UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Double pleasure - czyli łączenie bazgrołów i pisaniny

Miejsce dla wszelkich poradników i pytań związanych z procesem twórczym, pogaduch o pisaniu, czytaniu i komentowaniu.

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Double pleasure - czyli łączenie bazgrołów i pisaniny

Post autor: Kompot » 10 stycznia 2013, 19:02

Mam pewien plan na zabawę. Ponieważ ostatnia zabawa okazała się niewypałem połączonym z wielką dramą i fochem, postaram się opisać zasady w jak najprzystępniejszy sposób.

Klasycznie ilustracje powstają na podstawie tekstu (don't say)... cóż logiczne. A jakby tak zacząć w drugą stronę. Ochotnicy rysują ilustrację, szkic, kolaż (technika dowolna, byle była w miarę oryginalna). Warsztat nie jest tu najistotniejszy. Chodzi o coś w rodzaju iskry, która zainspiruje uczestników zabawy do napisania na podstawie obrazka opowiadania lubi miniatury. Na mnie obrazy działają bardzo silnie i jeśli znajdzie się ktoś chętny do "sprzedania" swojej wizji dalej, będzie bosko.

Liczę na to, że ci którym zasady nie odpowiadają dadzą znać i może uda nam się wspólnie dopracować tę grę.

Zasady:

- Liczba graczy nieograniczona
- Wstawiamy obrazek tutaj i czekamy na chętnego partnera.
- Fajnie by było gdyby obrazek mówił za siebie i sam w sobie inspirował. Kierunkowanie autora przyszłego tekstu "niemile" widziane. :P
- Więcej chętnych do opisania tego samego obrazka. Nic nie szkodzi. Wręcz przeciwnie, bo dwie odrębne wizje, tematy są dużo ciekawsze niż jedna. To jak obraz działa na poszczególne osoby wielce mnie ciekawi.
- Tematyka dowolna. Można oczywiście pokierować rysownika, ale fajniej chyba podejmować wyzwania.

Ok to tak wstępnie. Nie chcę narzucać wielce poważnych reguł, bo nie o to chodzi. Jeśli będą pytania kwestie do dyskusji, pomysły chętnie zapoznam się z waszymi opiniami i przyjmę waszą pomoc w sprawie organizacji.

Dla pisząco-rysujących może to być ciekawy projekt, rozwijający w dwóch sferach. Dla piszących cóż może was porwać na nieznane lądy i spenetrować miejsca, o których nie myśleliście jako o rozwijających warsztat. Pisanie na zawołanie rozwija bezsprzecznie wyobraźnię, więc... no same korzyści. :P

Zapraszam do zabawy wszystkich i o wsparcie tych, którzy potrafią utrzymać w dłoni ołówek. XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Re: Duble pleasure - czyli łączenie bazgrołów i pisaniny

Post autor: Joa » 10 stycznia 2013, 19:06

To ja się biotę. Za to. Postaram się!
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Re: Duble pleasure - czyli łączenie bazgrołów i pisaniny

Post autor: Kompot » 10 stycznia 2013, 19:15

Świetnie Joaś. Rysuj i wstawiaj! Już się doczekać nie mogę. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
gantzerek
Kontaktowanie:

Re: Double pleasure - czyli łączenie bazgrołów i pisaniny

Post autor: gantzerek » 10 stycznia 2013, 19:35

Okej, to w takim razie ja zacznę zacny spam materiałami stymulującymi :D

Obrazek

Lista opowiadań
Po Drugiej Stronie autorstwa Joły
Wojny Gadżi autorstwa Kompociałki

Ekstra, że to tak fajnie idzie, wyczesany ten pomysł z zabawą, Kompociasta :D
"Life is not a problem to be solved, nor a question to be answered, life is a mystery to be experienced." - Alan Watts
Moje wypociny:

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 10 stycznia 2013, 19:48

Gantz jesteś wielki. Joła już "rezerwuje". Kto wie może i ja się za to zabiorę. Dałeś giga pole do popisu!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 10 stycznia 2013, 20:38

Bardzo stare, ale może kogoś zaciekawi. Jakość średnia, bo nie mam większej wersji (znikła z kompa).
Dziewczynka ma kredki.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 11 stycznia 2013, 08:14

Pytaniszcza, czy dobrze czaję:
- nieważne jak długie coś skrobnę?
- mam to wstawiać normalnie na forum, czy jakoś tu wewnętrznie *leń jest, nie wie czy chce się jej rychtować scenki do poziomu "naszej twórczości" XD*
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Post autor: wołszebnik » 11 stycznia 2013, 10:45

Dziewczyny wstawiały normalnie na forum, acz proponuję przy wstawianiu opka wrzucać link do tego tematu ;)
Raz, że szybko wyjaśnia się idea powstania utworu, dwa, że to dodatkowa reklama dla zabawy, czasem ktoś po prostu zbłądzi do nowego opowiadania, przy okazji może się dowiedzieć, że trwa tu taka akcja ;)
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 11 stycznia 2013, 11:03

'k :) we will see co mi z tego wyjdzie. Mam tendencję do wodolejstwa fabularnego, więc może się okazać że nie podołam. Ostatnia próba pisania do jakiegoś obrazu zlinkowanego na promt meme rozrosła mi się koszmarnie jako plan, po czym zgubiłam plik z tekstem xD może tym razem będzie lepiej w tej mierze.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 11 stycznia 2013, 11:20

Marszo długość nie jest ważna, a jeśli ilustracja zainspiruje cię do czegoś dłuższego to tylko się cieszyć. Gantz proponował zrobienie później coś w rodzaju spisu treści tu w temacie, ale ja się nie znaju na sprawach technicznych:P
Co do wstawiania to chyba najlepiej na forum osobne posty z wybranym obrazkiem i może linkiem do zabawy. Po paru tygodniach owocnej tu zrobiłoby się za ciasno... chyba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nocka

Post autor: Nocka » 11 stycznia 2013, 14:28

Jak dla mnie to pomysł w dechę. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy mam rozbiegane myśli - coś bym napisała, niby wiem co, lecz cholerstwo za żadne skarby do czystej kartki przyszpilić się nie chce. Obrazek rzeczywiście pomaga się skupić i skonkretyzować. Ech, gdybym tylko znalazła chwilkę wolną... :none2:

Awatar użytkownika
Kompot
Mącikompot

Post autor: Kompot » 12 stycznia 2013, 00:16

Nocko mam nadzieję, że znajdziesz chwilkę na skrobnięcie choćby miniaturki. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