UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Odrzucenie

DRABBLE
Dlaczego piszę te krótkie fraszki? Bo słów mi brak. ~ Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Ewoile

Odrzucenie

Post autor: Ewoile » 23 stycznia 2017, 16:14

Stoję sparaliżowana i patrzę na niego szeroko rozwartymi oczami. Policzki pieką mnie jakbym dostała w twarz, a uszy płonął żywą czerwienią. Ludzie dookoła gapią się na mnie bezczelnie, szepcząc między sobą. Być może wyobraźnia płata mi figle, ale mam wrażenie, że słyszę nawet pojedyncze śmiechy. Boże, co za wstyd. Dlaczego zrobił to teraz? Dlaczego?! Przecież byłam dobra, nigdy nie powiedziałam na niego złego słowa, zawsze obdarzałam go szerokim uśmiechem, więc dlaczego? Dlaczego mnie odrzucił? Co mu takiego zrobiłam?!
– Spróbujmy jeszcze raz – szepnęłam, z trudem hamując łzy. – Proszę o ostatnią szansę...
– Terminal nie kłamie – odrzekła chłodno ekspedientka. – Brak środków na koncie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazareth

Re: Odrzucenie

Post autor: Nazareth » 23 stycznia 2017, 16:24

Jest zaskakująco i na sto słów - mnie się zatem podoba. Nigdy nie wiem co pisać o drabblach. Zawsze się boję, że napiszę komentarz dłuższy niż utwór i mam irracjonalną obawę, że to będzie jakieś faux pas :)
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 23 stycznia 2017, 16:34

OK. Dałam się nabrać i myślę, że o to chodziło. Dobre sto słów. Dobrze wykorzystana przestrzeń.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 23 stycznia 2017, 19:31

Nazareth, jeśli mam być szczera to przed stawieniem usuwałam niektóre słowa, bo było trochę ponad 100 wyrazów. Na szczęście całość na tym nie ucierpiała. Gdyby był dłuższy niż sam tekst, nie miałabym Ci tego za złe - wręcz przeciwnie. Zresztą znasz mnie ;)
Dziękuję za komentarz i przychylne słowo :)

Siemomysła, tak, to właśnie miało na celu to drabble, a także lekko zadrwić z zakupoholizmu, na który cierpią niektórzy ludzie, a w szczególności panie. Dziękuję za komentarz :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz » 23 stycznia 2017, 19:39

Świetny drabelek. Już go czytałem gdzie indziej, ale za każdym razem czuję się zaskoczony :) daję 5 XD
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 24 stycznia 2017, 13:06

Miło mi to słyszeć, tym bardziej, że nawet za którymś razem efekt zaskoczenia pozostaje. Dziękuję za pozytywny komentarz i 5 gwiazdek XDD
Obrazek

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 24 stycznia 2017, 17:51

Jprdl, nabrałam się :facepalm:
Moja twarz, gdy zamiast jakiegoś ckliwego błagania o wybaczenie pojawiła się ta sytuacja... Czuję się złapana.
Ładnie napisane, bez niepotrzebnych zapychaczy, ciekawy pomysł.
ALE.
(Heh, brawo, Joa, polubią Cię za to "ale")
Ale trochę czuję, że Twój zamysł, a moje odczucie się nieco rozminęły, bo napisałaś, że to drwina z zakupoholików, a dla mnie to opisanie tego denerwującego wstydu, gdy zapomnisz przerzucić pieniądze z konta oszczędzającego na główne :facepalm: No nieważne. Nie ma to właściwie większego znaczenia, bo każda interpretacja jest spoko.

Łap kufelek - :c[]:
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 25 stycznia 2017, 13:47

Hahaha, to cieszę się strasznie, że wpadłaś, haha (jakkolwiek by to nie brzmiało) :lol:
E tam, mnie Twoje "ale" nie przeszkadzają. Dopóki po takim "ale" nie zostaje ze mnie szara papka, nie musisz się krępować XD
napisałaś, że to drwina z zakupoholików, a dla mnie to opisanie tego denerwującego wstydu, gdy zapomnisz przerzucić pieniądze z konta oszczędzającego na główne
Nie do końca, interpretacja jest przecież dowolna. Ja płacę zwykle gotówką, dlatego nie myślałam zbytnio o karcie, co nie znaczy, że każdy musi myśleć jak ja. Na tym polega cała magia - odbieramy teksty tak jak czujemy, to nie szkoła, że profesor każde interpretować utwór tak a nie inaczej, co swoją drogą, jest głupotą i jakąś oświatową kpiną :bag:

Za kufelka i komentarz pięknie dziękuję :oops:
Obrazek

Awatar użytkownika
RebelMac

Post autor: RebelMac » 25 stycznia 2017, 13:54

Bardzo fajne i zaskakujące. Dobrze się czyta i wszystko na plus, choć fanem drabble nie jestem.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 26 stycznia 2017, 20:20

Dołączam do tych, którzy dali się nabrać :D I to było świetne, dawno nikt mi nie wyciął takiego numeru! :D Też nie zobaczyłam tu zakupoholika, ale np. siebie usiłującą kupić bilet na pociąg parę lat temu. Myślę, że to taki bardzo ogólny obrazek ;) Gratulacje. Trafione w punkt.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 27 stycznia 2017, 09:56

Powiedzmy, że nie dałam się nabrać, bo drabble z zasady muszą czymś zaskoczyć i miałam w sobie dosć optymizmu, żeby założyć z góry, że ten drabble będzie dobry, więc na pewno nie będzie chodziło o to, co najbardziej pchało się na myśl. Terminala jednak nie zgadłam, a w sumie nie wiem czemu, bo dość życiowa sprawa, nawet niekoniecznie z brakiem środków na koncie, ale po prostu z niedziałającą kartą bo system/bo terminal/bo sama karta. A jako że spotkała mnie ta wątpliwa radość niedawno (bo system bankowy umarł na kilka minut), to zakończenie wywołało na mojej mordzie taki niesmiały usmiech i ciężkie, sympatyzujace z bohaterką, westchnięcie. :) Ładnie wyszło.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 01 lutego 2017, 14:53

Marša, w takim razie osiągnęłam sukces w 50%. Nie najgorzej. Należę raczej do ludzi posługujących się gotówką, chociaż kilka razy miałam wątpliwą przyjemność korzystać z karty i zdarzyła mi się taka sytuacja. Poza tym pomysł nasunął się przez moje znajome zakupoholiczki, których nic nie rusza tak jak brak środków na koncie po kilku godzinach mierzenia i buszowania po sklepie - całe koszyki wypchane ubraniami i okazuje się, że wszystko trzeba odłożyć >.< W każdym razie dziękuję :calm:

Kruffachi, haha, dziękuję, w takim razie bardzo mnie to cieszy i jestem usatysfakcjonowana, gdyż to było główne założenie :lol: Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze kiedyś zrobić Cię w bambuko XD :heart2:

RebelMac, dzięki ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