UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!


Zapraszamy do udziału w nowym INSTANCIE! :D

Zachęcamy też do głosowania na TEKST WRZEŚNIA!

Risercz wszelaki

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja
Posty: 1450
Rejestracja: 26 listopada 2011, 00:36
Lokalizacja: Torgau

Risercz wszelaki

Post autor: Kanterial » 01 czerwca 2017, 01:06

Udostępniam swoje zaplecze, mam nadzieję, że ktoś pójdzie w moje ślady :bag:

Wątek w założeniu chciałam stworzyć taki, w którym byśmy mogli zamieszczać swoje (nawet najdziwniejsze i najbardziej pokręcone) efekty riserczu z danych dziedzin. Może akurat pokrywają się nasze potrzeby na info w pewnym stopniu? Nawet jeśli nie, to (dla mnie przynajmniej) ciekawe jest to, co wy uważacie za ciekawe, nad czym spędziliście dużo czasu, szukając, z czego korzystacie, pisząc.
Wielokrotnie podczas czytania tekstów na forum marzyło mi się takie zerknięcie w źródła autora, nie po to, żeby go sprawdzić, a żeby lepiej ogarnąć tekst. Naprawdę bywa, że to, o czym piszecie, jest dla mnie totalnym kosmosem i nie byłabym nawet w stanie napisać dwóch sensownych zdań. Dlatego jeśli jarają was jakieś konkretne zagadnienia, może aspekty społeczne, kulturowe, jakieś zawody, czasy, miejsca (z tym mam największy problem, czytając forumowe teksty) albo po prostu natknęliście się na mega-ciekawy temat i wybadaliście go, to może warto się podzielić...? Nawet wrzucić tu posta z dopiskiem "tego używałem/am w tamtym tekście, polecam"?

Nie wiem na ile pomysł wypali, bo ludzie niechętnie się dzielą swoim poświęconym czasem i pracą włożoną w eksplorację różnych tematów, ale liczę na was.

I zaczynam milionem linków.


Kapłaństwo i religijność:
W tym temacie polecam niezawodnego Józefa Baniaka, którego publikacje wyczerpują wszystkie niemal nurtujące mnie tematy. Niewiele można znaleźć online (zamieszczam poniżej), ale są dostępne i w formach książkowych i (niestety w większości) w bibliotekach, głównie w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Zwłaszcza w Poznaniu. Naprawdę warto. Socjologia religii, dynamika powołań, tożsamość kapłana w Polsce w różnych okresach, seksualność księży, religijność wszystkich grup wiekowych, sekularyzacja, ewolucja wiary katolickiej w Polsce. Tu spis publikacji naukowych.

Baniak:
Socjologiczna analiza religijności polskich gimnazjalistów
Katolicyzm polski na przełomie wieków - teologiczny, instytucjonalny i wspólnotowy wymiar kościoła
Józef Baniak o celibacie
Portret księdza w wyobrażeniach i ocenach polskiej młodzieży
Religia katolicka i kościół w oczach polskiej młodzieży

Inne:
Dar powołania do kapłaństwa - kongregacja ds. duchowieństwa
Dyrektorium o posłudze i życiu kapłanów
Kapłan - zagrożenie czy szansa [o klerykalizmie]
Niekoniecznie z ambony
Porozmawiajmy spokojnie o księżach [polecam]
Zasady formacji kapłańskiej w Polsce

Święcenia prezbiteriatu - przebieg obrzędu

Wojskowość:
W ujęciu socjologicznym i jednostkowym:
Autorytaryzm a postawa rodzicielska żołnierza
Cechy, umiejętności, zdolności przywódcy wojskowego
Funkcjonowanie żołnierza na polu walki - zarys studium psychologicznego
Od nostalgii do PTSD
Środowisko wojskowe jako specyficzne środowisko wychowawcze
Media i wojna - informacja/propaganda
Psychospołeczne konsekwencje stresu operacyjno-bojowego
Rola wojny w życiu społecznym I
Rola wojny w życiu społecznym II
Wpływ wojen na społeczeństwo


