Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Postapo - od czego zacząć?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Postapo - od czego zacząć?

Post autor: Krin » 28 maja 2017, 19:16

Przyznam się, że powróciłam przed momentem z Cytadeli natchniona przez dziesiątki walczących o przetrwanie w zniszczonym świecie uczestników. Nigdy nie czytałam nic z postapo, więc proszę was uprzejmie o polecenie jakiejś pozycji, bo jak przeglądam recenzje, opinie są bardzo skrajne i ogólnie nasłuchałam się wielu okropnych rzeczy w tym temacie.

Przepraszam tych wszystkich, którzy coś już zdążyli mi polecić, ale nie zapamiętałam tytułów i autorów. :bag:
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Re: Postapo - od czego zacząć?

Post autor: Kanterial » 28 maja 2017, 19:56

Obrazek
Obrazek
Obrazek

nie uważam się za specjalistkę, ale te trzy zrobiły na mnie mocne i dobre wrażenie, polecam z czystym sercem
Du warst das Abbild der Vollkommenheit

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 28 maja 2017, 21:27

Krinu! Czytamy to:
Obrazek
Ja na pewno.

O! na okładce nie ma autora o.O To Krzysztofa Haladyna :)
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 29 maja 2017, 17:38

Skoro Siem zarządza, że czytamy, to chyba nie mam wyjścia. XD Ale czy nie trzeba się wcześniej zapoznać z uniwersum?
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 29 maja 2017, 22:51

Ja jakoś nie przepadam za post-apo, ale ostatnio zaczęłam oglądać sobie The 100 i bardzo mi się spodobało, więc polecam na rozgrzewkę przed czytaniem ^^
Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 30 maja 2017, 06:29

Krin pisze:Skoro Siem zarządza, że czytamy, to chyba nie mam wyjścia. XD Ale czy nie trzeba się wcześniej zapoznać z uniwersum?
Myślę, że nie ;)
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 30 maja 2017, 18:36

Pierwsze co przyszło mi do głowy i postawił bym tą książkę bardzo wysoko na półce.
Obrazek

Co do metro, to ogólnie trylogia bardzo fajna, ale język już leży. Polecam więc Kinga.

Awatar użytkownika
RebelMac

Post autor: RebelMac » 06 czerwca 2017, 10:43

Postapo? Przede wszystkim zagrać w "Fallouty". ;)

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Vandaroth

Post autor: Vandaroth » 06 czerwca 2017, 15:30

Tylko fallout to gra, w dodatku według mojej skromnej opinii, mocna średniawka. Koleżanka prosi o książki :D

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
RebelMac

Post autor: RebelMac » 07 czerwca 2017, 09:18

Vandaroth pisze:Tylko fallout to gra, w dodatku według mojej skromnej opinii, mocna średniawka. Koleżanka prosi o książki :D
Jeśli jedynka i dwójka to średniak, to nie mam pytań. ;) Wiem, że chodzi o książki ale taki klimat i doświadczenie do postapo jest nie do przecenienia.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Ag.
Kontaktowanie:

Post autor: Ag. » 09 czerwca 2017, 11:21

Popieram jak wyżej "Piknik na skraju drogi" i "Metro 2033" (kolejne części już niekoniecznie). Jeszcze jest "Droga" McCarthy'ego.
Instrukcja obsługi: http://9.asset.soup.io/asset/2745/0297_d5c7_500.jpeg

Piszę, czytam: http://agnieszkazak.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 24 października 2017, 01:32

Metro 2033 obowiązkowa pozycja. Książka jest genialna. Oglądałem film Jestem Legendą z Willem Smithem i był bardzo dobry, więc książka może też zapowiadać się dobrze. Przychodzi mi do głowy też Droga McCarthy'ego oraz Kantyczka dla Leibowitza, choć osobiście ich nie czytałem to kilka osób je gorąco mi polecało jeśli chodzi o post-apo. Naciąganą post-apo może być też Władca Much, też dobra książka. Zony nie znam, nie wypowiem się.
"Wszyscy muszą być podobni jeden do drugiego. Każdy człowiek wizerunkiem innego człowieka. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, bo nie ma gór, by się przed nimi zginać ze strachu i porównywać się z nimi" ~ 451 stopni Fahrenheita, Ray Bradbury

ODPOWIEDZ