku jak dla mnie. Polecam zresztą wszystkim.
h) Mateusz Daniecki "Buka" - choć to nie pisarz, to genialny artysta, którego teksty niesamowicie inspirują i zmieniają psychikę na amen;>

ODPOWIEDZ