UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

NaNoWriMo 2016

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Re: NaNoWriMo 2016

Post autor: Ag. » 12 września 2016, 19:54

Na podstawie tego blurba powinno powstać anime. I tytuł wybitny.
Trochę jeżozwierz, trochę być może Asperger, trochę pisarzyna.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 19 września 2016, 20:05

Ja nie piszę. To znaczy, jeszcze nie wiem. Póki co założyłam konto (sama nie wiem dlaczego). Jeśli będę pisać (plan jest, żeby pisać), to jeszcze nawet nie wiem co. Wizja napisaniu chociaż pięciu tysięcy słów mnie przeraża, a co dopiero takiej ilości, jaka jest podana na stronie, więc nie wiem, co z tego wyjdzie. Szczególnie że bez planu się nie obejdzie, a na razie nie ma nawet zajawki.
Pozdrawiam, możecie mnie dodać jako kumpla - niezmiennie Rolf Stojke.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 20 września 2016, 03:02

I ja w tym roku mam zamiar się podjąć. Niezbyt ogarniam, czekam na możliwość założenia projektu powieści 2016, żeby to jakoś wizualnie przyswoić... Chwilowo powoli zbieram muzykę i szukam inspiracji, powinnam zdążyć :bag:

jako Vogar tym razem.
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 20 września 2016, 14:18

Rolfie, Kanterialu, to wymagało ode mnie wejścia na NaNoForum... Teraz już nie wyobrażam sobie, żebym miała nie pisać... Ale nie będę pisać... Nie dam rady w tym roku... SZLAG.
T_T
de preszyr kils mi

Kanterialu - kocham Vogarowego ava... <3
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
nuklearna_wiosna
Kontaktowanie:

Post autor: nuklearna_wiosna » 21 września 2016, 20:18

W sumie szybko się uporałam z moim dylematem. Będzie NaNo i nie będzie to to samo NaNo, co zwykle. Zamierzam pisać ten wymarzony kryminał, aczkolwiek nigdy niczego podobnego nie pisałam, więc czeka mnie dużo przygotowań i już się na nie cieszę ;-) Na razie jeszcze żadnych konkretów, prócz tego, że akcja będzie się działa w Łodzi. To miasto jest wręcz stworzone do tego, by w nim mordować ludzi :heart2:
"Everything ic connected" ~Dirk Gently

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 21 września 2016, 20:20

Brzmi naprawdę smakowicie :3 Też się już cieszę :3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
kari

Post autor: kari » 22 września 2016, 16:34

O tak, Łódź ma duży potencjał jako scena zbrodni :D /rzekł ślimak, który był w tym mieście dwa razy; ale, wbrew pozorom, bardzo je lubi/

Ja coraz wyraźniej widzę swoją historię i zachodzę w głowę, jakim cudem wygrałam poprzednie NaNo, nie wiedząc tego wszystkiego. Znaczy, jasne, miałam świadomość, że setting był kompletnie z dykty pokrytej tu i ówdzie mitologią i pozłotką, ale... jak. Jak.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 22 września 2016, 16:38

O, właśnie. Macie może jakieś rady dla świeżych NANOwców? Jak się przygotować, czy w ogóle jest sens, za co się zabrać i tak dalej...
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
kari

Post autor: kari » 22 września 2016, 16:51

Jest taka fajna akcja Plot-a-Month, która trwa cały październik i która polega na tym, żeby przygotować się do listopada. Zamierzałam zresztą rozkręcić to i tutaj - dzięki za przypomnienie mi o tym.

Bo może są ludzie, którzy potrafią po prostu siąść 1. listopada i zacząć pisać tak od kopa, ale ja na pewno do nich nie należę i potrzebuję się wcześniej oswoić z historią (co jest zupełnie czymś innym, niż planowanie). Pomyśleć o fabule, porobić moodboardy dla postaci, składać inspiracyjne playlisty. Trochę planować, jeśli wiem, że w danym tygodniu będę np. wracać do domu późno i zmęczona, i że najpewniej w weekend będę musiała nadrabiać słowa.

A, no i lepiej nie robić zbyt wielu zobowiązań towarzyskich na listopad. :p

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 28 września 2016, 14:16

Jak pisze kari, bywa różnie dla różnych osobników, mogę napisać, co dla mnie jest pomocą.

1. Wspólne nakręcanie. Spotkania, a jeśli nie można chodzić na spotkania NaNowe (WIP - Wpadaj i Pisz), to udzielać się na forumach, zwłaszcza we wszelkich tematach związanych z wrzucaniem fragmentów, a tych jest sporo. Czasem jedno słowo w stylu "czytał(a)bym" potrafi kopnąć na następne dwa, trzy tysiące słów. Poza tym opowiadanie sobie o projektach, wymienianie się spostrzeżeniami, łapanie przypadkowych inspiracji od społeczności.

2. Napisanie jak największej liczny słów 1 listopada po północy - samo oczekiwanie na północ jest fajne, a potem ląduje się rano już z jakimś nawet skromnym zapasem. To przyjemne uczucie.

3. Dbanie o to, żeby się zawsze znajdować nad kreską na wykresie (jest taki - wpisuje się liczbę słów na dany moment i pokazuje w słupkach postęp, a kreską, na jakiej wysokości powinno sie danego dnia być). Ja lubię być co najmniej dzień do przodu - to daje komfort, kiedy nagle okazuje się np., że danego dnia nie możesz pisać.

4. Zabawa we wszystkie pierdoły okołoprojektowe - zrobienie sobie okładki, blurba, wrzucenie fragmentu do opisu. Tak, żeby projekt stał się możliwie materialny.

5. Oczywiście udział w wyzwaniach - 11 sów, Wędrująca Łopata Śmierci i inne. Będą opisane na forum w swoim czasie :)
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 02 października 2016, 10:06

kari pisze:Jest taka fajna akcja Plot-a-Month, która trwa cały październik i która polega na tym, żeby przygotować się do listopada. Zamierzałam zresztą rozkręcić to i tutaj - dzięki za przypomnienie mi o tym.
Ja się piszę na to. Jestem z tych lubiących planować. Aktualnie gnębię się wymyśleniem imion bohaterów.

Awatar użytkownika
kari

Post autor: kari » 02 października 2016, 14:14

Mam obsuw, bo odcieto mnie od lapka :( tymczasem juz 2.10 :( Ale odsylam na tumblra Fix Your Writing Habits, tam jest to rozpisane :)

ODPOWIEDZ