UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Re: Co teraz czytasz?

Post autor: pierdoła saska » 27 stycznia 2017, 17:43

Obrazek

11% (dopiero, a mam wrażenie, że wieki to czytam) i główna bohaterka mnie irytuje plus nie wiem co się dzieje :| i mam wrażenie, że lepiej nie będzie
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 16 sierpnia 2017, 09:22

Cykl "Pęknięta ziemia" N. K. Jemisin. Jestem po pierwszym tomie. Drugi już do mnie idzie (zakupiony zaraz po otrząśnięciu się ze stuporu po przeczytaniu pierwszego), trzeci miał właśnie światową premierę, więc mówię tylko: SZYBKO SQNie!
Warto, warto, warto.
Dobrze napisana doskonała historia z wiarygodnymi zaskakująco zwyczajnymi, choć totalnie niezwykłymi bohaterami ;)
Zaufajcie mi, nie chcę spoilować, jasne, że możemy się rozminąć w ocenie/odbiorze, ale po prostu myślę, że warto sprawdzić.

Obrazek
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Jodie

Post autor: Jodie » 22 września 2017, 11:00

Ostatnio odwiedziłam bibliotekę i wypożyczyłam powieści Danielle Steel. Obecnie czytam ,,Nadzieja,,.

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 22 września 2017, 22:15

Czytam "Problem trzech ciał" i konfunduje mnie bardzo ta książka, jak może być tak dobra, a jednocześnie tak źle napisana w tym samym czasie. Zapewne to jakiś kolejny paradoks dla chińskich fizyków do rozwiązania. W każdym razie jak tylko skończę, kupuję kontynuację, bo się wciągnęłam strasznie.
Trochę jeżozwierz, trochę być może Asperger, trochę pisarzyna.

Awatar użytkownika
Maddie

Post autor: Maddie » 27 września 2017, 11:15

Ja obecnie czytam książkę "Pełna kontrola" Lee Parksa, wydawnictwa Buk Rower. Z reguły czytam zupełnie inną literaturę jednak przyjaciel mi podrzucił ze względu na naszą pasję jaką są motocykle. Dodatkowo zachęcił mnie fakt, że książka bardzo szybko się rozeszła zaraz po polskiej premierze. Książka jest poradnikiem dotyczącym technik jazdy na motocyklu. Jak już pisałam jest to moje hobby więc i obowiązkowa lektura :) Podzielona jest na 5 części, jest po kolei dokładnie wyjaśnione jak nauczyć się jazdy ulicznej, bardzo przypadła mi do gustu druga część gdzie opisana jest psychologia jazdy. Obecnie czytam 3 część o sposobach panowania nad maszyną, naprawdę polecam każdemu moto-świrowi takiemu jak ja :)

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 17 października 2017, 23:51

Obrazek

Książka napisana przez Profesora psychologii. Autor książki, objaśnia działanie naszego umysłu, którą to wiedzę zdobywał wraz ze swoim przyjacielem, przeprowadzając to różne testy z uczniami wielu prestiżowych szkół i nie tylko. Autor dzieli nasz umysł na dwie kategorie. System 1 - szybki intuicyjny i emocjonalny, oraz system 2 - wolniejszy, działający w sposób przemyślany i logiczny.
W książce dowiesz się dlaczego często popełniasz błędy, jesteś niepewny, bądź dlaczego w obliczu stresowych sytuacji podejmujesz złe decyzje. Wiele mógłbym tutaj jeszcze opisać, ale na dobrą sprawę nie mam po co. Jestem na drugim rozdziale i bardzo mi się podoba to, w jakim przyjemnym języku napisana jest książka. Dużym atutem są również zadania, przedstawione przez autora, a jakie były przeprowadzane w badaniach.

Awatar użytkownika
Yenneger

Post autor: Yenneger » 20 października 2017, 10:25

.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 20 października 2017, 10:44

Klątwa nad Chalionem. Lois MacMaster Bujold. Jak zwykle w formie do robienia niezłomnym honorowym bohaterom krzywdy fizycznej i psychicznej bardziej <3

A tego Lucyfera pomocnego to Ty weź i streszczaj, Wiktorio!
[Stokrota]
[Dr Manhattan]
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Prophet
Straż! Straż!

Post autor: Prophet » 10 listopada 2017, 18:19

"Złodziej dusz" Grahama Mastertona klik

Właściwie nie wiem co powiedzieć oprócz tego, że jest tam większość tego, co Zehele lubią, czyli demony, dużo trupów, facet-medium który ma przesrane i duuuużo trupów. Chociaż bez trupów. I dużo krwi, bez krwi. Ot, paradoks.
Czytało mi się bardzo dobrze, o czym świadczy fakt, że łyknęłam całość w jedno popołudnie (cirka 5-5,5 godzinki), więc chyba nie ma tam nic bardzo rażącego ._.
I tylko biednego kota szkoda...

Edit:
oraz "Potomek", też Mastertona.
Kuźwa, wreszcie, od dawna, trafiłam na książkę, która nazywa strzygę strzygą i nie spłyca tematu do oklepanych wampirów. Lubię.
(Choć w tłumaczeniu coś nie wyszło i mam egzemplarz z 2-3 literówkami... who cares)
Obrazek

Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą,
W dal ciemną, bezkresną, w dal szarą i mglistą...

KLIK

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 12 stycznia 2018, 10:49

Dostałem dwie książki jedna to Silos Hugh Howeya
Obrazek
Jestem na 3 rozdziale i książka cały czas się rozkręca i jak dotąd nie poznałem głównego bohatera :D Motyw trochę jak w Metro2033, jednak różniący się od Metro bardzo dużo.
Druga książka to Artemis Andy Weira
Obrazek

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 17 stycznia 2018, 08:42

Przeczytałam:
Obrazek
I jestem zachwycona. Anneke nie zawodzi. To takie uwspółcześnione "Wakacje z duchami", czy Pan Samochodzik. Serio. Dojrzalsze i oczywiście fantastyczne, ale z tym samym duchem przygody. Bohaterka ma trzynaście lat, a ja się perfekcyjnie identyfikuję. Cóż.

Próbuję czytać:
Obrazek
i jest tragedia. Nie umiem się wkręcić, nudzę się, bohaterowie zachwycają się sobą nawzajem, a ja nie widzę cienia powodu po temu. Przede wszystkim jednak odrzucają mnie stosy literówek, błędów składu itp. Spacja przed przecinkiem to norma, ostatnio oko mi wypłynęło nad "zjadł bym coś". Ale walczę. Na szczęście cieniutkie to jest...

Poczytuję partiami:
Obrazek
Zbiór wywiadów, esejów, własnych wypowiedzi autorki mojej ulubionej serii fantastycznej, czyli Sagi Vorkosiganów. Wspaniałe jest czytać, jak jakiś pomysł zakwitał jej w głowie wyhodowany na kilku różnych drobiazgach przechowywanych w pamięci. Wiecie - czytam i widzę mechanizmy, którym podlega moje własne pisanie :D A pewnie pisanie każdego. Tylko czytać, że tamci wielcy też tak mają daje mi ogromnego kopa.
[Stokrota]
[Dr Manhattan]
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 23 stycznia 2018, 21:06

Skończyłam "Opowiadanie świata" Ursuli K. Le Guin. To Le Guin, nie ma takiej opcji, żeby mi się nie podobała. ;)

Teraz czytam "Mężczyźni tłumaczą mi świat", zbiór esejów Solnit.
Trochę jeżozwierz, trochę być może Asperger, trochę pisarzyna.

ODPOWIEDZ