Tytuł Tekstu maja zdobył "Bestiariusz" MononokeGirl.

Serdecznie gratulujemy! :D

I oczywiście zachęcamy użytkowników do lektury i komentowania.

Koncert

OBYCZAJ, PSYCHOLOGICZNE, HISTORYCZNE
Nie ma psychologii. Jest tylko biografia i autobiografia. ~ Thomas Szasz
Awatar użytkownika
RebelMac

Koncert

Post autor: RebelMac » 05 lutego 2017, 10:01

Krótka, humorystyczna popierdółka. :)

Świat obiega sensacyjna wiadomość. Jim Morrison, Jimmi Hendrix i Kurt Cobain, żyją i ukrywają się w małej chatce w Bieszczadach. Ogłaszają, że wspólnie zagrają koncert na Stadionie Narodowym, do Warszawy zjeżdżają tłumy fanów i dziennikarzy. Przed występem jako support gra "Tenacious D". Podczas utworu "Hey Joe", Hendrix podpala gitary przywiezione prze Slasha i Jacka White'a. Dochód ze spalonych instrumentów wystawionych na aukcjach wesprze ratowanie rysiów. Śpiewając "Smells Like Teen Spirit", Cobain obala duszkiem polskie tanie wino. Publika szaleje. Morrison podczas "Light My Fire" próbuje rozpiąć rozporek, zamek błyskawiczny zacina się. Słychać buczenie na stadionie. Kurt po wypiciu całego "Polish Bisona" oznajmia, że zetnie włosy. Pieniądze ze sprzedanych za astronomiczną sumę blond kosmyków, zostaną przeznaczone na oddłużenie polskich szpitali. Po dwóch godzinach koncert dobiega końca, trio artystów niczym trzech tenorów, śpiewa a cappella "Always Look on the Bright Side of Life". Nad stadionem rozpętuje się burza. Rzęsiście pada, dachu nie da się już zamknąć. Publiczność domaga się bisów. W odpowiedzi na skandowane "Riders on the Storm", Jim wychodzi na scenę. W trakcie śpiewania piorun trafia w mikrofon. Oszołomiony porażeniem elektrycznym Morrison dostaje olśnienia - "Nic jeszcze nie wystawiłem na aukcję!" Przyznaje się do napisania nowego tomu wierszy, podpisze jeden egzemplarz. Po wylicytowaniu, cała suma pozwoli na utworzenie nowego wydawnictwa wspierającego młodych i początkujących polskich pisarzy. Jeden z nich dostanie nagrodę Nobla. Światła gasną, muzycy udają się do garderoby. Na telebimie zostaje wyświetlony początek filmu "Czas Apokalipsy", głośniki grają utwór zespołu "The Doors". "The End".

PS Cała trójka podpisuje kontrakt na reality show "Chata w Bieszczadach".

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Re: Koncert

Post autor: Nuncjusz » 05 lutego 2017, 11:06

Nie powiem, ciekawe. To w sumie może być prawdą, że rozczarowani światem, pier**li wszystko i uciekli w Bieszczady. Sam mam ochotę to zrobic, ale niestety, nie jestem sławny, więc nawet nie muszę udawać, że nie zyję.
Prowadzę już wstępne negocjacje z jedną malarką, która może mnie przygarnie na okres przejściowy. (mieszka niedaleko Bieszczad)
Fajna bajka...
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Joa
Chlor
Kontaktowanie:

Post autor: Joa » 05 lutego 2017, 14:22

Nie łapię zamysłu (albo łapię i nie trafia on do mnie zupełnie), przez co do końca czekałam na jakiś zwrot akcji, zaskoczenie lub mocną, trafną pointę. Nie doczekałam się, więc czuję się zawiedziona. Zapomnę o tym tekście bardzo szybko, bo nie ma w nim nic, co mogłoby mnie chwycić - ani niecodzienny styl pisania, ani historia, ani pointa.
Wybrałeś formę, która przypomina tę z gazet, obecną w krótki newsach w jakiejś bocznej rubryce. Omijam ją zazwyczaj wzrokiem, bo ma za zadanie w jak najbardziej skondensowany sposób zawrzeć wszystkie istotne informacje. Ty także wrzuciłeś ogrom szczegółów do tak krótkiego tworu, próbując wzbudzić rozbawienie. Mówię "próbując", bo we mnie się nie udało, mimo że ogarnęłam nawiązania (mam nadzieję XD, chociaż support... Jack Black i jego KP :c[]: ). One mi po prostu nie pykły, a bez nich, jak rozumiem, nie byłoby tekstu.
Podsumowując - nie podobało mi się. Przyznaję bez bicia. Czytała też Twój poprzedni tekst, który zdecydowanie mógłby być Twoją wizytówką. A "Koncert"? Nie. Wspomniałeś, że miało być humorystycznie, mnie rozbawić się nie udało, a co za tym idzie, cel napisania utworu (dla mnie) pada, więc i wstawiania na forum. Wybacz tak słaby komentarz, do cna wypełniony "nie podoba mi się". Mam nadzieję, że jestem odosobnionym przypadkiem.
O, i wnoszę o ustawienie wcięć - wiem, że to bardzo krótki tekst, ale mimo wszystko czytałoby się płynniej, a co za tym przyjemniej.

