Drodzy Literkowicze!

Trwa głosowanie na PROZĘ MAJA! Zapraszamy do udziału w ankiecie.

poetyka \\"

POEZJA
Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie. ~ Jan Twardowski
Awatar użytkownika
adieu tom8oo
Kontaktowanie:

poetyka \\"

Post autor: adieu tom8oo » 13 kwietnia 2017, 18:20

na tyle co poetów dziś serc bije
to tylko poetyka na patyka
zimna jak lód suchy
kruchy jak baton snickers
słaba jak nastolatka
sprawdzasz kicker
as kier czy pik nie ma różnicy
pokerzyści są z tej samej ulicy
poeci ukryci po strzechach
a dachy robi się już z blachy

\\
nie śpię tygodniami
i drapię się po głowie
co by tu napisać
o moje połowie!
by coś drzemać w słowie
mogło, by ubodło
słuchacza mej muzy
jak byk w pampelunie
w najgorszej spelunie
gdzie ktoś sobie splunie
posłuży browarem
zagryzie tatarem
przyłoży kurwą
końcówkę urwąc
wyłączy nerkę
włączy wojażerkę
i pierdyknie z grubej
bo siedzę na dupie
"Przez miliony lat łączyły się i różniczkowały komórki, aby takie ochydne ścierwo, jak ja, mogło o sobie powiedzieć właśnie "ja"!" Sajetan Tempe (S.I. Witkiewicz "Szewcy")

"Kiedy już bezradność owa przekroczy granice śmieszności, a nazwać ją przecież nadal trzeba, bo byśmy się z niej pochorowali, pozostaje jeszcze szyderstwo. I historia - najbardziej szydercza z artystek"

Indeks wierszy zakazanych

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Re: poetyka \\"

Post autor: Kruffachi » 18 kwietnia 2017, 10:30

Czytałam parę razy dla pewności, bo może nie kumam, może coś się przede mną ukryło, ale nie, nic się nie zmieniło w moim odbiorze ani za trzecim, ani za dziesiątym razem. Po prostu ogromne rozczarowanie, bo to rzecz słaba i w formie, i w treści. Z poetyką wiele wspólnego nie ma, ot, trochę rymów wewnętrznych, trochę porównań słabych i nieuruchamiających zbyt szerokich pól semantycznych. Zresztą te rymy robią, co chcą, sprawiają wrażenie rozrzuconych dość przypadkowo, o, bo klawiatura tak kazała, bo tak się ułożyło i fajnie brzmiało. Tu wewnętrzny, tam układ a-a, tu a-a-b-a, a tu a-a-a. Nie ma ani powtarzania sekwencji, ani jej rozwoju i wzbogacania. Do tego dochodzi błędne użycie imiesłowu tylko po to, żeby się rymowało. Brak konstrukcji, brak próby zmierzenia się z formą i jej ujarzmienia. Może nawet lepiej byłoby już bez tych rymów, wtedy próbowałabym uwierzyć, że ascetyzm formy, bla, bla. Wulgaryzmy w tym zestawieniu wyglądają po prostu śmiesznie, nie wytrącają z równowagi, nie służą za środek stylistyczny, a są jak puszki po piwie zawieszone na świątecznej choince i krzyczące, jaki to ja-autor nie jestem. Nic tu nie drzemie w tym słowie.
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
RebelMac

Post autor: RebelMac » 18 kwietnia 2017, 14:53

adieu tom8oo pisze:na tyle co poetów dziś serc bije
to tylko poetyka na patyka
zimna jak lód suchy
kruchy jak baton snickers
słaba jak nastolatka
Dobrze ze się od razu przyznajesz, że poetyka od kija, niezbyt ciepło przyjęta, ukruszona i słaba. Jak nastolatka - WTF?
Ale cóż.
Peunta - siedzenie na dupie.
Część druga - najlepiej było napisać TO: z tytułem np. "Wojażerka" - bo to me gusta. Serio podobało mi się.

"Wojażerka"

w najgorszej spelunie
gdzie ktoś sobie splunie
posłuży browarem
zagryzie tatarem
przyłoży kurwą
końcówkę urwąc
wyłączy nerkę
włączy wojażerkę

A na koniec pytanie - no to w końcu podobało się czy jak?
Odpowiedź:
SpoilerShow
Srak.
Pozdrawiam serdecznie. ;)

Awatar użytkownika
adieu tom8oo
Kontaktowanie:

Post autor: adieu tom8oo » 18 kwietnia 2017, 19:02

to 2 różne wiersze, też specjalnie z nimi jakichś tam większych uczuć nie wiążę. poetyka jest dzisiaj słaba i niepotrzebna, to i grafomaństwo się szerzy. i w takim klimacie chciałem utrzymać oba wiersze
Kruffachi pisze: Nic tu nie drzemie w tym słowie.
tak samo jak w twoim komentarzu, oprócz mądrze brzmiącego słowa "semantyka". spodziewałbym się więcej dystansu od wyedukowanej kobitki. życie i poetyka to nie polonistyka, a odniesienia i środki (którymi u mnie są wulgaryzmy, ułatwiają takim jak ja odbiór chociażby i wskazują na niezbyt wygórowane loty poetyki)
"Przez miliony lat łączyły się i różniczkowały komórki, aby takie ochydne ścierwo, jak ja, mogło o sobie powiedzieć właśnie "ja"!" Sajetan Tempe (S.I. Witkiewicz "Szewcy")

"Kiedy już bezradność owa przekroczy granice śmieszności, a nazwać ją przecież nadal trzeba, bo byśmy się z niej pochorowali, pozostaje jeszcze szyderstwo. I historia - najbardziej szydercza z artystek"

Indeks wierszy zakazanych

Awatar użytkownika
Anna_Warmia

Post autor: Anna_Warmia » 23 kwietnia 2017, 15:56

To jest mój, pozwolę dopisać sobie:
Off Topic
Usunięte przez administrację. Nie tak to działa - proszę doczytać Regulamin.

Pozdrawiam
Kruffachi
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2017, 15:59 przez Kruffachi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Złamanie Regulaminu

Awatar użytkownika
Misiek M

Post autor: Misiek M » 20 sierpnia 2017, 23:18

rozumiem ,że wulgaryzmy to czasem siła wyrazu
ale polszczyzna jest tak bogatym językiem w słownictwo,
że autor
mógłby sobie darować to jedno słowo na ,,k,,
Poeci na ogół widzą więcej niż inni - stąd mają tyle tematów.

ODPOWIEDZ