UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zapraszamy do udziału w nowym INSTANCIE! :D

Zachęcamy też do głosowania na TEKST WRZEŚNIA!

Nie mów hop - temat roboczy

Słuchaj, jest śliczny, piekielnie dobry Wszechświat tuż obok; chodź z nami ~E. E. Cummings
Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Re: Nie mów hop - temat roboczy

Post autor: Kruffachi » 03 czerwca 2018, 22:50

Opiszę ją w retrospekcji, jak mi się zdarzy post ;)
Głównie to ja nie kumam relacji między BaBą i Kendarem ^^
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 03 czerwca 2018, 23:25

To by trzeba było wymyślić coś. Hmm... może Kendar rządził stacją zanim ona przybyła a później przejęła jego fuche a jemu zostało podziemie, którym rządzi i nikt mi się tam nie wtrąca ale nadal jest zależny od BaBy. Co Wy na to? Bo nie ma powiedziane z jakiej rasy pochodzi. Może z sangsue bo są długowieczni?

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 04 czerwca 2018, 01:42

Całą zabawą rządzi Kendar (pytanie do Xanttisa kim on jest xD). I siedzibą Kendara jest Podziemie (ciekawa nazwa dla miejsca, gdzie de facto nie ma ziemi, a raczej poziomy :P). BaBa ma swój rewir w sektorze 5. Zajmuje się głównie stręczycielstwem, sprzedawaniem informacji i wszystkiego, co może być użyteczne i wpadnie w jej pnącza. BaBie służą bezpośrednio: jej asystujący Hermafrodyta z rasy Hermio o imieniu Billao (myślałam o tym Arnoldo-Angelinie z postu Alrune, tworząc Billao); Doblety (patrz kodeks; jeden z lepszych Dobletów nazywa się Podkuti); Vank z Do-Harrin (post Coffee, przydałoby się więcej info); Salkidzi (kodeks). Jednym z stałych zleceniodawców BaBy są Ketesh (patrz: kodeks), m.in. Kas'ius, Ras'er. Z postu Alrune wynika, że BaBa raczej współpracuje z Kas'iusem, a Ras'er to chyba tylko podwykonawca (czyli BaBa=Kas'ius > Ras'er?)

I na razie to chyba tylko tyle wiadomo ^^;

Ale jak tak kminię to może Kendar jest takim "królem", który ma swoją siedzibę na stacji, a zajmuje się bardziej międzygalaktycznym mafiozowaniem? Wszyscy inni mogą zajmować się swoimi interesami i muszą odpalać mu procent, bo to co się dzieje na stacji Kendara by nie interesowało, bo to śladowa ilość z jego zarobków? No i ta stacja to zbieranina piratów, przemytników itd itd, więc na pewno działa tam znacznie więcej grup niż tylko BaBy.
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 04 czerwca 2018, 08:11

<3

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 04 czerwca 2018, 09:57

Wpadł mi pewien pomysł na Kendara, ale myślę, że lepiej będzie kiedy wyjdzie wszystko "w praniu". Trochę film mnie zainspirował. Hmmm...

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 04 czerwca 2018, 19:51

Mam chwilę wolnego, widzę że jest kocioł o Kendara, więc wyjaśniam :).

Nie miałem sztywnego pomysłu na Kendara, ale generalnie, proponuję umyśliłem sobie dwie możliwości :
1. Jest młodym relatywnie gościem, który przejął część stacji, tak jak BaBa, w czasach kiedy 00786 zaczęła tracić na znaczeniu.
2. To robot z wysoką SI (przedstawiciel obcej rasy, która korzystała z transferów umysłu do nieśmiertelnych maszyn), który pomógł BaBie swego czasu w dominującej walce o wpływy na stacji.
"Wszyscy muszą być podobni jeden do drugiego. Każdy człowiek wizerunkiem innego człowieka. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, bo nie ma gór, by się przed nimi zginać ze strachu i porównywać się z nimi" ~ 451 stopni Fahrenheita, Ray Bradbury

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 04 czerwca 2018, 20:05

Skoro nie ma jednego pomysłu, to przyznam, że mi najbardziej podoba się połączenie w jedno opcji: SI a la Xanttis i króla-mafioza a la Mono ^^ To SI by tłumaczyło "przesądy" Salkidów. Z kolei młody gość mi tu nie pasuje zupełnie, bo jakoś trzeba do znaczenia dojść. A te szerokie kontakty to dlatego, że taki Kendar mógłby być wtedy trampoliną dla dalszej fabuły, jeśli nam przyjdzie opuścić stację.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 04 czerwca 2018, 20:25

Ja miałam taki pomysł zainspirowany serialem. Tam w nim był taki pasożytniczy gatunek, który żył nawet po kilka tysięcy lat, zmieniając co jakiś czas nosiciela. Jeden z tych pasożytów osiągnął "wyższy stan świadomości" ale go stamtąd wyrzucono. Od tej pory egzystował na pograniczu dwóch światów, wchodząc, tak jak wcześniej gdy tylko pasożytował, w ciało nosiciela. Z tym, że posiadał o wiele większą wiedzę niż wcześniej.
Pomyślałam sobie, że Kendar mógłby być kimś takim, podobnym. U nas w OZie Pradawni, jak głosi plotka, są teraz w duchowym stadium. Co Wy na to, żeby Kendar był w jakiś sposób z nimi powiązany, że jakiś Pradawny pomógł mu osiągnąć wyższy stan duchowy?

W takim wypadku może wyglądać jak młodzik.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 04 czerwca 2018, 20:44

Ascendentujące SI? ^^

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 04 czerwca 2018, 21:03

A czemu nie? Dzisiaj sobie usiadłam i w TV leciało, że tam takie jakby roboty (nazywane replikatorami) chciały ascendować.

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 04 czerwca 2018, 21:15

Szczerze mówiąc pasozytniczy król międzygalaktycznej mafii, który osiągnął wyzszy stopień świadomości trochę mnie przeraza (to tak jakby Budda przeszedł oświecenie i zamiast nauczać i czynić dobro uznał, ze spali świat xD)
SI przeraza mnie w tej roli niewiele mniej - ale jeśli bardzo chcesz dać jej ciało to moze jest to SI, która "chce się stać prawdziwym chłopcem"? No i mielibyśmy wytłumaczenie strachu Salkidów.

Myśląc nad "królem mafii" nie pomyślałam o odskoczni dla fabuły poza stacją, ale pomysł dobry ^^
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 05 czerwca 2018, 09:43

Hmmm... a może dwóch ich zrobić? Jeden to ten bardziej cielesny, ten pasożyt i on był pierwowzorem. Drugi został zrobiony na jego podobieństwo (chodzi o wygląd), ale został zaprojektowany jako WI, a później stopniowo zyskiwał samoświadomość i stał się SI. Następnie ta SI chciała być taka jak ludzie, inni ludzie. Kendar to oryginał, a ten drugi to... nie mam pomysłu jak go nazwać. W każdym razie obaj mogą urzędować w Podziemiach. Albo jeden z nich na stałe, a drugi gdzieś tam.

ODPOWIEDZ