TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Nie mów hop - streszczenia

Słuchaj, jest śliczny, piekielnie dobry Wszechświat tuż obok; chodź z nami ~E. E. Cummings
Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Posty: 1863
Rejestracja: 05 grudnia 2013, 21:42
Lokalizacja: Drugie Lewo
Kontaktowanie:

Nie mów hop - streszczenia

Post autor: Kruffachi » 28 kwietnia 2018, 17:13

Coming soon... :3
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Alrune
Posty: 112
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 13:02

Re: Nie mów hop - streszczenia

Post autor: Alrune » 25 maja 2018, 21:38

1. Przybycia i krótki wstęp przed wzajemnymi interakacjami:

1.1 Brzózka przybywa na stacje po tym jak opuścił Ziemię wspólnie ze Stellą (dopuścił do śmierci przez uduszenie z braku tlenu reszty załogi statku; tlen miał „należeć” tylko do niego i wombata; sam statek po jego opuszczeniu skierował na czarną dziurę – tuszowanie mordu).

1.2 Moa pracowała w grillbarze Spadająca Gwiazda; trafiła do niego po tym jak załoga piracka "Złotego Strzału" się rozpadła, a wcześniejsze jej wspomnienia są mocno fragmentaryczne - pamięta jedynie, ze wyruszyła z misją antropologiczną z rozkazu Królowej, ale zupełnie nie wie jak znalazła się wśród piratów.

1.3 Aparajita obudziła się na jakimś statku; załoga była martwa i ogólnie trwał jeden wielki bałagan; następnie przybyła na stacje, celnik przepuścił ją, mimo że system nie do końca chciał ją przepuścić, ponieważ przekupiła gościa minerałami ze składu swojego statku.

1.4 Emerys stał się „uciekinierem z Tantalosa”; następnie uciekł statkiem, na którym aktywował podtrzymywanie życia, przez co został wykryty, gdyż na jednostce przebywały same roboty, a te nie potrzebowały powietrza do życia; na stacji aresztowany i przesłuchiwany przez porucznik Okafor; kręcił się po stacji, unikając strażników i posądzenia o włóczęgostwo i zamknięcie za nieposiadanie chipa identyfikującego; zbiera różne niepotrzebne fanty.

1.5 Aria przybyła na stacje statkiem pasażerskim; źle zniosła podróż i chciała jak najszybciej opuścić pokład, kiedy drogę zastąpiła jej jakaś Owadoidalna istota, którą potraktowała falą uderzeniową (ze strachu) i rozwaliła drzwi; doszło do dekompresji w statku i śluzy; Aria nią uciekła zanim statek zaczął spadać i został zniszczony (kontrole celną przeszła bez problemu – skłamała, że coś zrobiło dziurę w kadłubie).

1.6 Eneko wyruszył na samobójczą misję po TĘ rzecz, która ocali jego gatunek przed zagładą; przybył na stacje kosmiczną i przeszedł bez problemu przez procedurę celną.

1.7 Sang przybył na stacje; przebywa na niej już 3 tygodnie, w tym czasie zawarł „układ handlowy” z lekarką – ona dostarczała mu krew, a w zamian on nie wyssał jej własnej krwi; po przylocie tylko przykładając swój chip do czytnika rozwalił cały system, który przywrócono po jakimś czasie; od tamtej pory nikt nie chciał współpracować z nim – poszła plotka, że lepiej nie dopuszczać go do elektroniki na mniej niż 10 metrów.

1.8 Abd al-Wali Ammar przybył na stacje aby sprzedawać swoje bakłażany. Ma stragan na targowisku i jak sam mówi – jego warzywa są najlepsze w tej części galaktyki, jak nie w całej Drodze Mlecznej.

2. Pierwsze interakcje:

2.1 Brzózka przybywa do grillbaru spadająca gwiazda, gdzie obsługuje go Moa; zagaduje o Warszawę i poleca menu nr 3 do zjedzenia; kiedy Stella zaczyna jeść, uznaje wombacicę za pasożyta Stefana; człowiek i Ozjanka prowadzą rozmowę, a raczej monolog na temat wspaniałości i podróży Brzózki; Moa poleca Brzózce tani nocleg u BaBy do czasu aż nie przybędzie ludzki statek Enter.Price; Stefan dziwnie zareagował na zjedzony specjał – zmienił się jego kolor na intensywnie zielony.

