Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

[Drabble] Start

OBYCZAJ, PSYCHOLOGICZNE, HISTORYCZNE
Nie ma psychologii. Jest tylko biografia i autobiografia. ~ Thomas Szasz
Awatar użytkownika
DDelside

[Drabble] Start

Post autor: DDelside » 05 października 2015, 19:01

Absolutny mistrz prozy po raz kolejny pisze coś, co większego sensu i tak nie ma, ale co tam. :bag:

Białe ściany, podkreślone chłodnym światłem jarzeniówki, idealnie współgrały z chłodem, jaki panował w tym ciasnym pomieszczeniu. Mężczyzna w czarnym garniturze patrzył na mnie bez przerwy, w końcu się odezwał:
- Podniesiesz się, czy dalej tak będziesz leżeć, śmieciu?
- Czemu mówisz na mnie śmieć? – głos mi drżał.
- Bo jesteś nikim, wstań, nie leż, śmieciu.
Cały dygotałem ze strachu. Z takim pokaleczonym ciałem było bardzo ciężko, ale mi się udało, po kilku minutach męczarni.
- Znakomicie! Zaraz przyniosę farby, byś wymalował swój nowy pokój kolego. Świetlówki można wymienić na ciepłe, rozgość się. Zaczynasz na nowo! – mężczyzna uśmiechnął się do mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Re: [Drabble] Start

Post autor: R. Bates » 10 października 2015, 21:30

Nie bardzo wiem, o co w tym tekście chodzi, bo bez kontekstu nie da się skomentować w zasadzie żadnego elementu opowieści, więc nie skomentuję. Mogę jedynie napisać, że w poniższym zdaniu:
Białe ściany, podkreślone chłodnym światłem jarzeniówki, idealnie współgrały z chłodem, jaki panował w tym ciasnym pomieszczeniu.
Rzuca się w oczy powtórzone 'chłodnym, chłodem'. Nie sądzę, żeby to było celowe, więc doradzam zastąpienie tego drugiego słowa 'chłodem' słowem 'klimatem'.

Ponadto w dialogu:
- Czemu mówisz na mnie śmieć? – głos mi drżał.
'Głos' powinien być napisany wielką literą, bo nie jest to dokończenie wypowiedzi, tylko nowe zdanie.

Podobną sytuację mamy w dialogu:
- Znakomicie! Zaraz przyniosę farby, byś wymalował swój nowy pokój kolego. Świetlówki można wymienić na ciepłe, rozgość się. Zaczynasz na nowo! – mężczyzna uśmiechnął się do mnie.
Gdzie 'Mężczyzna' powinien być wielką literą.

Pozdrawiam.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Re: [Drabble] Start

Post autor: Siemomysła » 04 grudnia 2015, 17:05

Ha! Liczyłam ręcznie (2 razy) - wyszło mi 96 (za każdym razem). Wkleiłam w worda - 100. Nie wiem z czego wynika różnica! Panika! Teraz będę każde NaNo kompulsywnie liczyć palcem na ekranie o.O

OK... już wiem! Word dywizy liczy jako słowo o.O W naszym Literkowym formatowaniu tego nie widać, ale jak wkleisz do Worda to na początku dialogów masz dywizy, a winny być półpauzy, takie jak te wewnątrz dialogów ;) Czyli! Za mało o 4 słowa ;) Możesz kombinować dalej ^_^

Oraz: bardzo interesujący sposób przyjmowania do pracy... Pracy w korpo dodam - bo tak właśnie mnie wyobraźnia pokierowała ;) Gdybyś nie napisał tak super jednoznacznie, że to ciało jest pokaleczone, to chyba byłoby fajniej. Wiesz - taka zmyła, że pierwsze skojarzenie idzie w rany ciała, ale tak naprawdę chodzi o pokaleczoną duszę. Takie tam bredzenie z mojej strony, nie trzeba się nim za bardzo przejmować ;)
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

ODPOWIEDZ