UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zapraszamy do udziału w nowym INSTANCIE! :D

Zachęcamy też do głosowania na TEKST WRZEŚNIA!

Miejsce odpowiednie dla ciebie

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
kofeinowa

Re: Miejsce odpowiednie dla ciebie

Post autor: kofeinowa » 26 lipca 2013, 15:44

Pomysły wpadają do głowy, kiedy akurat nie mam możliwości ich zapisania. Nauczyłam się już, że muszę mieć przy sobie zawsze kawałek kartki i długopis lub chociaż telefon. Gdy nie mam czasu, a do głowy przychodzi milion myśli na minutę zapisuję pomysły hasłami i potem mam zabawę, by się dowiedzieć, o co mi samej chodziło. ; ) Najlepiej piszę mi się w pokoju, w półmroku, w ciszy i kiedy jestem smutna.

Awatar użytkownika
lohse

Post autor: lohse » 06 lutego 2015, 11:56

Kiedy pogoda jest dobra, lubię siedzieć nad rzeką z widokiem na miasto, gapić się na ludzi i notować pomysły i skojarzenia na papierze. Bardziej konkretną robotę zostawiam sobie do domu, bo nie chce mi się przepisywać większych kawałków na komputer.

Awatar użytkownika
Shady

Post autor: Shady » 12 lutego 2015, 18:02

Najlepiej pisze się przy komputerze, z dobrą muzyką i zimową lub jesienną pogodą (wiosna i lato są dla mięczaków :nano: )

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 17 lutego 2015, 09:17

Ja należę do typu biurkowców. Moja norka, mój stół, mój lap i moje kubki pod ręką. Ale bywa tak, że nie mogę sobie znaleźć miejsca i zauważyłam, że wtedy najlepiej mi siąść na podłodze, czy na tapczanie z lapem na kolanach, często podkurczonych, albo dodatkowo okupowanych przez kota. To trochę tak, jakby mi się dobrze pisało w zamkniętej, zawężonej przestrzeni własnego ciała. Im mniejsza się wydaję, im bardziej się skulę, tym łatwiej mi się pisze. Lubię też pisać w podróży. W pociągach potrafię pisać szybciej niż w domu - może to rytm? W ogóle wniosek ogólny jest taki, że nie nadaję się do pracy na komputerze stacjonarnym o.O Nie miałabym wtedy jak likwidować kryzysów.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Mekis

Post autor: Mekis » 01 sierpnia 2015, 19:44

Biurko i komputer to najlepsze miejsce do pisania.

Awatar użytkownika
Billy J.

Post autor: Billy J. » 16 października 2015, 09:52

Kiedyś najlepiej mi się pisało podczas zajęć w szkole. Na matematyce, języku polskim, chemii... zamiast skupiać uwagę na lekcji, zapisywałam całe zeszyty swoimi opowiadaniami. Również przerwy poświęcałam na siedzenie pod ścianą z notatnikiem na kolanach i pisaniu. Aż się teraz zaczęłam zastanawiać w jaki sposób zdałam maturę, skoro nic, tylko fantazjowałam :P
Teraz, kiedy wszędzie mogę zabrać laptopa, uwielbiam siadać w jakiejś knajpce i tam oddawać się pisaniu. Często, kiedy umawiam się z kimś na mieście, specjalnie przychodzę wcześniej, by coś stworzyć.
Natomiast w domu NAJGORZEJ pisze mi się przy biurku. Czasem daję radę i nawet zdarza się, że mam natchnienie pisać właśnie tam, ale najlepiej jest mi w pozycji półleżącej, z komputerem na brzuchu.
Pociągi też są bardzo literackogenne ;)

Awatar użytkownika
Heap

Post autor: Heap » 19 października 2015, 21:47

Szczerze mówiąc sam nie wiem jak to ze mną jest. Kiedy piszę to... chyba nie ma dla mnie wielkiej różnicy pomiędzy standardowym biurkiem, a np. ławką w parku. Nie jestem w stanie stwierdzić dokładnie jaki krajobraz sprzyja wpadaniu pomysłów do mojej głowy. Raz to deszczowa jesień pałętająca się za oknem domu, a innym razem to ciepłe łóżko.
Potrzeba pisania mnie napada zazwyczaj gdy nie jest to wskazane. Gdy mam już coś innego do roboty lub gdy mam mało czasu.
Heap jest tylko jeden.