2.2 Eneko „rekrutuje” Emerysa do współpracy; chłopak grał na znalezionej harmonijce, kiedy mężczyzna go znalazł.

2.3 Aria wpada na Sanga na targowisku; na początku bierze go za Pradawnego, jednak później okazuje się, że się myliła; Sang postanawia zapamiętać „buźkę” dziewczyny ze względu na ciekawy zapach.

3. Dalsze interakcje:

3.1 Eneko pyta o Kendara, szefa półświatka, do niego chce dojść, bo ma TO, ale nie znajduje jego samego w tamtej scenie; zna go BaBa, więc do niej go odsyła straganowy handlarz bronią; Doblety, które mu weszły w drogę to ludzie BaBy, weszli mu w paradę bo zauważyli go przy tym straganie.

3.2 Aria obserwuje z oddali jak banda goni kogoś, przystaje na moment przed grillbarem Spadająca Gwiazda.

3.3 Moa wskazuje Eneko gdzie jest zaplecze; Brzózka spostrzega Emerysa – drugiego człowieka i postanawia za nim pobiec; Eneko i Emerys wybiegają z zaplecza w kierunku terenów mieszkalnych, po drodze Suoca zabija kilka osób.

3.4 Do lokalu wbiegają ludzie BaBy, którym Moa wskazuje zaplecze; sama Ozjanka rozpoczyna pościg za klientem, który nie zapłacił (Brzózka i jego wombacica) po uprzednim wydaniu zarządzeń dla innych pracowników lokalu; na placu przed barem natyka się na Arię, która na jej widok ma atak paniki i rozwala za pomocą fal kilka straganów; Moa dzięki falą dźwiękowym obezwładnia dziewczynę, która mdleje; Ozjanka kontynuuje pościg za Brzózką.

3.5 Emerys dalej podążał za Eneko, mimo że czuł mdłości z powodu trupów (a raczej tego jak ich zabito); uciekają przed osobami z dezintegratorami; Eneko postanawia w inny sposób dotrzeć do BaBy; Emerys i Suoca przechodzą przez targ, który jest jednym wielkim pobojowiskiem; chłopak dostrzega dziewczynę, której pomaga podnieść się Abd al-Wali Ammar.

3.6 Sang doprowadza do sporych kłopotów w dokach (eksplozja i takie tam; wszystko z powodu braku znajomości innych języków poza francuskim i rosyjskim); po pracy poszedł w kierunku, z którego słyszał wybuch, zobaczył pobojowisko i trupy kucykopodobnych różowych pluszaków; postanowił pójść do Spadającej Gwiazdy posłuchać plotek.

3.7 Eneko doprowadza Emerysa do Salkidów, aby dotrzeć do BaBy; przedstawia chłopaka jako mieszańca Pradawnych odpowiedzialnego za ostatni wybuch w dokach (w rzeczywistości spowodowany przez Sanga – pochodzącego z rasy Sangsue [coś jak wampiry z ziemskiego folkloru]) oraz zamieszanie i zniszczenia z Placu Czerwonego Karła (które spowodowała wystraszona Aria – pół człowiek, pół Prawdawna); jako dowód przedstawia, że jedyną cechą (według niego), dzięki której można tą rasę poznać są dwukolorowe oczy; ponadto mówi, że związał Emerysa w specjalny sposób, aby ten nie mógł korzystać ze swoich mocy.

3.8 W tym samym czasie Moa dopada Stefana i grozi mu, że jeśli nie zapłaci to przerobi Stelle na steki; Brzózka zgadza się zapłacić, po tym jak Ozjanka złapała wombacicę i groziła, doszło do pyskówki, idą do Spadającej Gwiazdy.

3.9 BaBa w swoim klubie Czerwona Rozpusta popija drinka i pali fajkę; ma rzecz, której szuka Eneko i postanawia nie dopuścić aby Suoca to dostał.


