UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zachęcamy do głosowania na TEKST WRZEŚNIA oraz w INSTANCIE

Motywacja

DRABBLE
Dlaczego piszę te krótkie fraszki? Bo słów mi brak. ~ Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Nazareth

Motywacja

Post autor: Nazareth » 28 stycznia 2017, 18:40

To trudna sztuka. Widzę to już na pierwszy rzut oka. Patrzę na nią chwilę, układając plan działania. Zaczynam spokojnie, chcąc nagiąć ją do swojej woli. Zakręcić nią bez użycia przemocy. Ona nie poddaje się jednak. Nigdy nie jest łatwo. Oczywiście podejmuje wyzwanie. Znam grę i jestem w niej dobry.
Próbuję chłodem, ale ignoruje mnie. Ofiaruję jej ciepło i rozpalam do czerwoności, ona jednak dalej nie ustępuje. Moja cierpliwość się kończy, sięgam po młotek i z całej siły uderzam ją w tę upartą, małą główkę, a potem znowu i jeszcze raz. W końcu się poddaje. Jak one wszystkie. Cholerne, zapieczone śruby.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Gorgiasz

Re: Motywacja

Post autor: Gorgiasz » 31 stycznia 2017, 22:07

Niezłe. Śrubki tak mają. Tylko zaimków za dużo: nią - ją - nią - ona-...

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 01 lutego 2017, 16:51

Moja myśl na końcu czytania: dobrze, że tej śruby nie ukręcił xD A wracając do początku, to ładne to było. Poczułam się zaskoczona, ale nie walnięta przez łeb. Co prawda drabbelek grał na najpierwszych skojarzeniach, co zaczyna mi się opatrywać, to tu koniec końców zastrzeżeń do tego nie mam. Dobra robota :c[]:
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 01 lutego 2017, 17:49

Ja powiem tak - drabble jest zabawny i ma fajną końcówkę, ale jednak nie podoba mi się stylistyka, dobór słów, powtórzenia i zaimkoza (na co zwrócił też uwagę Gorgiasz).
Pozdrawiam.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 04 lutego 2017, 14:47

A ja dostałam po oczach tym "zakręcić nią bez użycia przemocy". W takim sensie, że kiedy już wiedziałam, że mówimy o śrubie, gdy zszedł mi z twarzy uśmieszek rozbawienia, mózg uparcie widział scenę kręcenia śrubą, jak butelką w popularnej grze ;) Za nic nie łączy się to w mojej głowie z odkręcaniem. No i, jeśli mogę, tak delikatnie: "tę małą, upartą główkę" nie "tą".
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 05 lutego 2017, 06:14

Ano, również chciałam poprosić o zmianę z "tą" na "tę" :bag:

Trochę przykro, jak się tak totalnie nie ogarnie, o co chodzi, aż do ostatniego zdania. Znaczy no, lubię to uczucie (bo mnie zaskoczyłeś bardzo wyjaśnieniem, genialne XD) ale jednak taki ból, że mogłam się domyślić. Przyznaję, że tytuł też skierował mnie bardziej właśnie na interpretację w typie "walka ze swoim nieróbstwem", niż na takie oszałamiające sprowadzenie sensu do przedmiotów materialnych, takich zwykłych śrubek.

Nie ogarniam drabbli ani odrobinę (kluczę w tym dziale i połowy nie rozumiem, to się boję skomentować), ale tu chyba po prostu stwierdzę, że jestem na tak. Chyba trzeci raz jestem na tak z twoim tekstem. Szkoda, że w każdym się czają jakieś literówki, ale to już inna sprawa.

Dziękuję.
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 06 lutego 2017, 12:48

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Faktycznie jest tu straszna "zaimkoza" ale nie widzę osobiście innego sposobu napisania tego tekstu. Błędy oczywiście, że są. Staram się z nimi walczyć ale jest to dla mnie ciężki bój, i nie wiem czy kiedykolwiek odniosę absolutne zwycięstwo. "Tę", "tą" oczywiście poprawię i dziękuję za znalezienie i wskazanie.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
ikosimazaki

Post autor: ikosimazaki » 26 lutego 2017, 07:45

Taka prawda, z tą motywacją. Życie jest jak partia szachów, raz posuwasz królową, a raz bijesz konia. Bardzo trafna puenta :D na zaimki jakoś nie zwróciłem uwagi, może za wcześnie wstałem. Ulubione zdanie: "Znam grę i jestem w niej dobry". True story, bro. Wiele razy samemu próbuję wkręcić śrubę z pomocą młotka xd
Dobry i przyjemny drabbelek, pozdrowionka :)

(swoją drogą - niech mi ktoś zdradzi techniki znalezienia motywacji do czegoś co chcesz robić i do tego, czego nie chcesz robić, bo mi się w obu przypadkach nie udaje ;_; )

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 26 lutego 2017, 23:30

Dzięki za komentarz, a jak znajdziesz te techniki to, nie bądź małpa *ba dum-tsss*, i się podziel :)

ODPOWIEDZ