UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł PROZY LIPCA
zdobyło ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee.

Serdecznie gratulujemy! :D

Malarstwo

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Malarstwo

Post autor: Nuncjusz » 21 stycznia 2017, 17:03

Szukałem, nie znalazłem. Czyżby nikt tu nie malował? A może źle szukałem...
Rysować nie lubię, nie znaczy że całkiem nie umiem, cos tam potrafię, ale mnie męczy i denerwuje. Zdecydowanie wolę malować. Jednak farbki jakiekolwiek wodne, (no może oprócz akryli, które przypominają oleje) czyli jakieś tam akwarele, są dla mnie mało strawne. Moim zdaniem, to jedne z najtrudniejszych technik malarskich - jak nie masz opanowanej super techniki to zginiesz, nic nie można poprawić, każdy ruch jest ostateczny, to prawie jak poruszanie się po polu minowym. Za akrylami również nie przepadam - za szybko schną. Do jakiejś podmalówki, spoko, ale nie do całości. Ja lubię wolne tempo, dziesiątki poprawek, namysłów - dlatego oleje są dla mnie idealne.
Nawet, ostatnio, spróbowałem przetransponować rysunek do malarstwa olejnego. Mogę taki rysunek nawet sto razy poprawić i nie będzie nic potem widać - mam taki patent na to XD.
Żeby nie być gołosłownym:
Wyspa bezludna
Obrazek
Srogi malarzXD
Obrazek
a tu ten rysunek olejny
Nuncjusz
Obrazek
mam tego więcej, no ale nie wrzucę tu wszystkiego, bo byście osiwieli
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Re: Malarstwo

Post autor: Joa » 21 stycznia 2017, 18:42

Heh, to słaby z Ciebie poszukiwacz, tyle Ci powiem. Malarstwo jest, sporadycznie, ale jest.

Dwa pierwsze, daję okejkę, szczególnie drugie. Pytanie, dlaczego w tak małym rozmiarze? Widać, że olej to Twój żywioł, choć dziwi mnie taka różnica w poziomie pomiędzy ostatnią a drugą pracą. Dwa pierwsze z przyjemnością obejrzałabym w większym rozmiarze.
A jakieś tam akwarele, tak btw., właśnie ze względu na to, że trzeba rozplanować wszystko przed i mieć pomysł, masę doświadczenia, są fenomenalne. Całą trudność w tym tkwi i piękno. I są, tak jak mówisz, najtrudniejsze.

Edit: Olej :facepalm: Racja. Gorączka rzutuje mi na myślenie, pardon.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz » 21 stycznia 2017, 18:55

Wrzuciłem "malarstwo" w szukaj na Grafice i nic mi się nie pokazało :(

Nie akryl! Olej tylko olej i nic więcej, napisałem, że akryl ewentualnie jako podmalówka jeno. Małe zdjęcia specjalnie coby nie zdominować wątku, jak chcesz, to masz link do gdzieindziej http://variart.org/works/user/4553
Ostania praca to rysunek olejny, szkic patyczkiem od szaszłyka, dlatego taka różnica
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 21 stycznia 2017, 19:00

Olej, tak, olej. :facepalm: Wybacz, gorączka i tak dalej. Wbrew pozorom znam różnicę między olejem a akrylem, spoko loko :D

Różnicę widzę głównie w proporcjach, dlatego się tak zdziwiłam.

A co do szukania - polecam przejrzenie wątków w całej "Naszej twórczości różnej", nie tylko w Grafice.
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

ODPOWIEDZ