W przyszłości:
Francuska koncepcja żołnierza przyszłości
Niemiecka koncepcja żołnierza przyszłości
Przyszłość wojen, wojny przyszłości
Przyszłe wojny, implikacje społeczne


Inne:
Techniczne źródła pozyskiwania informacji wywiadowczych
Stereotypy narodowościowe - wojskowe jednostki wielonarodowe
Stan cywilny a sprawność fizyczna mężczyzn
Ćwiczenia w obserwacji
Zasadzka w terenie zabudowanym
Czy Polacy są pacyfistami?
Kary i środki izolacyjne stosowane wobec żołnierzy
Komunikacja wewnętrzna w policji
Metody przemycania narkotyków i sposoby ich rozpoznawania

Wychowanie fizyczne w edukacji obronnej społeczeństwa

Okolice III Rzeszy II WŚ, Polska/Niemcy:
tu się mocno ograniczę, bo weszłam w to za głęboko i mam za dużo materiałów. Korzystam głównie z książek, więc mógłby polecieć spis tytułów, ale... wiadomo. Zamieszczam najbardziej lotne tematy, ciekawe ogółem, takie bez wchodzenia w szczegóły. Jeśli jednak ktoś będzie miał zapotrzebowanie na jakiekolwiek info dot. Niemiec/Polski i działań wojennych, armii, militaryzmu, społeczeństwa, mechanizmu działania państwa i polityki III Rzeszy, samolotów <3 i czołgów, ew. mniej więcej okresu 1920-1960 w Zachodniej Europie, można pisać i wołać, może akurat będę mieć źródła albo potrzebne info

teksty:
Doktryna wojenna '21-'39
Polacy w oczach żołnierzy niemieckich w czasie kampanii '39
Albert Speer dla Playboya '71 [po angielsku]
nazizm od środka, trochę o książce "Inside the third reich", którą polecam
O przemocy seksualnej na froncie wschodnim [po angielsku]
Działania niemieckich wojsk pancernych na froncie wschodnim
Mein Kampf, całość [po angielsku]
W 2015 roku wygasły prawa autorskie, książka (po wojnie należąca oficjalnie do rządu Bawarii) została legalnie wznowiona. Wydanie naukowe Instytutu Historii Najnowszej w Monachium wypuściło dwutomową wersję z ponad trzema tysiącami przypisów. Książka nie była na liście "zakazanych zupełnie" w innych państwach, nawet w Polsce, jednak nasze wydanie ( Krosno 1992, tłum. Irena Puchalska oraz Piotr Marszałek) to jakiś totalny żart i niedopuszczalna kpina choćby z zawodu tłumacza.
Cytat z wydania polskiego: [quote]Mein Kampf jest nie tylko uciążliwą lekturą, lecz książką nastręczającą trudności tłumaczowi. Wybór który otrzymuje czytelnik, ma przede wszystkim na względzie ułatwienie mu lektury. W wyborze zostały pominięte fragmenty powtarzające się i najbardziej zagmatwane. Nie została również zachowana wierność wobec stylu, tak jak czyni się to w przypadku dzieła o wartości literackiej. W tym przypadku mogłoby jedynie chodzić o wykazanie nieporadności pisarskiej Hitlera. Tymczasem zasadniczym celem tego, było nie było, pierwszego tłumaczenia, jest oddanie poglądów autora, w sposób możliwe przystępny. Iluż bowiem miałoby ochotę przedzierać się przez gąszcz wymyślnej stylistyki i wybujałej składni, aby „zgłębić” w pełni książkę Hitlera?[/quote]
W publikacji brakuje wielu stron, całych akapitów, ogółem fragmentów, które ktoś uznał za niewarte zamieszczenia. Skandal? Najwyraźniej nie. Kwestia samego wznawiania wydań książki Hitlera pozostaje sporną do dziś. W każdym razie żeby przeczytać oryginał, trzeba sięgnąć po angielskie tłumaczenie (link zamieściłam), ewentualnie dwutomową publikację niemiecką...youtube:
Apokalipsa - II wojna światowa
"Sześcioodcinkowa "Apokalipsa..." to przedstawiciel gatunku, który w Polsce nie występuje: dokumentalna superprodukcja. Budżet filmu wyniósł osiem milionów euro, czyli ok. 80-100 razy tyle, ile średnio mają do dyspozycji polscy dokumentaliści. Za tę kwotę przez trzy lata pracował ponad 60-osobowy zespół, który na całym świecie odnalazł 700 godzin w większości niepublikowanych kronik i amatorskich nagrań z czasów drugiej wojny światowej, później poddał część retuszowi i podłożył do nich dźwięk."
[szokujące materiały, w całości autentyczne zdjęcia, mocno rusza ten obraz. Polecam choćby dla odświeżenia sobie info o wojnie i zobaczenia tak piorunującej rzeczy jaką są filmy kręcone na froncie, ludzie ginący bez efektów specjalnych, cała okropność i potworność śmierci niefilmowa, bez aktorów i scenariusza]

