UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zapraszamy do udziału w nowym INSTANCIE! :D

Zachęcamy też do głosowania na TEKST WRZEŚNIA!

Nie mów hop - temat roboczy

Słuchaj, jest śliczny, piekielnie dobry Wszechświat tuż obok; chodź z nami ~E. E. Cummings
Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Re: Nie mów hop - temat roboczy

Post autor: Kruffachi » 10 czerwca 2018, 22:03

Może właśnie pójść tym torem? ;) Znaczy, niech ASE też da się złapać i niech wylądują w przytulnej celi XD Tylko co z Brzóską? Chyba że by poszedł z własnej woli, bo Stella XD
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 10 czerwca 2018, 22:07

No Moa trzyma Stellę, więc Stefan by poszedł za nimi. No i ludzie. Albo Doblety mogłyby go zabrać na przyczepkę hurtem z Siergieyem, Arią i Emrysem, bo moze Pradawny? :P
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 15 lipca 2018, 19:38

Oto piosenka, którą napisałam na prelekcję Kruff o filku, ale że ja ledwo mówię to jej nie zaśpiewałam. Melodia na "Gdzie ta keja". Wrzucam, żeby Kan zrobić wena. A później innym też. Idźcie i cieszcie się z tego wszyscy, czy jakoś tak to było.

"IDŹ ENEKO"
Gdyby ktoś tak przyszedł i powiedział
Stary czy masz czas?
Potrzebuje do dywersji
nową tutaj twarz
Może Kednar, może BaBa
dam popalić im
Idź na całość i nie zwlekaj
to powiedziałbym

Ref
Idź Eneko, daleko idź
Daj mi spokój
do cholery idź
Idź do diabła
byle dalej stąd

Idź nie wracaj
znajdź swój własny kąt

Idź Eneko, daleko idź
Daj mi spokój
do cholery idź
Idź do diabła
byle dalej stąd

Tylko odejdź,
odejdź już

Dałem wciągnąć się w kabałę
No to teraz mam
Doblety nas ścigają
znowu słychać huk
Bardzo ładnie proszę daj spokój mi
Idź przed siebie, nie zawracaj,
więc tak mówię ci:

Ref

W coś ty znowu nas wpakował
Ketesh grozi mi
Na Pradawnych on poluje
w oczach rządza krwi
Ma broń, nie udaje,
zrobił krzywdę mi
Boję się jak nigdy,
więc tak powiem ci:

Ref

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 24 lipca 2018, 14:34

Hej, odezwę się tu, żeby nie spamować PWkami

Strasznie was przepraszam za swój wpis. Łącznie było chyba z 7 wersji, pchałam akcję do przodu na różne sposoby ale za każdy razem dochodziłam do wniosku że to zbyt odważne i usuwałam. Nadal nie czuję się pewnie. Bez rozgrzewki dostałam wszystkich obok siebie, a pisanie ostatnio też specjalnie mi się w rękach nie paliło :facepalm: więc zrobilam sobie na razie background i wyczułam Stefana i zmierzyłam się z waszymi postaciami na próbę

także jeszcze raz przepraszam, bo nic w fabule nie pchnęłam
//Coff - śmy dogadane są, więc droga wolna
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 24 lipca 2018, 15:29

Po mojemu ten post bardzo pcha sprawy i jest świetny :D Widzę, że zostałam źle zrozumiana z tym, co mówiłam na konfie, więc wymażcie to z pamięci i, serio, bez spiny z tą fabułą. Widać już, że nie ma wśród nas chyba osób z tendencją do biernego powtarzania treści po innych, tyle że z perspektywy własnej postaci.

Skrót do Regulaminu

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 05 sierpnia 2018, 12:13

Czuję się obowiązany do podjęcia dwóch tematów. Pierwszy z krótkimi rozwinięciami, które przez swoją nieuwagę pominąłem w swojej wstawce :facepalm:, drugi to ewentualne otwarcie małej dyskusji :D.

1. Świstula, z której padł "strzał", jest w posiadaniu Eneko. Schował ją w niedostępne miejsce w swoim ciele, podobnie jak swój suocki rewolwer. Otóż - i to ważne - Logaire jest czymś w rodzaju rośliny i jest w stanie chować pewne nie za duże rzeczy w swoim ciele, aby np. uniknąć bezbronności na wypadek takiego aresztowania, jakie tutaj miało miejsce.
Może też być zastanawiające skąd Eneko posiada wiedzę, pozwalającą mu rozróżnić wampira Sangsue od Pradawnego i zwykłego człowieka. Generalnie to stary, kosmiczny wagabunda, w przeliczeniu na ziemskie ma jakieś 120 lat (wygląd ziemskiego 50-cio paro latka), który rozbijał się po różnych miejscach, zna Kendara z lat przed androidowych, BaBa także go zna (w jednej ze wstawek była scena, gdzie Doniczkowa mówi do siebie "w co ty grasz, Logaire?"), więc po prostu dużo w życiu widział. Czemu o tym jednak nie pisałem w swoich wstawkach? Cóż... szczerze mówiąc, chciałem jak najdłużej utrzymać jego obecność jako wielką niewiadomą i wyszło, że jest niewiadomą nawet dla autorów OZa :bag: soł szejm on mi. Następnym razem może bardziej stateczną wstawkę z nim wrzucę :facepalm:

