UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zapraszamy do udziału w nowym INSTANCIE! :D

Zachęcamy też do głosowania na TEKST WRZEŚNIA!

Nie mów hop - temat roboczy

Słuchaj, jest śliczny, piekielnie dobry Wszechświat tuż obok; chodź z nami ~E. E. Cummings
Awatar użytkownika
Alrune

Re: Nie mów hop - temat roboczy

Post autor: Alrune » 27 maja 2018, 11:33

A może żeby było jeszcze ciekawiej i bardziej splątane: może niech to będzie urządzenie stworzone przez Pradawnych, pozostawione po ich zniknięciu te X lat temu? Tylko jeszcze jakoś wplątać Moę... hmmm... już wiem. Pierwotnie urządzenie było pozostawione na Ozie.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 27 maja 2018, 12:41

Mnie kusi ten minerał orichalcum, o którym Coff pisała w kodeksie :D . Może być też mniej poważnie i może to być np. jakiś wyjątkowy, bezcenny rodzaj bakłażanu xD lub totalnie coś innego. I ważne by było, żeby wokół tego kręcili się bohaterowie... i tu mam pomysł ^^ :

Może z jakiegoś powodu niech stacja zacznie naprawdę spadać w stronę gwiazdy - panika, ewakuacja, wyścig z czasem. Najpierw jednak trzeba uwiązać naszych bohaterów wokół czegoś, by nie zechcieli uciec. Eneko chce zawartość pudełka. A reszta? Może ktoś odkryje, że na stacji ukrył się obiekt jego zemsty? Część bohaterów trafiła tutaj przypadkiem, jest tajemniczy Kendar, a mogą być i jeszcze inni uciekinierzy, bo kto by chciał ganiać kogoś w miejscu, które lada moment może przestać istnieć. Raj dla banitów ^^
"Wszyscy muszą być podobni jeden do drugiego. Każdy człowiek wizerunkiem innego człowieka. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, bo nie ma gór, by się przed nimi zginać ze strachu i porównywać się z nimi" ~ 451 stopni Fahrenheita, Ray Bradbury

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 27 maja 2018, 16:57

Dzielimy się pomysłami to ja też dorzucę coś od siebie, bo kminię od czasu mojej propozycji Dicorda xD
Wtedy sobie wymyśliłam, że Moa jest klonem klona (dlatego ma niejasne wspomnienia). Początkowo myślałam, żeby klony Ozjańskich robotnic były sprzedawane na czarnym rynku przez kogoś, kto ukradł próbki.
Ale teraz mam innego pomysła XD
Otóż Oza jest w tej chwili pod panowaniem Kompanii, która przejęła ją ze względy na ogromne pokłady ochrynium. Królowe działają w podziemiu, aby odbić planetę. Powróciły do programu klonowania, żeby przywrócić kastę wojowników (zniszczonych podczas eksterminacji i nigdy nie odbudowanej). I kombinują z ulepszaniem DNA. Możliwe, że przegięli tworząc "kosmiczną szarańczę". Wiedząc, że na stacji 00786 jest coś, co mogłoby zniweczyć ich plany postanawiają przekupić kogo trzeba, doprowadzić do ewakuacji i mieli nadzieję, że w wywołanym chaosie uda im się przejąć tą rzecz.
Łączyłoby to wątki Aparathiji, Moi i Eneko. Pomyślałam, że może dorwali się do DNA Pradawnych i w ten sposób powstał ten mutant-szarańcza? To dodałoby też Arię. Na resztę nie mam pomysłu xD
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 27 maja 2018, 17:10

Co do reszty... Mi zależy właściwie tylko na tym, żeby za jakiś czas potwierdziło się, że kryzys wodny wynika z faktu, że Tantalos został całkowicie zniszczony w wyniku rewucji robotniczej, a poza tym z założenia zrobiłam sobie postać supportową i raczej zamierzam nią inwestować w relacje niż tajną agendę ;) więc Emrysem się bardzo nie przejmujcie w splataniu. Natomiast, nie powiem, wątek kolonii robotniczych i korporacji jest do rozwijania i splatania
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 28 maja 2018, 13:36

mam pomysł do Oza. trochę można powiedzieć, że zgapiony z innego OZa tutaj tworzonego, no ale.
bo na stacji jakoś informacje muszą być wymieniane, no i mieszkańcy żyjąc w dość zaawansowanym technicznie świecie mają dostęp do różnych przekazów tych informacji. czyli mają radio, gazetę, jakąś sieć internetową albo gazety (np. elektroniczne ale mogą też być tradycyjne papierowe dla koneserów). co Wy na to, żeby co jakiś czas o jakiś wydarzeniach ze stacji robić post w formie notki takiej gazetowej albo w formie wywiadu telewizyjnego, jesli np. akurat oglądaliby telewizje?
Z tego bohaterowie mogliby dowiadywać się np. że coś jest nie tak i ktoś próbuje coś tuszować, a poza tym dla niektórych mogłaby to też być jakaś fucha, jako np. informator.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 29 maja 2018, 11:25