"Gdzie stały szubienice, nie wyrośnie trawa"[całość po niemiecku]
dokument o procesie w sprawie "Masakry w Malmedy" aka Jochen Peiper, zakłamanie i tajemnice II wojny światowej
Historia SS w 6 odcinkach
polecam ze względu na byłych SS-manów, więźniów obozów, ogólnie ludzi, którzy naprawdę to przeżyli i którzy przez całą serię prowadzą narrację


Dla Joi:
Geneza fundamentalizmy muzułmańskiego
Mniejszość(?)większość muzułmańska w EU
EDIT #2
Tygodnik Powszechny czerwiec 2016 - uchodźcy w LibanieEDIT #1

Dla Kruffachi materiały o wojnie zimą:

Przyjemna audycja Polskiego Radia, bonus: listy żołnierzy z frontu [bitwa o Stalingrad 1942-43]
Wojna Zimowa - Tygodnik Polski wyd. 1944
II WŚ - Antony Beevor [rozdziały haczące o Stalingrad]
"Sołdat"- N.Nikulin, czyli armia czerwona od środka, tu jest nie tylko o zimie na froncie, polecam

Inne:
O modernizacji sił zbrojnych Rosji bardzo aktualnie
komendy po rosyjsku (od życzliwego czołgisty)

Społeczno-psychologiczne aspekty posiadania broni
Czynniki ryzyka / PTSD < - fajnie i obszernie, znów Uniwerek poznański

Wybrane zagadnienia / psychologia kliniczna


I uznałam, że koniecznie wspomnę o książce "Żołnierze. Protokoły walk, zabijania i umierania" bo myślę, że info pozostaje uniwersalne. Jeśli będziesz zainteresowana, mogę pożyczyć. (innym forumowiczom też XD)


EDIT #3

Legendarny Lockheed F104(G), myśliwiec odrzutowy ^2mach, 118 katastrof lotniczych i ponad 220 straconych maszyn, czyli o samolocie-narkotyku, który przez kilka dekad zabijał niemieckich pilotów
(szokujące)

https://www.youtube.com/watch?v=4xWF3xyU9MU <-- dokument o maszynie, ang.
https://www.dailykos.com/stories/2015/2 ... tarfighter <-- dobry artykuł o powodach katastrof i tajemniczej otoczce afery na wesoło, ang.
https://www.youtube.com/watch?v=l1O-Vwh ... 919DD8FE61 <-- 5 częściowy dokument o aferze politycznej i morderczych samolotach w powojennych Niemczech, ger.
https://www.youtube.com/watch?v=e-FzzWQ1V4s <-- świetny, piękny, fascynujący i miażdżący mózg film o f104g nagrany przez pilota Wulfa Beecka (tłumaczy z pasją, rysuje, objaśnia, a swoją latającą trumnę ewidentnie kochał nad życie + sporo info "od środka" bundeswehry), ger. (choć chyba na jego kanale jest też wersja w której mówi po angielsku (odrobinę uboższa w informacje i bardziej nastawiona na odbiorcę z USA)
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Posty: 1831
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 21:42
Lokalizacja: Drugie Lewo
Kontaktowanie:

Re: Risercz wszelaki

Post autor: Kruffachi » 02 czerwca 2017, 23:28

Nie mam dużo, bo sporo riserczowych rzeczy to jednak papier u mnie, ale zawsze mogę zrobić spis książek, które posiadam i polecam. Natomiast z internetowych rzeczy wyciągałam głównie sprawy Argentyny.

