UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Bombowy gryps

DRABBLE
Dlaczego piszę te krótkie fraszki? Bo słów mi brak. ~ Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Bombowy gryps

Post autor: R. Bates » 09 lutego 2017, 09:44

Ponoć 1/4 ofiar postrzałów dostaje kulkę z własnej broni! Rety... 25% posiadaczy spluw to kretyni. A wiecie ilu posiadaczy bomby hydroptowej wysadziło niemal połowę Księżyca? 100%, bo historia zna tylko jednego...
Obroniwszy doktorat w MIT, poleciałem na Moona, gdzie ojciec latami zwoził marsjańskie hydroptinum i minerał G z Ganimedesa. Półprodukty moich badań nad napędem termonuklearnym. Niestety, w obliczeniach pominąłem brak ozonosfery, a promieniowanie UV inicjowało wolne rodniki podczas testowych eksplozji i...
...i teraz zamiast wielkiej dumy staruszka towarzyszą mi wielkie blastery klawiszy. Ale liścik od ojca tchnął mnie optymizmem – złagodzą wyrok! Z poczwórnego dożywocia na potrójne.
Bombowo! 1/4 odsiadki mniej.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Re: Bombowy gryps

Post autor: pierdoła saska » 13 lutego 2017, 17:26

I pojawia się pytanie o czystość drabbla. Czy chodzi o słowa - ciągi znaków pomiędzy spacjami - czy o te słowa, które się słyszy, bo w tym przypadku nie jest to sobie tożsame. W sumie zapis cyframi bardziej wygląda mi tu na autorską próbę wciśnięcia się w limit niż coś celowego z punktu widzenia narracji; bo to ktoś mówi do kogoś innego/czytelnika. Inaczej by się na to patrzyło, jakby to udawało formę pisaną, ale że tego nie robi, to słów jest 105. Jak to tak, naczelny liczący tutaj wszystkim słowa? ;/
Fabularnie - bo znowu tu natłok wszystkiego taki, że można się jej tu dopatrywać - to tak jak poprzednio za dużo mi tu wszystkiego na małym kawałku. Zostałam zalana jakąś odmianą technobełkotu, a na deser poczęstowana może nawet trochę zabawnym zakończeniem, które jednak nijak nie odkopało mnie z chaosu technobełkotu.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Re: Bombowy gryps

Post autor: R. Bates » 13 lutego 2017, 18:31

Marsza, dzięki za komcia.
Gdybyśmy uprawiali homerycką formę sztuki, to bym się zgodził, że przekroczyłem limit. Ale piszemy, więc kombinuję jak by tu najwięcej treści upchnąć - moim zdaniem to dozwolone w przypadku drabbla (nie zostałem zdyskwalifikowany w konkursie). A propos upychania, zależało mi żeby napisać powieść w stu słowach (tak wiem, że to zły kierunek) - może się kiedyś tego oduczę.
Pozdrawiam.
Veni, Vidi, Komci

ODPOWIEDZ