UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

"A nie wyglądasz"

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Re: "A nie wyglądasz"

Post autor: Kanterial » 31 stycznia 2018, 09:55

:D
— Szkoda Worskiego — powtórzył Sorokin w zamyśleniu. — Szkoda, szkoda. Polaków zawsze szkoda. Polski szkoda…
Dichtiarow uniósł brwi i dużo wysiłku włożył w zamaskowanie rozbawienia. Ze ściśniętymi ustami sięgnął po szklankę.
— Co się głupio cieszysz, co? — przyłapał go Dimitriy. — Hę?
— A nic.
— No. Ja myślę. Mówię, szkoda Polski. Nigdzie się tak nie bawiłem jak tam na informatyce, tam…
— Wiem, Mitya — wykrztusił Dichtiarow z trudem, a Sorokin nie słuchał go i gadał dalej, wymachując ręką:
— …i kto mówił „walić SPbPU, idziemy na PWr”? No kto? I kto miał rację? Ja miałem rację! — Odpowiedział sobie sam. — Zawsze miałem rację.
W połowie picia Dichtiarow zatrząsł się i oparł zęby o krawędź szkła.
— Za te piętnaście baniek… — wydusił z akcentem.
— Kurwa! — podchwycił Sorokin. — Cisza, cisza! RADOM, JAZDAA!
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 31 stycznia 2018, 10:09

Zaczynam trochę żałować, że nie doświadczyłam PWr-u, czuję, że coś ważnego mnie w życiu omija...
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 03 lutego 2018, 16:12

#kiedy ziomek z ławki wyżej zasunie ci z buta na wykładzie
Nie pozostało więc Ronwemu nic innego, jak tylko zebrać swoje rzeczy i przy ogólnym poruszeniu wyjść z szemrzącej gniewnie auli.
— Pan też może opuścić mój wykład — usłyszał, gdy otwierały się przed nim drzwi — jeśli pan ma zamiar sporządzać notatki na inny temat i wydawać dziwne dźwięki.
— Bardzo, bardzo pana przepraszam — zasapał Snarc zbolałym tonem.
— Bardzo, bardzo wypraszam pana na zewnątrz.
— To naprawdę…
— Już. Drodzy państwo, wracając do omawianego przez nas algorytmu…

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 03 lutego 2018, 16:14

Bardzo, bardzo biedny Snarc :c Przecież on tak bardzo, bardzo nie chciał :c

*tul Wikinga*

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 06 lutego 2018, 20:03

Żal mi gościa xD popatałabym go xD
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 16 lutego 2018, 19:57

- Lepiej ci?
- Tak - odparł zgodnie z prawdą. Siedemdziesiąt sześć procent rosnącej gwałtownie wydajności wydawało się całkiem stabilne. - Mów do mnie.
Eskil zwolnił wyczuwalnie i zasygnalizował szok chrząknięciem. Ronwe nie przejął się tym, bo sam był zszokowany i akurat przejął się sobą.
Całe szczęście poczciwa część natury Snarca kazała mu spełnić prośbę i już po kilkunastu sekundach wpadł w spiralę jednostajnego, łagodnego monologu pełnego zbędnych słów.
Tę zdolność - zdolność do gadania nawet wtedy, gdy się nie chce niczego przekazać - Ronwe w mglistych wspomnieniach przypisywał głównie Polakom. Nie żeby nie podziwiał innych umiejętności, które posiadali, jak twierdził Worski, bez wyjątku i od wielu pokoleń. Znajomość z Jakubem i Piotrem uświadomiła Ronwemu setki, jeśli nie tysiące różnic w ludzkiej mentalności i kulturze. Kolejne odkrycia przez lata zmieniały świat w miejsce co najmniej niepokojące i jakimś cudem Ronwe w końcu uwierzył, że tak, owszem, wszystko da się naprawić drutem i taśmą PVC, na każdym sprawdzianie da się ściągać, każdą maszynę można przebudować i ze wszystkiego można zrobić alkohol, a wszystkie dziury są do załatania, jeżeli tylko urodziłeś się na terenie dawnej Rzeczypospolitej.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 16 lutego 2018, 21:04