Za podstawowe źródło robił mi ten serwis: http://www.argentinaindependent.com/

Tu zwłaszcza artykuł o więziennictwie: http://www.argentinaindependent.com/soc ... 99s-jails/

Natomiast wyrażenia slangowe i powiedzonka czerpię stąd (także z fajnej dyskusji poniżej, gdzie jest sporo głosów samych Argentyńczyków) : https://www.gringoinbuenosaires.com/arg ... g-phrases/

Jeśli coś mi się przypomni, może z innych tematów, to wrzucę.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
nuklearna_wiosna
Posty: 134
Rejestracja: 21 stycznia 2014, 01:44
Lokalizacja: w czarnej dupie
Kontaktowanie:

Re: Risercz wszelaki

Post autor: nuklearna_wiosna » 08 czerwca 2017, 16:09

Teraz coś z mojego podwórka - dla Was, oczywiście, ale i trochę dla mnie. Wreszcie będę miała ten bajzel w jednym miejscu :)

KRYMINALISTYKA, TROCHĘ KRYMINOLOGII I PRAWA KARNEGO

CZASOPISMA ONLINE ALBO DO POBRANIA W PDF

Archiwum Medycyny Sądowej i Kryminologii
Numery od 1995-2015

Wiedza Prawnicza
Numery 2009-2016

Problemy Kryminalistyki
Numery 2006-2014

e-Czasopismo Prawa Karnego i Nauk Penalnych
Numery 1997-2016


MATERIAŁY DYDAKTYCZNE I PUBLIKACJE DO POBRANIA ZE STRON SZKÓŁ POLICYJNYCH

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
Szkoła Policji w Pile
Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szkoła Policji w Słupsku
Szkoła Policji w Katowicach

I w sumie mogłabym Was z tym zostawić, bo tam jest chyba wszystko i jeszcze trochę, ale za dużo szperania by było, żeby znaleźć konkretny temat, więc przygotowałam małą ściągę z podstawowymi informacjami z najważniejszych działów kryminalistyki

Daktyloskopia

Daktyloskopia w Polsce w XX wieku
Standardy identyfikacji daktyloskopijnej
Czynniki wpływające na przebieg identyfikacji daltyloskopijnej
Laboratoryjne metody uzyskiwania odwzorowania linii papilarnych z palców i dłoni zwłok N.N. osób - z praktyki LK KSP
Źródła błędów w identyfikacji daktyloskopijnej

Badanie śladów biologicznych (w tym analiza DNA)
Ślady biolgiczne
Kryminalistyczne ślady biologiczne "portretem" sprawców zabójstw i innych przestępstw
Badania genetyczne DNA na użytek procesu karnego
Wartość diagnostyczna i dowodowa badań DNA

Balistyka
Podstawy balistyki
Identyfikacja pistoletu na podstawie badań łusek i pocisków
Badania mechanicznych skutków strzału z broni palnej

Entomologia
Katalog owadów przydatnych do ustalania czasu śmierci w lasach Polski. Część 1: Wprowadzenie
Katalog owadów przydatnych do ustalania czasu śmierci w lasach Polski. Część 2: Muchówki
Katalog owadów przydatnych do ustalania czasu śmierci w lasach Polski. Część 3: Chrząszcze

Osmologia
Historia polskiej osmologii
Niepewna osmologia
Wartość dowodowa badań osmologicznych