GDZIE KTO JEST I CO ROBI OBECNIE:

Stefan, Stella i Moa - idą od strony klubu Czerwona Rozpusta do grillbaru Spadająca Gwiazda
Aparajita - u Salkidów, po złapaniu w dokach (pięciu pocięła spinką do włosów)
Emerys i Eneko - u Salkidów, Eneko przyprowadził Emerysa jako "mieszańca Pradawnych" do nich, żeby dostać się do BaBy
Aria - Plac Czerwonego Karła, leży nieprzytomna po oszołomieniu przez falę dźwiękową Moy
Sang - Plac Czerwonego Karła, zmierza przez targowisko do grillbaru Spadająca Gwiazda

Awatar użytkownika
Alrune
Posty: 112
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 13:02

Re: Nie mów hop - streszczenia

Post autor: Alrune » 25 sierpnia 2018, 11:21

4. Droga do „Spadającej Gwiazdy”

4.1 Na stacje przybywa Ras’er de Kel z planety Hatak (pochodzący z rasy Ketesh; bardzo agresywnej) na polecenie pana Kas’iusa (interesy z BaBą); udaje się do Czerwonej Rozpusty a następnie do hotelu.

4.2 Aparajita zostaje pojmana przez Vanka (podobno wisiała BaBie 5 za orichaculum oddane celnikowi) i doprowadzona do doków, po drodze raniła strażnika spinką do włosów, która później okazuje się być zawleczką od granata (zapytana przez Emerysa pokazuje zawleczkę).

4.3 W dokach Aparajita spotyka Eneko i Emerysa; kobieta ma wątpliwości co do tożsamości chłopaka tj. że jest mieszańcem Pradawnych; Selkidzi decydują się przekazać „więźniów” dalej.

4.4 Ras’er zostaje wezwany przez BaBę, aby przetestować dla niej Emerysa; będąc kobietą interesu BaBa chce wiedzieć ile może zarobić i czy może zarobić na chłopaku (sprzeda do Kas’iusowi).

4.5 Przed wypuszczeniem trio AEE zostaje na moment rozdzielone; Ras’er testuje Emerysa, po poznaniu wyniku (negatywnego) testu proponuje chłopakowi układ – on, Pan Pieczara i Aparajita będą bezpieczni, jeśli doprowadzi do niego Pradawnego odpowiedzialnego za wstrząsy i wybuchy na stacji (przypomnienie: Aria – rozpierducha na Placu Czerwonego Karła (pierwsze spotkanie z Moą) i Sang – wybuch statku w dokach [użycie języka francuskiego zamiast angielskiego]); chłopak zgadza się na układ, Ketesh modyfikuje jego Dozorcę, aby teraz dodatkowo służył za podsłuch (od tej pory będzie słyszał wszystko to, co słyszy Emerys).

4.6 AEE ma niby udać się do Podziemi; Eneko wspomina, że zna Kendara, na co Selkidzi reagują typowo dla swojej rasy – strachem (są bardzo przesądni); przed udaniem się do Kendara idą do Spadającej Gwiazdy.

4.7 Trio AEE przybywa do Spadającej Gwiazdy na posiłek (Eneko wypija swój „soczek” [zakupiony w sklepie nieopodal] i zaczyna fotosyntezę, a Aparajita zamawia dla siebie i Emerysa placek po węgiersku); Sang zabiera Arię z pobojowiska i zanosi ją do grillbaru.

4.8
Stella „ucieka” Moi i zaprzyjaźnia się z Arią; Stefan i Moa wracają do Spadającej, gdzie Polak odnajduje na nowo radość z życia (Stella się odnalazła!); Moa, będąc według Bohfa wrednym robalem, ponownie grozi przerobieniem wombata na steki jeśli nie zapłaci za szkody, zielonego schabowego i Tyskie.

5. Wszyscy w Spadającej


5.1 Moa zmusza Stefana do odpracowania szkód (zdezintegrowanej ściany itd.; przypomnienie: szkoda spowodowana przez Doblety BaBy kiedy goniły Eneko i Emerysa), wcześniej mężczyzna musiał zhakować konto aby zapłacić za „zgniłego schabowego i Tyskie”; pierwszym zadaniem Polaka jest odkurzanie; Aparajita dyskutuje z Eneko, Emerys zmaga się z „Plackiem Powęgiersku”.