Awatar użytkownika
Padraig

Post autor: Padraig » 21 października 2015, 22:10

Jeśli już piszę (u mnie to dosyć dziwne jest, nie piszę nałogowo, raczej raz na jakiś czas, gdy poczuję się "natchnięty", czy coś w tym rodzaju), to piszę w dosyć nudnym i pretensjonalnym miejscu - przy biurku w moim pokoju nad laptopem. Nigdy nie eksperymentowałem z miejscem, w którym piszę i nigdy nie czułem takiej potrzeby. Musi to być przede wszystkim miejsce, w którym czuję się swobodnie. Nie wyobrażam sobie na przykład pisania w jakiejś kawiarni (np. z przyniesionym ze sobą laptopem). Czułbym się pewnie skrępowany i większość czasu przesiedział patrząc się w okno i dochodząc do wniosku, że to nie ma sensu (co ciekawe, często tak mam także przy moim biurku, gdy przynajmniej próbuję zabrać się za pisanie :)).

Awatar użytkownika
movarren

Post autor: movarren » 28 października 2015, 13:49

Co by mi się chciało pisać, muszą nastąpić następujące warunki:
- Muszę mieć "czystą" listę zadań / obiecanek złożonych wcześniej
- Muszę mieć pomysł, który swoje odleżał i ewoluował, a także przekonał mnie do siebie, że warto się nim zainteresować

Kiedy powyższe warunki zostają spełnione, wtedy przede wszystkim trzeba mi miejsca z daleka od pokus i wszelkich rozpraszaczy, jak internet, portale informacyjne etc. Czyli: laptop w plecak i do parku lub pubu (to głównie po pracy; co prawda na miejscu często jest WiFi, ale zabezpieczone, więc wygrywa lenistwo i nie pytam się o dostep). Często temu towarzyszy od 1 do 3 drinków wszelakiej maści, co słabo działa na wątrobę, natomiast potrafi przyciszyć szum myśli / planów / marzeń (podobny efekt jest nocą, więc ta obowiązkowa godzinka pisania dziennie dziwnie zbiega mi się z północą...). Do każdego pisadła tworzę wyselekcjonowaną listę muzyczną (dzięki Ci Zeusie za Spotify...), tudzież puszczam po prostu "muzykę" deszczu, wiatru i grzmotów. Można zatem się domyśleć, że słuchawki są na ciągłym wyposażeniu :)

Tak o to po tych wszystkich tańcach i walcach, w końcu mogę powbijać trochę znaczków splatających się w tkaninę historii. Z wiekiem zrobiłem się chyba wybredny... kiedyś wystarczył zeszyt i długopis, zawsze i wszędzie :D

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 13:51

Różnie to bywa, wena potrafi mnie dopaść wszędzie - nawet w kiblu i nie ma wtedy innego wyjścia jak tylko chwycić za telefon i pisać :lol: Lubię latem pisać w ogrodzie, w cieniu drzew - tuż obok domu mam ścianę lasu, więc jego mieszkańcy codziennie od rana do nocy dają przecudne koncerty, kocham ten klimat i bardzo sprzyja on powstawaniu opowiadań w klimacie średniowiecznym - jakieś wsie, pola pełne złotego zboża, opustoszałe trakty, przeprawy przez bory itp ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sabina837

Post autor: Sabina837 » 15 czerwca 2017, 13:20

Preferuję pisać na stojąco. Przygotowałam sobie nawet specjalne stanowisko. Zdecydowanie łatwiej jest mi się wtedy skupić, niż gdy siedzę. Ogólnie to wiele godzin spędzonych na krześle ma na mnie zły wpływ. Szybciej się męczę, krew nie krąży, jak powinna.

ODPOWIEDZ