Pozdrawiam :c[]:
یکی بود و یكی نبود كل شي له بدايه ونهايه

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 05 lutego 2017, 22:24

Ja tak dość krótko, aż nie w swoim stylu:
bardzo mnie zdziwił ten tekst. I to chyba jedyna "mocna" rzecz którą zrobił, że w ogóle jakoś zadziałał i wywołał pewne pytania, przemyślenia. Wywołał je dlatego, że jest totalnie abstrakcyjny i obdarty mocno z elementów, które by go mogły trzymać we względnej... no nie wiem, całości (moim zdaniem potrzebnej czytelnikowi) logicznej.
Odjechany zamysł, totalnie nieuzasadniony jak dla mnie już od początku. Oni w tych Bieszczadach, jakoś tak o, po prostu, bez wytłumaczenia właściwie, później koncert - koncert życzeń naszego państwa, chciałoby się wtrącić - i nagłe zakończenie bez podsumowania. Nie wiem, co myśleć.
Nie wiem, czy nie wyłapałam sensu, przekazu ukrytego, czy go zwyczajnie nie było.

Myślę, że wiele ujęła ci forma, bo nawet jeśli miało być tak nierealnie i dziwnie i robić czytelnikowi wytrzeszcz gał od początku do końca (ja miałam xD) to lepiej chyba wyszłoby to w nieco dłuższym tekście, choć trochę udającym fabularny. Tu jest taka sucha relacja.

Z mieszanymi uczuciami piszę komentarz, przepraszam, że tak nieskładnie.
dahin ist mein Glanz und mein Vertrauen auf den Herrn

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 09 lutego 2017, 07:30

Ummm chyba największy mój problem tutaj leży w tym, że mnie to nie śmieszy. Bardzo możliwe, że umyka mi jakieś zabawne dno skryte w relacjach między wymienionymi muzykami, nawiązaniach w utworach itd. bo fakt, koneserką ich muzyki to ja nie jestem. A jeśli się nie kojarzy, to tekst sprawia wrażenie czegoś stojącego okrakiem między streszczeniem a artykułem na wp czy onecie.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 09 lutego 2017, 09:34

Kurczaki. Przeczytałam już dawno i nie wiedziałam, co powiedzieć, a to zawsze słabe, nie zostawić znaku :/ No po prostu nie wiem. Jakbym czytała zrzut pomysłu na skecz, a nie rzecz literacką. Właściwie naprawdę nie mam nic więcej do powiedzenia poza tym. Ani mnie nie rozśmieszyło, ani nie wywołało przemyśleń.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
RebelMac

Post autor: RebelMac » 09 lutego 2017, 14:35

Ot, taki właśnie jest ten tekst. Uśmiechnąć się pod nosem lub machnąć ręką i czytać coś innego. Tak czy siak, dzięki za komentarze.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
szczepantrzeszcz

Post autor: szczepantrzeszcz » 16 lutego 2017, 09:55

W Bieszczadach można (ewentualnie można było) spotkać nie takie oryginały, jak wymieniona wyżej trójka dżentelmenów, chociaż z drugiej strony, Jim Morrison pewnie by się tam szybko odnalazł. Czy pozostali również? Nie mam pojęcia. Twórczość Hendrixa znam słabo, a Cobaina prawie wcale.

Poziom abstrakcji za duży jak dla mnie i te wszystkie licytacje, cała ta komercja... trochę się boję o Bieszczady :))

Awatar użytkownika
Miranda Calle

Post autor: Miranda Calle » 27 lipca 2017, 00:22

Fajne to jest! Ech, chciałoby się, żebyś był Pytią :)

ODPOWIEDZ