5.2 Sang będąc głodnym planuje upuścić trochę krwi z Arii, wcześniej inwestując w drinka i starając się ją „oczarować”; dostrzega, że dziewczyna reaguje strachem na Moę; Stefan odkurza, ale niestety odkurzacz odmawia współpracy wesoło wybuchając i powodując mały pożar, zgaszony gaśnicą przez Moę (na co Aparajita rzuca Stefanowi bardzo współczujące spojrzenie, takie pełne politowania); Stefan chciał rozmówić się z Eneko w sprawie zniszczeń, za które teraz musi płacić, jednak Ozjanka zagania go na zmywak.

5.3 Moa tworzy po kolei listy w głowie, aby wszystko uporządkować i niczego nie pominąć; Stefan znacznie uszczupla stan szkła w barze; Aparajita chce współpracy na zasadzie partnerstwa z Eneko; w telewizji lecą Wiadomości Codzienne, w których mowa jest o wybuchach w dokach i spotkaniu Arii i Moi; w tym samym czasie Ras’er opowiada BaBie, że ją wykiwano, na co Veganka reaguje gniewem [Selkidzi do kwasu, próżni itd. i wszyscy odpowiedzialni mają zginąć! i przyprowadzić Moę! i dawać nagrania z Placu!]; jednak jest jedna dobra wiadomość dla Ketesha – oglądając telewizje widzi białowłosą dziewczynę i już wie, że czas rozpocząć polowanie na Pradawnego; Stefan trafia w końcu przed ekran komputera (o ile w jego mniemaniu coś takiego można by uznać za komputer, co najwyżej maszyną obliczeniową; program rachunkowy).

5.4 Moa zauważyła Eneko i Emerysa (tych, przez których teraz Stefan odrabiał dług); poleca Flowowi ich pilnować, a sama idzie zadzwonić do BaBy; Brzózka jest zrelaksowany – Stella jest smyrana stopą, a on ma monitor przed sobą, próbuje podsłuchiwać rozmowę Moi z BaBą (negocjacje w sprawie ceny i „Aria gratis”).

5.5 Ras’er czai się przed Spadającą Gwiazdą; do grillbaru wchodzą Doblety; Emerys ucieka czołgając się pod stolikami, wcześniej ostrzegając Eneko, w końcu trafia pod nogi Sanga, prosząc aby go nie wydać; Aparija i Eneko są wyprowadzeni przez Doblety z baru; jeden z kucyków idzie do Sanga i Arii, tam mężczyzna okłamuje ich, że on i dziewczyna są rodzeństwem i nie należą do Pradawnych (co udowadnia wystawiając kły i dając chip do odczytania); Doblety nie będąc zbyt inteligentnymi wierzą Sangsue i odchodzą; Emerys dostrzega, że Eneko i Aparajita zostali wyprowadzeni; Aria dziękuje za drinka i wychodzi z baru.

6. Rozdzielenie, droga do baraku

6.1 Moa zostaje wyprowadzona przez Śiodlatiego ze Spadającej Gwiazdy (trzyma ciągle wombata przez co automatycznie Stefan uznaje za kolejną próbę porwania kochanki i spieszy jej z ratunkiem); Aparajita i Eneko trafiają do baraku, jako niby „świadkowie” porucznik Nneneki Okafor, mają tam zostać do czasu uspokojenia się sytuacji (grają w makao ostatnią talią kart Aparajity); Aria spotyka w ślepej uliczce Ras’era i „stacza” z nim małą potyczkę, zostawia go niemal śmiertelnie rannego i odchodzi (zapomina o zmiażdżeniu drugiego serca Ketesha).

6.2 Załamana Aria (w końcu chciała normalnie pożyć i nie uciekać ciągle) siedzi na dachu płacząc; Sang, po tym jak wszedł na dach, został odepchnięty przez Shaw, ma ochotę rozwalić jej „głupi łeb”; Emerys nie może uwierzyć, że Aria jest Pradawną i niechcący, zapominając o swoim Dozorcy, mówi na głos to, co akurat pomyślał; Ras’er przy pomocy specjalnego narkotyku, wprowadza sobie go do organizmu za pomocą strzykawki, regeneruje się.

