UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zapraszamy do udziału w nowym INSTANCIE! :D

Zachęcamy też do głosowania na TEKST WRZEŚNIA!

Krinowo-nekromanckie treści

Dział dla pracowitych ;)
Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Re: Krinowo-nekromanckie treści

Post autor: Krin » 18 czerwca 2018, 19:04

Mam sesję, więc zamiast się uczyć przeżywam fazę na Kruczarza. Nie chcę się teraz brać za pisanie, ale żeby sobie ulżyć przynajmniej trochę posyłam wam ten, leżący w szufladzie od dłuższego czasu fragment.
Kiedy już nie będzie ani słońca, ani płomienia, niech idą córki na ziemię upiorów. A nim pójdą, niech szukają Frigha, niech ich zaprowadzi do swojego brata, Aegha. I niech go nie budzą, choćby Śniący zstąpili na ziemię. Niech nie próbują wtargnąć do jego domu, niech przyjdą dnia następnego, nim księżyc wstanie.
A jeśli czas będzie naglił, niech się ukorzą, niech zdadzą, kto i po czemu przybywa. I niech sumienia mają czyste. I niech skamlą do Aegha, niech będą psami bezpańskimi, które on ze swej łaski bierze pod obronę. I ofiarują mu krew ojców, a włosy matek – bo do matek moc należy. A on im da przewodnika, którego niech strzegą, i niech szanują. Nie po to bowiem Aegh przysięgał, aby jednego szukać, lecz aby wszyscy nie zbłądzili.
Ciekawa jestem, czy ktoś jeszcze kojarzy, czego ten fragment dotyczy.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 19 czerwca 2018, 23:56

Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia, o co tam chodziło- chyba dlatego że długo mnie nie było :/ Ale jestem bardzo ciekawa ;) A sam kawałek jest super tajemniczy. Coś pomiędzy proroctwem, a objawieniem. :u:
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 08 lipca 2018, 23:16

ja to bym stawiała na płomyka-przewodnika po Białej Równinie :la: gdybym zostawiła kosmyk włosów w wiadomej świątyni, zgodnie z zaleceniami pewnego jegomościa w płaszczu :D
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 27 lipca 2018, 23:49

O nie, zawsze przegapiam komentarze w sztambuchu, a widzę, że Kanterial uważnie słuchała wykładu, o tym jak przetrwać na Białej Równinie. :D

A poniżej dowód na to, że ostatnio skaczę po wszystkim, co tylko mam rozgrzebane na dysku. Każdy kolejny fragment jest ostatnio z czego innego.
Nared obudził się nagi w cudzym łóżku. Nie była to rzecz, która zdarzyła mu się po raz pierwszy, ale po raz pierwszy nie pamiętał, kto jest tego łóżka właścicielem, a ponadto żywił głębokie przekonanie, że gdyby nie opium i alkohol, nigdy by się w nim nie znalazł. Łóżko było wilgotne od potu, śmierdziało papierosowym dymem, a mieściło się w jakiejś ciemnej i dusznej norze, w której ledwie dało się złapać powietrze. Najchętniej wybiegłby stamtąd, ale był na to zbyt skołowany.
Poczuł, że uderzył o dno, a dno okazało się znajome i wygodne jak fotel, w którym siaduje się codziennie od lat. W zasadzie, gdyby nie widok błękitnego skrawka nieba ponad ścianami urwiska, mógłby na tym dnie zostać.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 30 lipca 2018, 10:59

Po takich opisach zawsze czuję, jakbym musiała się umyć XD Czo to? Jakiś steampunk, że opium?
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 09 sierpnia 2018, 22:11

Dokładnie - steampunk. I tak się składa, że ten pokój jest już dla ciebie raczej znajomy ;)

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 02 października 2018, 22:53

Znowu mnie naszło na Kruczarza mocno i tym razem pisze się on bardzo intensywnie. Oczywiście zamiast tekstu na Pomieścia czy powieści, z której pochodził poprzedni fragment. Ale mam wrażenie, że ja zawsze, kiedy zaczyna się jesień, zaczynam pisać o Kruczarzu. (Choć nie zawsze kończę jesienią...)
Zaczął się gramolić na dół, ale Nean nie zamierzał mu na to pozwolić, skoro już zdradził się ze swoimi zamiarami. Chwycił staruszka za ramię. Neva był krzepki, ale wciąż dobre czterdzieści wiosen starszy od niego.
– Jeszcze jedno co?
– A idź żeż, złe! – Staruszek nakreślił w powietrzu znak odpędzający złe moce.
I stało się coś, czego Nean nie przewidział. Ręka, którą trzymał Nevę, zdrętwiała mu gwałtownie i nie był w stanie dłużej powstrzymywać znachora.
A idź żeż, złe.
Klapa zamknęła się z cichym skrzypnięciem.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 03 października 2018, 14:38

Brawo, znachorze! :D :D :D Acz jednocześnie mam wrażenie, że teraz Nean mu tym bardziej nie przepuści... W samo serduszko z tym złym.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

ODPOWIEDZ