2. Może zastanówmy się z grubsza nad kierunkiem, żeby nie zakręcić się o 360 stopni? Na scenie pojawił się Kendar ze swoimi robotami i przegonił trochę cywilów. BaBa pewnie nie będzie stać bezczynnie. Skoro Doniczkowa i Kendar mają sprzeczne interesy - obaj chcą pozyskać Pradawną - to mamy konflikt. Jest Ras'Er od BaBy i Eneko obecnie od Kendara, którzy będą polować na siebie, by mieć prostszą drogę do Arii. Ekipa się lekko sypnęła, bo o ile Logaire będzie gdzieś w pobliżu, to Moa myśli już tylko o wyprowadzce. W sumie chyba każdy bohater chce jak najszybciej opuścić to miejsce.
I jeszcze jeden, ważny motyw - w jednej ze wcześniejszych wstawek była scena, jak BaBa rozmawia z kimś, który przyniósł jej małe pudełko, którego to niby szuka Suoca. Nie jest powiedziane, że był to Kendar, zatem jest tu pole do manewru - czy to jakiś niepozorny ktoś, czy jednak on, który kręci grubsze lody.
Jak się zapatrujecie ^^?
"Wszyscy muszą być podobni jeden do drugiego. Każdy człowiek wizerunkiem innego człowieka. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, bo nie ma gór, by się przed nimi zginać ze strachu i porównywać się z nimi" ~ 451 stopni Fahrenheita, Ray Bradbury

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 06 sierpnia 2018, 05:06

Jako, że ja cię tu popchnęłam to się wypowiem :P

Trochę relacja Kendar x Logaire się zapętla. Nasz drogi Pieczara robił wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę Kendara, ew. żeby się do niego dostać, bo miał misję zleconą przez jakichś naukowców, którzy chcą powstrzymać kosmiczną szarańczę. Nadal nie wiemy, o co dokładnie chodzi. Tymczasem Kendar napuszcza Logaire na Arię, na którą polują już Ras'er z BaBą. Sądzę, że obydwa wątki dałoby się spleść w jeden tzn może zdolności Arii byłyby idealne przeciwko owej zarazie? I Kendar, który posiada moc obliczeniową transcendentującej SI rozkminił to jako pierwszy i chce wykorzystać ją do obrony swojej stacji? (tzn zrobić jednak Logaire w konia, bo kto by się tam przejmował grzybami i inszymi bytami pośledniejszymi? xD) W końcu będzie trzeba jakoś zacząć wyjaśniać tajemnicze tajemnice, bo co za długo to niezdrowo.

Chociaż przyznam szczerze - nie wiem co teraz zrobić z tajemniczym pudełeczkiem i jeszcze bardziej tajemniczym pudełeczko-dawcą xD Ja myślałam o Kendarze i tajemniczym urządzeniu przeciwko szarańczy. Xanttis pcha akcję w stronę, gdzie to raczej nie Kendar, a kolejny tajemniczy ktoś. Może ktoś od Aparajity? Sanga?

Za to chętnie rzuciłabym ferajnę w kosmosy, np na Tantalosa. Głównie przez pomysł z buntem robotników zastępowanych przez Ozjańskie klony, bo bardzo chciałabym spotkać Moę z innymi Ozjankami ^^;

Awatar użytkownika
Alrune

Post autor: Alrune » 06 sierpnia 2018, 16:58

Przeczytałam i taki mam kilka przemyśleń.
Na każdy "czarny charakter" mamy wśród bohaterów kogoś, kto by sobie z nim jakoś poradził. Bo na przykład taki Brzózka - Kendar to dla niego wirus, a, jak sam o sobie mówi, jest genialnym hakerem, więc by sobie i innym pomógł. I myślę, że współpraca byłaby dobra i dość interesująca. Nie mam jakiś problemów z wykorzystaniem Arii, nawet na przynętę, ale niemal czuję, jak jej wszyscy dyszą już w kark (no prawie wszyscy, bo Sang pojadł już sobie XD).

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 19 września 2018, 20:33

Maleńka prośba, żeby nie interpretować wątku Zorzy, bo on zmierza do konkretnego celu ^^

Skrót do Regulaminu

ODPOWIEDZ