Grafologia
Badania podpisów w kryminalistycznej ekspertyzie pismoznawczej
Podpisy podrobione metodą odwzorowania
Weryfikacja jednorodności wykonawczej i uwierzytelnianie materiału porównawczego w badaniach pisma ręcznego

Fonoskopia
50 lat polskiej fonoskopii
Analiza autentyczności cyfrowych nagrań fonicznych
Biometryczne rozpoznawanie mówców w kryminalistyce
Kryminalistyczna identyfikacja mówcy maskującego głos

Technika kryminalistyczna i oględziny miejsca zdarzenia (uwzględniające także działy kryminalistyki wyżej niewymienione, takie,jak mechanoskopia, traseologia, cheiloskopia, fotografia kryminalistyczna i inne)
Ślady kryminalistyczne
Podstawowe czynności technczno-kryminalistyczne podczas oględzin miejsca zdarzenia
Kryminalistyczne badanie miejsca zdarzenia w teorii i praktyce

I jeszcze:
Informatyka sądowa
Badania dokumentów
Metodyka oględzin miejsc przestępstw o charakterze terrorystycznym i katastrof oraz identyfikacji ciał ofiar
Ocena prawna czynów sprowadzających pożar


Materiały z konferencji

II Dni Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego
III Dni Kryminalistyki Wydziału Prawa i AdministracjiUniwersytetu Rzeszowskiego
Taktyka i technika kryminalistyczna - wczoraj, dziś, jutro
Innowacyjne metody wykrywania sprawców przestępstw. Materiały z konferencji Uniwersytetu Wrocławskiego


MEDYCYNA SĄDOWA

Medycyna sądowa - podręcznik, A. Jakliński i inni, Warszawa 1979 Kiepska jakość skanu, ale jak kogoś głód wiedzy mocno przyciśnie, to da się czytać, zwłaszcza jak się powiększy.
Medycyna sądowa - podręcznik, S. Raszeja, W. Nasiłowski, J. Markiewicz, Warszawa 1990 Lepsza jakość skanu, ale trzeba obracać :(
Sekcja zwłok

PSYCHOLOGIA SĄDOWA

Psychologia a prawo - płaszczyzny teoretyczne i aplikacyjne, pod red. J.M. Stanika, Katowice 2011
Ślady pamięciowe, aspekty psychologiczne i kryminalistyczne, pod red. D. Moskal i P. Wąsika, Kraków 2013
Profilowanie kryminalne na potrzeby sądu. Kontrowersje wokół przydatności
Czy profilowanie kryminalne ma podstawy naukowe
Metodologiczne problemy profilowania kryminalnego
W wersji papierowej mam także takie cuda, którymi skłonna jestem się dzielić z każdym, kto chce:

1. DiMaio D. i Di Maio V.J., Medycyna sądowa, Wrocław 2003.
2. Hicks S.J, Sales B.D., Profilowanie kryminalne, Warszawa 2015.
3. Kasparek K., M. Szpitlak (red.), Psychologia sądowa, Kraków 2014.
4. Kwiatkowska Wójcikiewicz V., Wójcikiewicz J., Paradygmaty Kryminalistyki, Kraków 2016.
5. McDermid V., Anatomia zbrodni. Sekrety kryminalistyki, Warszawa 2015.
6. Thorwald J., Stulecie detektywów, Kraków 2009.

W planach zakup kolejnych ^^

Aha, jakbyście czegoś w razie nie mogli znaleźć, to mówcie, ja znajdę ;)
"Everything ic connected" ~Dirk Gently

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Posty: 716
Rejestracja: 18 marca 2012, 21:12
Kontaktowanie:

Re: Risercz wszelaki

Post autor: Joa » 02 lipca 2017, 17:47

Około muzułmańskie/arabskie/tureckie/perskie itp. tematy
SpoilerShow
- Strona polskich muzułmanów, porusza masę tematów związanych z islamem, kontrowersji, popiera dane zagadnienia cytatami z Koranu.
http://www.hidaya.pl/

- Polscy Tatarzy, kiedyś i dziś.
http://gdziewyjechac.pl/39628/polscy-ta ... lasiu.html

