Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

Odważni

KRYMINAŁ, HORROR, THRILLER, SENSACJA
Pomysły moich powieści kryminalnych znajduję zmywając. Jest to zajęcie tak głupie, że zawsze rodzi we mnie myśl o zabójstwie. ~ Agatha Christie
Awatar użytkownika
Maradine
Kontaktowanie:

Re: Odważni

Post autor: Maradine » 24 grudnia 2012, 11:37

Dzięki, Mars <3
A Carmelo, no, no, fajny jest, też go lubię :D Lody na pustyni były żywcem z innego opowiadania z Carmelo, a zrodziły się ze zwykłej potrzeby i wytycznych xD
Jeśli chodzi o strach - znaczy tego... Nie rozwijałam tematu, gdyż i sama bohaterka nie miała jak i kiedy się więcej dowiedzieć. Świat musiał być antyutopijny, a moim zadaniem było wymyślić tylko jeden element, który będzie jakoś wszystko łączył. Hm... Nie żebym próbowała się usprawiedliwiać - wiem, że gdyby nie było to pod przymusem i bardziej mnie samą wciągnęło, wyszłoby lepiej.
I dziękuję za to ogólne podsumowanie co jest nie tak - myślę, że masz rację i to tego mi też brakowało ^^

Może kiedyś do tego wrócę i spróbuję naprawić, bo tak mi wszyscy tu każą ciągle O.o
Obrazek

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 24 grudnia 2012, 11:39

Nu, każemy. Źli śmy są :P a co do tego świata i w ogóle, to dziw bierze, że bohaterka nawet o to nie zapytała. Mniejsza o uzyskanie odpowiedzi, ale wygląda to tak, jakby jej to nie ciekawiło... skutek wielu podróży, czy niedopatrzenie - to już do rozstrzygnięcia.
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
Misa

Post autor: Misa » 06 maja 2013, 18:59

Jakieś pół roku po publikacji, ale komentuję. W końcu jak już przeczytałam, to wypada C:
No to tak: to na początku, jak opowiadała dziewczyna o czym oglądała, skojarzyło mi się z No.6 :D
Bardzo lubię motyw pozornie idealnego świata. Szczerze mówiąc, mam coś przeze mnie napisanego w podobnym klimacie, o ile tego nie usunęłam. Ale ja nie o mnie, tylko o tekście!
Bardzo spodobał mi się sposób narracji, wszystko czytało się lekko i sprawnie, bez żadnych zgrzytów, choć ja zazwyczaj nie dostrzegam błędów interpunkcyjnych, więc tutaj nie ręczę. Świetnie wyglądają te daty i godziny, dodaje tego czegoś (ach, nie potrafię tego określić, przepraszam), co sprawia, że tekst wygląda nie dość że bardziej schludnie i jakby uporządkowanie, to jest dla tej treści jak najbardziej na miejscu. Ogólnie, pomysł podróżnika i nie do końca sprecyzowana natura tych podróży to dobre pomysły, które znakomicie, choć nieobszernie rozwinęłaś. No i jak nie było, to po prostu było ciekawe.
Cud i miód, w dwóch słowach!

Awatar użytkownika
szczepantrzeszcz

Post autor: szczepantrzeszcz » 23 września 2015, 21:20

...pogrzebać w starociach mi się zachciało.

Przyznam, że po pierwszym krótkim akapicie, gdzie chyba sześć razy powtarza się słówko "to", nie spodziewałem się wiele, nawet nie byłem pewien czy dojadę do końca.

Dojechałem i czytało się wcale przyjemnie. Zapewne zasługa fabuły, a bardziej sposobu w jaki poruszasz problem: odwieczną ludzką skłonność do tworzenia światów idealnych, zamiast światów tylko trochę lepszych.

Utopie, według Ciebie, tworzy się, nie dodając tylko usuwając... usuwając coś. Idea skłaniająca do rozważań, zaprezentowana sugestywnie.

Narracja, nieco infantylna, nasuwała miłe skojarzenia z mało znaną książką pana Płudowskiego: Mistrzyni burz. Miło poczytać... po lekturze myśl się w głowie kołacze: można powędrować do innej rzeczywistości i patrzeć jak inni są zmuszani do szczęścia, można posłuchać ludzi, z którymi spotyam się na co dzień i zobaczyć to samo.

ODPOWIEDZ