UWAGA! W PRZYPADKU PROBLEMU Z LOGOWANIEM NALEŻY WYCZYŚCIĆ CIASTECZKA WITRYNY!

Tytuł Tekstu Września otrzymało "Jak [nie] zostać bohaterem" - GRATULUJEMY! :D

Gramy w ciemno

POEZJA
Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie. ~ Jan Twardowski
Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Gramy w ciemno

Post autor: R. Bates » 13 września 2014, 10:40

Gram w otwarte karty
Poezją.
Gdzie sedno?

Tkwi w tym, że gdy gramy,
W porywach jest...
Ciemno.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Re: Gram poezją

Post autor: Krin » 14 września 2014, 21:46

Trudne mi dałeś wyzwanie. Wszystko mi się tak zrozumiale czytało a ty mi tu nagle dałeś taki nie zrozumiały wers. :D Uwaga! Będzie trochę zgadywania.

Pierwszą moją myślą było to, że "w porywach" oznaczają oznacza, iż podmiot liryczny (tak, znowu to ładne określenie) daje się temu porwać. Logika nakazuje mi jednak traktować to jako "od czasu do czasu", co sprawia, że nie wiem, o co może chodzić. Czasami wszystko staje się niejasne? Twoja poezja jest tak mętna, że nie tylko ja ale nawet ty nie wiesz o co chodzi? XD Czasami nie wiesz czemu to robisz?
Albo może wróćmy do poprzedniej wersji "porywów". Wtedy jest to dla mnie jaśniejsze. Podmiot zatraca się w tych wszystkich emocjach i nie rozumie tego, co się dzieje? A może robi się strasznie, gdy zostaje sam na sam ze swoimi przemyśleniami? Czuje się z tym wszystkim niepewnie? Hmm... Biorąc pod uwagę również resztę wiersza można uznać, że te "otwarte karty", te jasne zasady okazują się nie do końca takie proste.

Wiele jeszcze bym tu mogła wymyślić. Być może dla innych sens jest jasny, ale ja główkuje. :D W sumie to podoba mi się to. Tak krótki wiersz a tyle zasianych wątpliwości. :)
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 15 września 2014, 09:43

Krin, dzięki za komcia :).
Ha, ten krótki wierszyk, to spory kawał filozoficznego tortu o smaku twórczości, więc myśl, droga Krin, myśl :P. W obu przedstawionych przez Ciebie interpretacjach jest mała cząstka prawdy ;).
Pozdrawiam.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
mirek13

Post autor: mirek13 » 20 września 2014, 18:16

Zagrałeś owszem, ale mnie na nosie. Zaraz pójdę na grzyby, to przemyślę na łonie natury, "co poeta chciał przez to powiedzieć".

Awatar użytkownika
Gorgiasz

Post autor: Gorgiasz » 20 września 2014, 19:11

mirek13 pisze:Zagrałeś owszem, ale mnie na nosie. Zaraz pójdę na grzyby, to przemyślę na łonie natury, "co poeta chciał przez to powiedzieć".
Zaraz pójdziesz na grzyby? Po szóstej wieczorem? :roll:

Awatar użytkownika
mirek13

Post autor: mirek13 » 20 września 2014, 19:47

U mnie w Kielcach są radioaktywne. Świecą. A przemyślenia o zmierzchu, na łonie natury - bezcenne!

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 20 września 2014, 20:00

Co za rozpusta - na kieleckich grzybobraniach rozmyśla się o mojej poezji ;).
Dzięki za zostawienie śladu.
Pozdrawiam.
Veni, Vidi, Komci

ODPOWIEDZ