Tytuł Tekstu maja zdobył "Bestiariusz" MononokeGirl.

Serdecznie gratulujemy! :D

I oczywiście zachęcamy użytkowników do lektury i komentowania.

Żagiel

OBYCZAJ, PSYCHOLOGICZNE, HISTORYCZNE
Nie ma psychologii. Jest tylko biografia i autobiografia. ~ Thomas Szasz
Awatar użytkownika
mirek13

Re: Żagiel

Post autor: mirek13 » 03 września 2014, 15:27

Plątam się nieporadnie po różnych portalach, czytając różne wytwory. Przy większości z nich chciałem popełnić wyrafinowane samobójstwo- tak żeby bolało. To naprawdę fajny tekst! Lubię te smutne klimaty (czekania, codzienności, szarości i prozy). Dobre warsztatowo. Nie znoszę korektorsko- technicznicznych uwag w stylu: przecinki, kropki, szyk itp, choć doceniam ich wartość. Coś się czyta dobrze lub źle. A to się dobrze czyta. Rzeczywiście trochę mętne jest zakończenie. Chyba zrozumiałem, ale trzeba pamiętać, że czytelnik nie siedzi w twojej głowie.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 03 września 2014, 16:44

Dzięki wielkie :D
Pamiętam, że nie siedzi. To dobrze bardzo zresztą, bo pewno by się rozpychał i to z całą pewnością by bolało. Jak zrozumiałeś, tak jest Twoje. Nie musi być jednocześnie moje. W sensie - dowolność/różnorodność rozumień w pełni akceptowalna. Cieszy bardzo, że się podobało.
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Bel

Post autor: Bel » 01 września 2016, 12:19

Nie mam absolutnie nic, do czego mogłabym się doczepić. No, może ta końcówka, bo musiałam przeczytać dwukrotnie, żeby ogarnąć i jeszcze raz, żeby się upewnić, co czytam. ;)
Wciąga od pierwszego zdania. Bardzo fajnie, że nie pisałaś z perspektywy matki oraz że córka swoim stoickim spokojem - bo takie odnoszę wrażenie - przypomina bardziej ojca. Zresztą co ja tam będę interpretować. Jest genialnie. Mogłabym przeczytać więcej, nawet bez końca. Ciekawa jestem dalszych przygód szczęściary, ale to taki czytelniczy fetysz, bo niczego nie brakuje temu opowiadanku.
Pytanko jeszcze: masz coś przeciwko udostępnieniu tekstu na fejsbuku? :)

Awatar użytkownika
Avis

Post autor: Avis » 01 września 2016, 21:45

Tekst mnie wciągnął. Zwykle nie potrafię oceniać pracy innych ludzi, miewam z tym problemy. Jednakże do rzeczy. Czytałam go, wciągałam się w niego. Byłam na chwilę córką. I dotarłam do końca, chociaż tego nie chciałam. Masz tak lekki styl pisania, przyjemny. Pozostał mi pewnego rodzaju niedosyt po tej całości. Mam problemy ze zrozumieniem końcówki, nie wiem czemu. Jednak oprócz tego, to po prostu było świetne. Chyba potrzebuję więcej tekstów popełnionych przez Ciebie.

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 02 września 2016, 08:13

@Bel, @Avis!
Bardzo Wam dziękuję za wygrzebanie tekstu z czeluści i słowo komentarza. Miłe słowo. Aż chce się pisać dalej.
[Stokrota]
[Dr Manhattan]
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 23 stycznia 2017, 16:07

Ojej... Wiesz, chyba wybrałem zły tekst. Mój przyjaciel jest marynarzem, oficerem na statku. Znamy się od kiedy mieliśmy po cztery lata, jest dla mnie jak brat. Mimo że stary z niego wyga i wilk morski zawsze gdy wraca na okręt jest we mnie niepokój, czekam na jakikolwiek znak życia od niego. A przecież to "tylko przyjaciel". Tak więc moja ocena jest emocjonalnie skażona.

Spakowałaś w tą miniaturę wiele uczuć. Wielkich uczuć. Było tu szczęście, strach, oczekiwanie, nadzieja. Każdemu kolejnemu akapitowi towarzyszyły emocje. Czasem chciałem więcej słów, więcej opisów, ale one nie były potrzebne. Po prostu, domyślając się co może nastąpić nie byłem jeszcze gotowy na koniec.

Masz ładny styl. Jest w nim coś efemerycznego, ciepłego a jednocześnie cierpkiego. Odważnie przeskakujesz sceny, pomijasz zdarzenia i pędzisz z linią czasu, ale przynajmniej tutaj miało to swój czar i urok. Jestem zdecydowanie na tak.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 23 stycznia 2017, 16:37

Uf. Uf. Miło mi. No. Mówiłam już na szałcie, ale niech zostanie dla potomnych, że spąsowiałam sobie, czytając komentarz. Na pakowaniu uczuć mi zależy najbardziej, stąd ogrom radości, że to właśnie dostrzegłeś :)
Dziękuję.
[Stokrota]
[Dr Manhattan]
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Miranda Calle

Post autor: Miranda Calle » 27 lipca 2017, 00:25

A Penelopa czeeeka :)

ODPOWIEDZ