Strona 1 z 1

Nie umiesz

: 28 stycznia 2017, 18:47
autor: R. Bates
Drzyj się na cały głos
uderz mnie pięścią w nos
rozwal kijem głowę!

Nie możesz
nie chcesz
nie umiesz.

Odejdź.

Re: Nie umiesz

: 14 lutego 2017, 21:02
autor: Toyer
Krótko i treściwie:) Trochę taka prowokacja. Przypomina humory kobiety podczas menstruacji:D

Re: Nie umiesz

: 15 lutego 2017, 21:22
autor: R. Bates
Niezłe skojarzenie, Toyer, coś w nim jest ;)
Dzięki za komcia.

Re: Nie umiesz

: 27 lipca 2017, 09:35
autor: Bel
Siedzę w temacie intelektualistów po lekturze Rand ( :heart2: ), pewnie dlatego kojarzy mi się z grabieżcami.
Mam na myśli: dwie frakcje, ludzie oddani rozumowi, własnej sile umysłu i temu, co mogą przy jego pomocy osiągnąć, z własnym kodeksem, opartym o niezależność ze względu na wartość moralną, intelektualną i wszelkie przymioty cnót ludzi wyzwolonych, interpretacja dowolna (ciekawe, że kto powinien zrozumieć, ten zrozumie, a kto nie, ten "zrozumie" i będzie paplał) oraz frakcja grabieżców - ludzi zdanych na łaskę osiągnięć intelektualistów w pełni tego słowa, którzy negują wartość rozumu, wiąże się to z zaprzeczeniem rzeczywistości (kłamstwem w ciekawej interpretacji i objawie).
Frakcja grabieżców charakteryzuje się zdolnością do wykonywania jedynie czynności z pierwszej strofy, ale to, czy im się powiedzie wykonanie ich w stosunku do frakcji pierwszej - czyli czy osiągną jakiś swój cel przy pomocy tych środków, a przede wszystkim czy jakkolwiek pozbawią frakcję pierwszą obojętności na ich krzykactwo na jakkolwiek krótki czas, zależy od tego, czy intelektualiści im pozwolą (chyba nadużywam "czy")(a pozwolą, jeśli kierują się swoim - czystym - kodeksem, mimo że podświadomie).
Ponieważ świadomość wzrasta proporcjonalnie do ilości wysłuchanego krzyku, intelektualista dostrzeże, że grabieżca nic mu nie może zrobić, jeśli mu na to nie pozwoli, dostrzegając ponadto głębsze znaczenie postępowania grabieżcy. Druga strofa.
Co do zakończenia, cytat intelektualisty z meine lieben Buch: "Precz mi z drogi!".

Zacnie, Mr. Bates, jak zwykle w formie.

Gruz/ß!

Re: Nie umiesz

: 25 stycznia 2018, 14:35
autor: R. Bates
Sprawdza się moja teoria implozji - im krótszy utwór tym więcej można o nim opowiadać :)
Dzięki za komcia, Bel - jak zwykle w komentatorskiej formie ;)

Re: Nie umiesz

: 03 lipca 2018, 13:17
autor: el Bandita
Trzy pierwsze wersy są... dość sztampowe i kiepskie. ALE cztery kolejne sprawiają, że całość jest genialna. Jak to możliwe, że w trakcie tych paru sekund czytania przeszłam z "o kurde, ale kiepskie" do "wow, błyskotliwe"? Bardzo mi się podoba! Interpretować chyba nie chcę, zwłaszcza po komentarzu wyżej. Chociaż wtrącę, że moim zdaniem to nadinterpretacja, a przekaz jest o wiele prostszy. Podkreślam, MOIM ZDANIEM!

Re: Nie umiesz

: 10 sierpnia 2018, 13:19
autor: R. Bates
Dzięki za komcia el Bandita. No na pewno w sztuce trzeba poddawać ocenie całość a nie fragmenty, szczególnie gdy jest to miniaturowa poezja, gdzie każdy znak interpunkcyjny jest niekiedy ważniejszy niż w powieści całe rozdziały 😉

Re: Nie umiesz

: 18 października 2018, 10:44
autor: Horehronie
Toyer pisze:
14 lutego 2017, 21:02
Krótko i treściwie:) Trochę taka prowokacja. Przypomina humory kobiety podczas menstruacji:D
hahahahah :D :u: :)