- Arabska rewolta, udział T.E. Lawrence'a. Krótki filmik.
https://www.wykop.pl/link/3547531/wielk ... -minutach/

- Państwa dysfunkcyjne i ich destabilizujący wpływ na stosunki międzynarodowe
https://books.google.pl/booksid=hfr_CgA ... ek&f=false

- Beduini, jak żyją, jak wyglądają
http://www.turisticus.pl/kim-sa-beduini/

- Burza piaskowa: Libia w czasach rewolucji
https://books.google.pl/books?id=kNPVCQ ... ek&f=false

- Rozmowa z Tanyą Valko o Libii i rewolucji
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... ibie/tmpd0

- Atak w Halabdży
http://www.stefanicki.com/artykuly/kurd ... lkami.html

- I ponownie Halabdża
http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/halabdz ... czal/6nser

- Zimna wojna na Bliskim Wschodzie
http://uniwersal.info.pl/?p=640

- Trochę o Saddamie
http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/30104 ... gdadu.html

- Bliski Wschód po arabskiej wiośnie
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... wolta.read

- Imperium Osmańskie w czasach sułtanki Kösem
http://historia.org.pl/2016/07/10/imper ... nki-kosem/

- Mihrimah – słońce i księżyc sułtana Sulejmana
http://historia.org.pl/2017/04/29/mihri ... sulejmana/

- Jak słowiańscy niewolnicy służyli arabskim kalifom i sułtanom
http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/ ... 614,1.html

Od Babilonu do Bagdadu; słowo o Iraku
http://www.newsweek.pl/swiat/od-babilon ... 6,1,1.html
Tematy związane z chemioterapią, chorobami nowotworowymi
SpoilerShow
- Eskalowany BEACOPP w chemioterapii chłoniaka Hodgkina w alternatywnie dla ABVD
http://www.wple.net/plek/numery_2012/nu ... 71-175.pdf

- BEACOPP; typy pacjentów (ENG)
http://www.ascopost.com/issues/november ... -lymphoma/

- Blog dziewczyny chorej na ziarnicę złośliwą
https://pochlonieta.com/

- Program edukacji onkologicznej
http://programedukacjionkologicznej.pl/poradniki/

- Trochę o skutkach ubocznych chemii, lekach (w tym sterydy)
http://www.przebisnieg.org/efekty-uboczne-lekow

- Schematy leczenia nowotworów
https://hematoonkologia.pl/schematy-chemioterapii

- Leczenie, rokowania, kryteria itd. ziarnicy złośliwej
http://onkologia.zalecenia.med.pl/pdf/z ... dgkina.pdf

- ABVD
http://www.ihit.waw.pl/abvd_terapia_skojarzona.html

- Choroby krwi
http://www.ihit.waw.pl/choroby-krwi.html

- Dieta podczas chemioterapii
http://www.kwiatkobiecosci.pl/News/view ... ews_id/602
http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/lec ... 38190.html

- Przełom w leczeniu chłoniaka
http://ziarnicazlosliwa.pl/chloniak-hod ... -leczeniu/

- Rodzaje i "kolory" chemioterapii
https://www.zwrotnikraka.pl/jakie-sa-ro ... ioterapii/
http://nowotwory.org/rodzaje-i-kolory-chemioterapii/

- Typy nowotworów
http://www.mamhakanaraka-staszic.cba.pl/typy.htm

- Nowotwór - typy
http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/p ... nowotworow

- Najlepiej rokujące nowotwory
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 56943.html

- Wprowadzenie do nowotworów
http://onkologia.org.pl/nowotwory-wprowadzenie/

- Stopień złośliwości nowotworu
http://www.sarcoma.pl/dla-chorych-i-opi ... -nowotworu

I meeega pomocny film dokumentalny, zapis rozmów pacjentów Dziennego Oddziału Onkologii
https://vod.tvp.pl/video/chemia,chemia,4280749
Średniowiecze, srutututu:
SpoilerShow
- Wyprawy krzyżowe
http://historia.org.pl/2009/10/01/wyprawy-krzyzowe/