6.3 Ketesh włazi na dach, zauważając, że Emerys to też „dobry odwracacz uwagi”, razi Arię prądem; Sang nie chce się w to wszystko mieszać i chce po prostu spokojnie sobie odejść; Emerys broni Ari, w tym samym czasie dziewczyna otrząsnęła się i zaczęła działać; wstrząsy rozwaliły dach, a ich trio mogło uciec, Ras’er trafił pod gruz, jednak to go nie powstrzymało; trio SEA zaczęło uciekać.

6.4 Trio SEA ucieka w kierunku Placu Czerwonego Karła, Ketesh idzie za nimi jak lodołamacz między lotautami; jedno lotauto zatrzymuje się przed SEA, Sang wpycha Arię do środka; okazuje się, że jest tam już Stefan ze Stellą, porucznik Okafor, Doblet i Moa jako kierowca; entomofobka reaguje wstrząsami na Moę, przez co Ozjanka ogłusza wszystkich a sama jedzie kupić napoje, w celu uzupełnienia zużytych kalorii.

6.5 Moa rozmawia z porucznik Okafor (obie znały się już wcześniej; porucznik uratowała Moę przed staniem się niewolnicą BaBy [Sinowąsy chciał ją sprzedać]); kobieta dochodzi do wniosku, że nigdy nie zrozumie Ozjanki; Moa mówi, że „nie sprzedała” ich BaBie i są bezpieczni, bo Doblety nie będą ich obecnie ścigać, mimo że miała taki zamiar i „pierwszą ratę” już dostała.

6.6
Sang, Aria, Emerys, Brzózka ze Stellą i Moa trafiają do obskurnego baraku (Sanga z racji pory dnia na stacji i głodu ciężko było dobudzić), gdzie Eneko i Aparajita grają w karty; zostaje zadane pytanie „czy wy też chcieliście wysadzić stacje?”.

7. W baraku i ucieczka

7.1 Pogawędka z nowo przybyłymi; Aparajita zainteresowała się zdolnościami Stefana (potrzebuje kogoś do logów); Eneko spokojnie układa karty, nie zwracając uwagi na Brzózkę, wyraźnie zirytowanego faktem, że ten nie raczył poruszyć tematu zniszczeń (plus złość na Moę za brak zwrócenia Suocę uwagi, że to on powinien zapłacić).

7.2 Stefan postanawia pogadać z Eneko i wyrzuć swoje żale (Stella siedzi ukryta pod wielkim swetrem); Sang i Aria siedzą z boku, słuchając z oddali wymiany zdań, przy czym Sangsue co jakiś czas chichotał; granice wytrzymałości Polaka powoli zostawały zerwane: najpierw zaczął drzeć się na Eneko (miał ochotę mu przypierdolić w kapelusz jak w talerz perkusji), a następnie na niewinnego Emerysa, który spokojnie chciał wyjaśnić wszystko, dopiero na słowa Aparajity Stefan zastopował.

7.3 Certyfikat Brzózki na stabilność emocjonalną „poszedł sobie w las” - postanowił, nawet po trupie emerytki, osiągnąć swój cel; Emerys przysiadł się do Arii i Sanga (dyskutowali ściszonym głosem ze sobą na temat tego, czy Stella jest jadalnym gatunkiem); zirytowany brakiem wiedzy, wytykanym mu przez Eneko (Pradawni i te sprawy), uwagami Moi o tym, że „jego pasożyt”, to jest Stella, jest inteligentniejszy od niego, Stefan wybuchnął, a wszystko zaczęło drżeć pod wpływem Arii (wyzwiska Brzózki spotęgowały tylko wszystko).

7.4 Moa chciała spacyfikować Arię, Aparajita Moę, a Emerys uznał, że Stella, będąca pasożytem Brzózki, jest zagrożeniem i chciał „jej przeszkodzić”; Stefana wyniesiono, gdyż jego serce zaczęło bić nieregularnie; Eneko był załamany, a Sang zainteresował się sosem na Emerysie; wszystko wróciło do normy po interwencji porucznik Okafor (poczciwa kobieta ma niezwykłą umiejętność ogarniania „tego burdelu”).