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Taka łagodność w tym kawałku, że wyczuwam ciszę pomiędzy burzami i że będę czytać po nocach. I że będzie mi tak źle i tak dobrze jednocześnie. Szalenie lubię sposób, w jaki obnażasz postaci przed czytelnikiem.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 20 lutego 2018, 01:21

:aaaaa:
O materiale decyduje twórca - gadał do znudzenia, dręcząc Dichtiarowa wytycznymi, rozpisując tabelki, tłumacząc i wpadając w samozachwyt przemieszany z autoagresją, gdy odkrywał kolejną zasadę, której nie mógł już wypróbować na sobie, albo zawężał wyniki aż do poziomu, którego na własnym ciele osiągnąć nie zdołał lub nie zdążył. Doktor na pamięć znał wszystkie parametry, idealne parametry, parametry Dietricha, parametry Hassela, Sigela, Vischego, Kreuza i całej martwej, nieaktywnej reszty z czternastego piętra głównego oddziału RANu w B-23.
Rudolf był prawdopodobnie tym właśnie idealnym wyznacznikiem, od którego sam Dietrich stopniowo się oddalał. Pół roku „przygotowań”, zafundowanych starszemu Akermannowi przez brata, mogło oznaczać w ludzkim języku jedynie morderczy trening, dietę albo głodzenie, wstrzykiwanie nieprzebadanych substancji, traktowanie prądem i złożone fotoniczne pranie mózgu zakażonego uprzednio wszelkimi dostępnymi opsynami. I choć ostatecznie Dichtiarow nie dowiedział się, jakie wyniki osiągnął Rudolf (którego Dietrich zabił we własnym domu jeszcze przed transportem), był prawie pewny, że trzydziestodwulatek ma te cholerne cztery procenty masy tłuszczowej przy niezdrowej proporcji mięśni przekraczających osiemdziesiąt trzy procent masy ciała, odpowiednio dużą ilość żył o zwiększonym przepływie (jako że Dietrich uznał waskularyzację za kluczową przy optymalizacji zdecentralizowanego układu krwionośnego), równo trzy kilogramy kośćca i serię innych wyśrubowanych wskaźników rodem z austriackiego kosmosu.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 20 lutego 2018, 09:20

Te szczegóły tak doskonale robią temu fragmentowi okropność. Tak dobrze tym grasz. I tak dobrze operujesz melodią tego tekstu, że można by go czytać dla samej narracji.

Didi jest straszny. Zawsze był. Rzekłam.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 21 lutego 2018, 23:24

Dziwny ten fragment, taki niepokojący, nieprzyjemny. I ta spokojna jakby nigdy nic narracja, trochę się poczułem jak przy filmie Tarantino xd
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Paulo Coelho – Alchemik

Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać.
Mark Twain

Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje.
Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 21 lutego 2018, 23:27

— Byłeś kiedyś na piętrze czternastym, Piotrze?
Twarz Mińskiego stężała i pod ciekłokrystalicznym światłem straciła znamienną łagodność.
— Czternastego piętra nie ma — wycedził. — Nikt nie był na piętrze czternastym.
— Ja byłem — nie zgodził się Ronwe, kompulsywnie maltretując kołnierz koszuli. — Ja byłem w sali osiemdziesiąt osiem i wiem, dlaczego nie programujesz. Wiem, kto cię wpisał na listę laborantów i kto zdążył ją zatwierdzić. Nie myśl, że się tym nie przejąłem trzy lata temu, od…
— A jak się niby przejąłeś, co? Co zrobiłeś?
— Pomściłem cię.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 21 lutego 2018, 23:30

Co. Zaraz. Piotruś? Wtf? O_____O
A odpowiedź tak bardzo Akermann, że bardziej się nie da :facepalm:

Pisz to, proszę. Chcę już wiedzieć wszystko.

Skrót do Regulaminu

ODPOWIEDZ