Pierdoła. Byłam wczoraj na Solo. I nie, to nie jest wybitny film, ale też oczy i mózg nie krwawią i jeśli macie dwie godziny to ogólnie jest bardzo, BARDZO ozowo XD Mają swoich BaBę i Kendara (Bettany!!!!! Iykwim) XD a i parę innych wątków by się znalazło, ale nie będę spoilować XD

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 31 maja 2018, 13:12

Więc tak - wiem, że miałyśmy nie mnożyć wątków, ale pomyślałam, że przyda nam się coś, co pozwoli zebrać wszystkie misie w jednym miejscu.
Czymś takim, jeśli oczywiście Wam to odpowiada, mógłby być szturm na "skarb" BaBy w podziemiach stacji, odsłonięty przez wstrząsy wywołane jatką na placu. Ekipa EEA z bazy BaBy mogłaby wyruszyć osobno, ekipa z baru osobno - i spotkać się na miejscu.
Zdobyty skarb też mógłby w perspektywie prowadzić do wszystkich innych wątków, od odzyskania tajemniczego pudełka po rozwalenie stacji ;)
Ale to tylko propozycja i oczywiście jeśli z jakichś przyczyn nie bangla, to śmiało ignorujcie.
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 31 maja 2018, 13:43

Jestem jak najbardziej za tym, żeby zebrać misie w jednym miejscu ^^
"Wszyscy muszą być podobni jeden do drugiego. Każdy człowiek wizerunkiem innego człowieka. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, bo nie ma gór, by się przed nimi zginać ze strachu i porównywać się z nimi" ~ 451 stopni Fahrenheita, Ray Bradbury

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 31 maja 2018, 13:45

@Kruffachi Co do wątku robotniczo-korporacyjnego to historię Tantalosa i ozjańskich niewolnic dałoby się łatwo połączyć. Wystarczyłby mały bunt ludzkich pracowników na Tantalosie, poniesione straty i propozycja w korporacji, aby "wymienić" (czyt. pozbyć się) ich na ozjańskie klony, dla których praca stanowi sens zycia. Moa pracowała w na statku i w barze, bo dzięki temu moze dalej prowadzić badania antropologiczne zlecone przez Królową i to środek do celu, jakim jest powrót na Oza i zdanie raportu. Ale gdyby Królowa nagle kazała jej chodować rzodkiewkę to bez wahania nagle zaczęłaby się uczyć o róznych odmianach uprawy itd.
@Alrune Sądzę, ze to byłby fajny przerywnik ^^
@Coffee Jeśli chodzi o Moę to raczje nie pakowałaby się w coś, co zagroziłoby bezpośrednio jej zyciu, bo jest to jedna z podstaowywch zasad. Aby poszła z własnej woli do podziemii pod imperium BaBy to musiałoby tam być coś wazniejszego niz zycie pojedyńczej Ozjanki, czyli zycie wielu Ozjanek/Królowa, np musiałaby się dowiedzieć, ze BaBa tzyma tam ozjańskie jaja, albo Królową, która je skłaa, czy coś takiego. Moa ma zaburzoną definicję ryzyka jak na Ozjankę (no piratką była tyle czasu w końcu i jest tylko klonem :P), ale i tak woli nie pchać się w miejsca, w których wie, ze w pojedynkę nie wygra (ze Stefanem wiedziała, ze jest nieubrojony, a Ozjanie są silniejsi od ludzi, dlatego go ścigała).
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 31 maja 2018, 18:56

Bardzo mi się podoba pomysł z zastępowaniem ludzi robotnicami :3 BARDZO :3

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 03 czerwca 2018, 19:43

Czy ja mogę prosić osoby zajmujące się podziemiem przestępczym o jakąś ściągawkę, kto jest tam kim, kto komu rozkazuje itp.? Bo się strasznie w tym gubię ^^ Nie, żebym zamierzała w tym grzebać, ale jednak bym się chciała orientować, żeby czegoś nie palnąć.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 03 czerwca 2018, 21:03

Z tego co wywnioskowałam to tam rządzi Kendar, a Salkidzi są przesądni i się tam nie zapuszczają.
Jeszcze pytanie takie, bo się zastanawiałam. U siebie napisałam, że Ras'er pobrał krew Emerysa i później dostarczył wynik BaBie. I na razie nie było sytuacji pobrania opisanej, bo od razu poszedł do Spadającej Gwiazdy z innymi. A tam już do grillbaru zmierzają ludzie BaBy wściekłej, że ją oszukano.

ODPOWIEDZ