UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Zachęcamy do głosowania na TEKST WRZEŚNIA oraz w INSTANCIE

Anime

Awatar użytkownika
Korbacz

Re: Anime

Post autor: Korbacz » 21 listopada 2012, 19:42

Swego czasu sporo się tego oglądało, teraz już trochę mniej. Serie które szczególnie zapadły mi w pamięć to Baccano!, Melancholia Haruhi Suzumiyi (film też), Code Geass, Darker than Black, Welcome to NHK i Fullmetal Alchemist.
Oprócz tego pałam wielką miłością do wszystkiego w czym maczał palce Hayao Miyazaki. Każdy z filmów tego pana to niesamowita mieszanina magii, baśniowości oraz pozytywnej energii która wypełnia mnie po same brzegi zawsze gdy skończę oglądać któreś z jego arcydzieł. Po za tym jak tu nie wielbić człowieka który stworzył Totoro?

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 09 grudnia 2013, 12:00

Hmmm, spośród animków, które ostatnio obejrzałem to Inu to Hasami wa Tsukaiyou, Campione, a także teraz na bieżąco jestem z Outbreak Company.

Zabieram się powoli za Monogatari Series: Second Season... jestem wielkim fanem novelek.
Obrazek

Awatar użytkownika
rumianek

Post autor: rumianek » 18 sierpnia 2015, 23:57

Dla mnie absolutnym numerem jeden jest Samurai Champloo - pierwsze moje kroki z anime, jakże udane. Ostatnio zaś Sword Art Online - niebanalny pomysł, dobra kreska. Z "nieseriowych": wszystkie wytwory studia Ghibli, a najbardziej Spirited Away, Mój Sąsiad Totoro i Ruchomy Zamek Hauru

Awatar użytkownika
el Bandita
Kontaktowanie:

Post autor: el Bandita » 04 listopada 2015, 21:01

Jest jedno jedyne anime, które obejrzałam dwa razy. Atak tytanów. Moim zdaniem mistrzostwo jeśli chodzi o fabułę, postacie, kreskę... Majstersztyk. Czekam tylko na drugą serię już chyba z rok :c

Awatar użytkownika
Padraig

Post autor: Padraig » 11 listopada 2015, 14:50

Hej, ja też jakiś czas temu obejrzałem Atak Tytanów. W zasadzie fanem anime nie jestem, ale od czasu do czasu coś obejrzę, ale oglądam z bardzo ogromną wybiórczością i ostrożnością. W każdym razie Atak Tytanów, przede wszystkim pod względem animacji, strasznie mi się podobał. Co do innych anime, które oglądałem i które mi się podobały to były to:
- Cowboy Bebop - od niego wzięło się moje zainteresowanie twórczością samego reżysera tego anime i właściwie później oglądałem animacje tylko jego autorstwa, czyli:
- Sakamichi no Apollon (zwróciłem na niego uwagę ze względu muzyki jazzowej, która jest tłem i motywem przewodnim, skądinąd, historii miłosnej)
- Samurai Champloo (tutaj także moim zdaniem wybija się świetna animacja)
- Death Parade
- Zankyou no Terror
To właściwie wszystkie anime jakie miałem w życiu okazję obejrzeć. Jeśli mam jakieś oglądać, to jak już pisałem, wybieram je z ogromną ostrożnością, w taki sposób, by mieć pewność, że historia lub chociaż sama animacja mnie zachwyci bądź zainteresuje.
No i pozostaje jeszcze jedno anime, jedyny tasiemiec, który oglądałem od deski deski (i nadal oglądam), a nawet traktuję z pewną nabożną czcią, a jest to Gintama. Typ humoru tam prezentowany jest przewspaniały i niemal idealnie wpasowuje się w moje gusta. Chociaż ostatnio nieco odpuściłem sobie jego śledzenie (wcześniej oglądałem dosyć reguralnie), podejrzewam zmęczenie materiałem, w końcu ponad dwieście odcinków to nie przelewki. I muszę po raz kolejny podkreślić wyjątkowość tego anime, ponieważ jeśli jakikolwiek serial lub seria trwa dłużej niż trzydzieści odcinków, po prostu sobie odpuszczam. Cenię sobie dobre przedstawienie historii w zwięzły sposób. Jednak dla Gintamy zrobiłem wyjątek (poza tym nie ma tam i tak jakieś jednej historii przewodniej, co odcinek to jakaś nowa historyjka zapełniona gagami). Jak dla mnie idealna animacja na odprężenie. Wielbię. :D

Awatar użytkownika
movarren

Post autor: movarren » 18 listopada 2015, 14:55

Atak Tytanów dobry jest faktycznie. Druga seria w połowie przyszłego roku, ale nie ma co czekać zwieńczenia historii. Pierwsza seria obejmowała pierwsze 8 tomów mangi, a tej jest już teraz 18 (czytam na bieżąco), planowane ok 24-30 z tego co pamiętam (co 2 miesiące wychodzi jedna), więc chwilę się jeszcze poczeka. Manga jest bardzo dobrze odwzorowana w animacji, co pozytywnie zaskoczyło. Powiadam Wam druga seria będzie niszczyła :D

Co do Anime ogólnie, oglądam od czasu do czasu. Nigdy nie oglądałem Dragon Balla, nie podszedł mi. Naruto tylko do pewnego momentu. Ostatnio przejechałem Full Metal Alchemist, High School Zombie, Tokyo Ghoul, Elfen Lied, Sword Art Online. Kilkanaście innych, których nazw nie pomnę.

Kiedy ktoś mi wyskakuje z "chińskimi bajkami" to tylko wyśmiewam i nie podejmuję tematu. Dość powiedzieć, że forma przekazu niekoniecznie musi umniejszać treści (pomijając animki-głupawki z erotycznymi niuansami, ale te się ogląda by poryczeć ze śmiechu, jeżeli ktoś lubi taki humor)

Awatar użytkownika
katedra
Kontaktowanie:

Post autor: katedra » 03 stycznia 2016, 12:53

Ogólnie nie lubię gatunku przez zbytnią teatralność, naciąganą fizykę świata przedstawionego, drące się postacie i ogólną randomowość twarzy bohaterów, którzy wyglądają tak samo, zupełnie jak aktorzy z Azji.
Nie oglądam zbyt wiele filmów z tego gatunku, ale to najprzyjemniejszych seansów mogę zaliczyć dwa szlagiery: Akirę i Księżniczkę Mononoke. Tam wady gatunku zostały przysłonięte przez ważne tematy, jakie filmy poruszały oraz przez kilka innych rzeczy np. body horror w Akirze, świetne pomysły w Mononoke i ekologiczny przytup itd.

ODPOWIEDZ