Strona 1 z 1

Kres forów literackich

: 07 stycznia 2019, 15:41
autor: qla
Cześć

Mam wrażenie, że literackie fora podobne do literka.info przeżywają kryzys. I to bynajmniej nie wynika z tego, że mamy mało osób piszących, czy ogólnie zainteresowanych literaturą (tak mi się wydaje). Ponoć jest więcej piszących niż czytających. Nie wierzę, że jedyną przyczyną takiej sytuacji jest Facebook (i inne portale społecznościowe) gdzie wszyscy się przenieśli. Zauważyłem, że nawet te liczne fora jak weryfikatorium, portal literacki, fabrica libororum czy opowiadania.pl również mają podobne problemy. Nie mówiąc o wielu stronach związanych z pisaniem, które w ogóle przestały istnieć i to właśnie ze względu na brak zainteresowania (wspominam np. fantazyzone (bardzo ciekawe forum) czy storyteller). Po prostu zniknęły one z internetowego świata.

Re: Kres forów literackich

: 06 czerwca 2019, 19:03
autor: DonWasiliew
Pojawienie się audiobooków sprawiło, że zainteresowanie książkami jako czytaniem straciło na popularności, bo w telefonie zmieści się spokojnie 30 audiobooków, a z kartą Micro SD to i spokojnie setka.

Re: Kres forów literackich

: 09 czerwca 2019, 16:01
autor: Kanterial
Fora literackie nigdy nie były popularne ze względu na chęć czytania. Odwrotnie - stanowią od zawsze miejsce publikacji. Ludzie, którzy piszą, rejestrują się, żeby inni czytali ich prace. Czytanie jest tu jedynie formą "zapracowania" na odzew. Nie wiem zatem, co mają audiobooki i zanik kultury czytania do wymierania for literackich w internecie...