7.5 Aparajita zainteresował się logami zapisanymi na nadgarstku Bohfa, rozważa opcje zaufania mu (w końcu będzie dla niej przydatny przy hakowaniu); na scenę wkracza Kendar i jego drony; Spadająca Gwiazda zostaje doszczętnie zniszczona; w tym samym czasie Eneko zagadał do Sanga, żeby się posilił (złośliwość Grzyba).

7.6 Moa chce odejść, bo nie ma już nic co by ją trzymało na stacji, ale Okafor odmawia, stwierdzając, że są tu jako świadkowie i na razie ich wolność musi być ograniczona, ze względu na obecność Kendara, wkraczającego w kolejne sektory razem ze swoimi dronami; Stella tula się do Arii, którą Stefan chce zabić wzrokiem, będąc zazdrosnym o wombacice.

7.7 Eneko dalej podpuszcza Sanga do posiłku (żeby się nie krępował i że wszystko zostanie mu wybaczone; taka już jest natura; każdy musi przecież jeść na właściwy dla swojej rasy sposób); Aparajita próbuje podsłuchać co knuje Grzyb, zagaduje o alkohol w manierce Suoci.

7.8 Do pomieszczenia wchodzi Okafor, Eneko strzela do niej i na widok, a raczej zapach krwi, Sang postanawia jej pomóc, wysuszając kobietę do ostatniej kropelki krwi (takie specyficzne tamowanie krwi); Stella wystraszona wyrwała się z objęć Arii, Stefan pobiegł wombacicy na ratunek; Emerys traci przytomność, Stefan zszokowany był wampira kim jest (Stella mocno trzymana w ramionach); zwabione wystrzałami i rumorem Doblety zostają wystrzelane jak kaczki przez Eneko; gromadka ucieka z baraku, ale za moment do niego wraca bez Eneko, po tym jak zorientowali się, że go nie ma (Emerys był niesiony).

7.10 Eneko po ucieczce od reszty napotyka Abd al-Wali Ammar, proponującego mu bakłażany i wisiorek z bakłażanem (narzeka na brak osób, które chcą się targować); Kendar zauważa Eneko i dzięki przetransferowanym wspomineniom pamięta Suoce; idą do jego kryjówki, gdzie SI opowiada mu rzeczowo o Arii i przydatności Pradawnych; Kendar prosi Eneko o przysługę po znajomości.

8. Do Tulipanny

8.1 Emerys zaczął się budzić; Aria krzyczy na Sanga, żeby trzymał swoje kły z daleka od niej, bo inaczej tak z rezonuje mu mózg, że wyjdzie mu on między pośladami; Emerys woła porucznik Okafor a następnie spogląda po zgromadzonych i widzi, że coś jest nie tak i kobieta mu nie odpowie.

8.2 Emerys zorientował się, że Sang zabił Okafor i zaczął krzyczeć i oskarżać mężczyznę (atak paniki); większość osób w baraku chce opuścić tą stację albo pożyć jeszcze jakiś czas.

8.3 Wszyscy zgadzają się co do tego, że obecnie mają jeden wspólny problem jakim jest Eneko; postanawiają opuścić barak, aby uniknąć spotkania z Dobletami i „powiązania ze zwłokami” (spojrzenia pozostałych na Sanga po tym jak wspomniał o „powiązaniu”); Emerys podejmuje się poprowadzenia ich wentylacją do doków.

8.4 Pod wpływem chwili Emerys proponuje wszystkim, aby razem uciekli i współpracowali; przedstawia korzyści płynące z takiego posunięcia i użyteczność poszczególnych osób: Aparajita i Aria – znają się na walce, Brzózka zna się na hakowaniu, Moa ma kontakty, a on sam potrafi się szybko ulatniać, Sang dodaje na te słowa, że jest mechanikiem; Aria nadal wściekła na mężczyznę, że pogorszył sytuacje tylko (a wszystkiemu winny Grzyb).

