Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Opowiadanie wspólne

Opowiadania starsze lub starawe. Takie, których autorzy nie mają już kont na forum, albo takie, których treść na prośbę autora została usunięta, a bo to na konkurs iść miało, a bo co innego.

Komentowanie w tym dziale jest wyłączone.

Awatar użytkownika
ChaYim

Opowiadanie wspólne

Post autor: ChaYim » 27 lipca 2016, 02:49

Witam serdecznie ;)

Jako że jestem nowy na forum (ale śledzę na bieżąco) chciałbym się przywitać.
Na imię mi Paweł, mieszkam w Krakowie, mam 24 lata. Uwielbiam czytać fantastykę i horrory, a od niedawna interesuję się fabułami postapokaliptycznymi.
Jestem właśnie w trakcie czytania ostatniego tomu "Pomnika Cesarzowej Achai" Andrzeja Ziemiańskiego. Serdecznie polecam całą serię ;)

Wracając do tematu...

Wpadłem na pomysł, by wspólnie stworzyć opowiadanie. Nie łańcuszek, gdzie kolejna osoba kontynuuje wypowiedź poprzedniej.

Na wstępie trzeba będzie ustalić gatunek opowiadania. Reszta pozostaje w tajemnicy ;) Ja oraz mile widziany pomocnik tworzymy zarys fabuły, bohaterów i ich krótką historię/opis — bazując na upodobaniach uczestników, miejsca i wszystko inne co będzie potrzebne dla uczestników zabawy.
Na początku każdy otrzyma charakteryzację swojej postaci, na której oprze swoją część historii, oraz dwa lub trzy możliwe zakończenia rozdziału do wyboru.
Nie ważne będzie co i jak się stanie w rozdziale, ważne, by zakończenie zgadzało się z jedną z otrzymanych możliwości, a początek zgadzał się z zakończeniem poprzedniego rozdziału.

Co o tym myślicie? Jakie zmiany wprowadzilibyście w pomyśle, co trzeba dodać, co jest zbędne wg was?
Off Topic
Przenoszę do odpowiedniego miejsca - jak widać, mamy cały dział na takie zabawy :)
Pozdrawiam
Admin
Ostatnio zmieniony 27 lipca 2016, 10:10 przez Kruffachi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Nieodpowiedni dział
Co człowiek robi w życiu? — zapytał Zaan ciągle zamyślony. — Poza prowadzeniem wojen i pisaniem pięknych wierszy?
Je, sra, oddycha, pije, szcza, dupczy i dużo gada, uwznioślając poprzednio powiedziane.
AndrzejZiemiański / Achaja - Tom I

Zablokowany