- Techniki walk średniowiecznych.
https://books.google.pl/books?id=OJYFSd ... &q&f=false

- Chrześcijaństwo u Mongołów
http://www.abrasive.gniezno.pl/strona,C ... 3%B3w.html

- Kuchnia za czasów Bony. Zaproszenie na krakowskie jedzenia, ale jest kilka informacji o ówczesnych zwyczajach jedzeniowych
http://ksiazki.onet.pl/w-kuchni-z-bona- ... ego/76wwwr
Ziołolecznictwo, medycyna, magia etc.
SpoilerShow
- Skan Tacuinum Sanitatis - średniowiecznej książki o zdrowym stylu życia (niestety po łacinie)
http://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b1 ... .item.zoom

- Visualizing Medieval Medicine and Natural History, 1200-1550
https://books.google.pl/books?id=HK799l ... ha&f=false

- The Tacuinum Sanitatis: A Medieval Health Manual
http://academicworks.cuny.edu/cgi/viewc ... xt=cc_pubs

- Stones and Metals (Physica) by St Hildegard
https://pl.scribd.com/document/10854188 ... -Hildegard

- Średniowieczna medycyna
http://sredniowiecze.zdrowo.info.pl/dentysta.html

- Strony, których używam jako źródło inspiracji lub kopa do szukania rzetelnych informacji:
http://www.freha.pl/
http://www.historycy.org/

- Historyczne oblicza medycyny
https://www.medme.pl/artykuly/historycz ... 35323.html

-Antykoncepcja w średniowieczu
https://www.medme.pl/artykuly/antykonce ... 34115.html

- Zioła, które leczą
https://www.medme.pl/artykuly/ziola-kto ... 33448.html

- Kosmetyki, medycyna, The Trotula
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... ErPJ4BF2sQ

- Kobiety w średniowieczu - dbanie o urodę, higienę, kanon piękna
http://niezlasztuka.net/o-sztuce/sredni ... licznotki/

- Dziwne praktyki medyczne stosowane w średniowieczu
http://funerabilia.pl/blog/5-dawnych-pr ... koszmarow/
Problemy społeczne, historia, polityka, etc.
SpoilerShow
- Samobójstwo. Jasne, to reportaż, ale myślę, że może być pomocny.
http://krotkiporadnik.pl/krajobraz-po-s ... mobojstwie

- Zemsta w kontekście niektórych państw
http://www.focus.pl/czlowiek/zemsta-rod ... 7?strona=2

- Polityka - Ukraina, państwa arabskie itp.
http://www.politykaglobalna.pl/

- Rasputin
http://www.se.pl/wiadomosci/super-histo ... 87919.html

- Historia
http://historia.org.pl/


- Portal czasopism naukowych
http://www.ejournals.eu/

- Publikacje Nauki Polskiej
https://www.epnp.pl/

- Fotografie, rękopisy, pocztówki, wszystko
https://polona.pl/search/

- Publikacje naukowe z funkcją wypożyczenia (objęte prawami autorskimi) i całkowicie darmowe. Ponad milion publikacji.
https://academica.edu.pl/

- World Digital Library (manuskrypty, dokumenty, mapy, wszystkio, powiadam wszystkio)
https://www.wdl.org/en/time/

http://www.metmuseum.org/art/metpublica ... pp=12&pg=1
Książki o historii sztuki, ale zdarzają się też np. podręczniki szermierki. Wydaje mi się, że cholernie pomocna strona.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Posty: 1831
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 21:42
Lokalizacja: Drugie Lewo
Kontaktowanie:

Re: Risercz wszelaki

Post autor: Kruffachi » 21 września 2017, 16:36

Osoba z ASD o osobach z ASD. Spojrzenie od środka, dla mnie kopalnia diamentów prawdopodobnie:

http://savant.org.pl/publikacje/koci_1.1_1.pdf
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

ODPOWIEDZ