8.5 Przewody wentylacyjne ciągnęły się w nieskończoność, a „wesoła gromadka” czołgała się nimi: na przedzie Emerys jako przewodnik, następnie Sang (bo nikt nie chciał go mieć za sobą, a Emerys nie miał wyboru), następnie Aria (jako pierwsza siła rażenia), później Stefan ze Stellą (bo mimo że dziewczyna wiedziała, że Moa nie zrobi jej krzywdy to się jednak nadal jej bała), następnie Moa, a pochód zamykała Aparajita, kryjąc tyły.

8.6 Moa wspomina porucznik Okafor i to, że była dla niej przyjaciółką (dla uczczenia jej postanawia zapisać w pamięci przekazywanej do roju jedno wspomnienie z nią – Ceremonia Pogrzebowa); w końcu docierają do wyjścia niedaleko Tulipanny (love hotelu), na który każdy z gromady inaczej reaguje (Emerys się krępuje, a Sang stwierdza, że jest tam tanio); Moa dochodzi do wniosku, że użyteczność Sanga dla wszystkich (jest mechanikiem) jest ważniejsza niż fakt, że z chęcią by go zabiła (nie ona jedna).

8.7 Idą ukradkiem, unikając dronów Kendara, uliczkami; z dronami rozprawia się Stefan za pomocą swojego tableta i niespotykanym zdolnościami hakareskim (niestety potrzebował na to 55,3 sekundy na to, ale co zrobić – Kendar to zaawansowana SI z przetransferowaną świadomością); Aparajita męczy się z bronią (zacina się), a Aria chce coś rozwalić.

9. Tulipanna

9.1 Docierają do Tulipanny; Aria wrzuca drzwi do środka, rozwala shushusshuriańskiego drzewca; Aparajita znając takie miejsca, próbuję powstrzymać dziewczynę, ale na próżno, zrezygnowana wchodzi za resztą (wie, że Aria, jak i Emerys są jeszcze bardzo młodzi i wygadają bardzo niewinnie, jednak Oriance nie musi matkować, bo to wszystko tylko pozory); nim się obejrzała Aparajita zaczęła „babciować” nieporadnemu Emerysow

9.2 Emerys poczuł się jakby ktoś mu powiedział, że Święty Mikołaj nie istnieje, po tym, jak Aria otworzyła im drzwi; Moa odstawiła dla niepoznaki wyważone drzwi z powrotem na zawiasy; dochodzą do wniosku, że wszyscy chcą opuścić stację.

9.3 Stefan ma obiekcje odnośnie Sanga jako członka załogi, co zresztą głośno wyraża; w czasie ich wymiany zdań Polak obraża wielokrotnie wampira i nie przyjmuje logicznych argumentów Moi, że jest im potrzebny mechanik, a tak się składa, że Sangsue nim jest.

9.4 Obrażony Sang postanawia nie siedzieć cicho i dać dosadnie do zrozumienia, że nie da się obrażać (został nazwany między innymi pijawką, co mu się nie spodobało), nie jednego kosmitę już opróżnił z krwi (na co Moa zareagowała szokiem, że wysączył już jakiegoś Ozjanina; „jest mechanikiem”, więc jednak go potrzebowali mimo wszystko), a poza tym nie ma zamiaru się nimi wcale pożywać: Emerys według niego ma anemię i być może jakieś choroby, Aparajita „straciła termin przydatności do spożycia”, a Stefan to chodząca tablica Mendelejewa.

9.5 Aparajita wprowadza zasadę, stworzoną specjalnie dla Sanga jako członka załogi, jeśli tylko kogoś lekko nadgryzie to wyleci w próżnie; idą do pokoju Sinowąsego; po dłuższych negocjacjach były kapitan Moi zgadza się jej pomóc wydostać ze stacji (mimo że Kendar jest aktywny i jest to niemal niemożliwe) oraz załatwić nowe tożsamości dla Arii i Emerysa.

GDZIE KTO PRZEBYWA:

Aparajita, Aria, Emerys, Moa, Stefan, Sang – Tulipanna, pokój Sinowąsego
Eneko – w gościnie u Kendara

ODPOWIEDZ