Drodzy Literkowicze!

Trwa głosowanie na PROZĘ MAJA! Zapraszamy do udziału w ankiecie.

Skąd wziął się Twój nick?

Forumowy przybytek tematów różnych i z żadnym innym działem niezwiązanych.
Awatar użytkownika
Owca InFlames

Re: Skąd wziął się Twój nick?

Post autor: Owca InFlames » 02 stycznia 2014, 17:03

Owcą zostałam gdzieś w gimnazjum, a potem dodałam do tego "Inblack", żeby się wyróżnić i podkreślić, jaka to ja nie jestem mhroczna. Ale później zaczęłam się jarać i ktoś na innym forum rzekł, że powinnam zmienić nick na InFlames właśnie. No i zostałam Owcą w Płomieniach,

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 07 stycznia 2014, 16:34

Jakoś od Wigilii jestem chora. Co nie przeszkodziło mi uczestniczyć w tygodniowym Sylwestrze. Niemniej wyprawę na Hobbita troszku odczułam i następnego dnia został mi odjęty kolejny wypad, kiedy to zostałam z nakazem grzania się pod kocem (tere-fere!), a Thorin rzucił,
SpoilerShow
że nie mogę iść, bo będę ich spowalniać.
No i zostałam Kilim. O. No, przynajmniej taka jest wersja, którą znam XD
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 07 stycznia 2014, 17:04

A ja zostałem Balinem... bo tak. Chyba. Nie pamiętam? Ten sylwester był tak dziki...

Vanem jestem od jakichś pięciu lat. Grafovanek ze mnie, więc imię Van wzięło się z mojej twórczości i tak zostało.
Obrazek

Awatar użytkownika
donut13th

Post autor: donut13th » 18 stycznia 2014, 20:13

Mój nick? No, hmmm. Kto jeszcze nie wie, irl mam ksywkę Pączek. Potrzebowałem nowego nicku do internetów, takiego incognito bez polskich znaków, a donuty to są takie pączki w sumie, prawda? Więc mam już donuta. 13, dlatego, że odkąd pamiętam miałem w szkolnym dzienniku taki właśnie numer ;) A końcówka th z angielskiego, bo zawsze w piątek trzynastego coś szczęśliwego mi się przytrafia :D I tak właśnie powstał donut13th.

Awatar użytkownika
keczup

Post autor: keczup » 16 marca 2014, 10:02

lubię keczup xd

Awatar użytkownika
Corvus664

Post autor: Corvus664 » 21 marca 2014, 23:50

Corvus bo z łaciny to kruk, a 664 jakoś tak wpisałem.

Awatar użytkownika
Krin
Kontaktowanie:

Post autor: Krin » 23 marca 2014, 13:01

Krin bo to pseudonim jednej z moich postaci, która występuje w wielu moich opowiadaniach. Nie powiem wam której bo to tajemnica. Kiedyś była moją ulubioną postacią i choć teraz już nie jest to moja nowa ulubiona postać choć też ma swój pseudonim (jak coś to tylko one dwie mają żeby nie było, że ja robię jakieś cicho-ciemne party), ale nie jest on taki fajny.
" Człowiek ten, którego nazywano Kruczarzem, nadszedł od północy, od Białej Równiny. I to on powiedział nam w końcu, że tę nieprzyjazną ziemię stworzyli reptilianie - po to abyśmy nie zobaczyli podtrzymującej niebo kopuły i nie dowiedzieli się, że nasza planeta jest płaska, a nie okrągła, jak twierdziło NASA."
- Marszus, "Cała prawda o Białej Równinie"

Awatar użytkownika
Gołębica

Post autor: Gołębica » 30 marca 2014, 23:28

Gołębica- w Liceum jedną z moich ksywek był właśnie Gołąbek. Wzięło się to stąd, że do złudzenia potrafię naśladować gruchanie gołębi, czym wariat (w mojej zagruchanej osobie) nie omieszkał pochwalić się znajomym. :D I gruchałam, dopóki gołębie nie zgłosiły roszczeń do praw autorskich...
Przed zastosowaniem się do poprawek zapoznaj się treścią pozostałych komentarzy lub skonsultuj się z pisarzem lub polonistą, gdyż każdy źle poprawiony tekst może zagrażać twojej reputacji, chęci pisania lub zdrowiu.

Awatar użytkownika
Soplicum

Post autor: Soplicum » 11 listopada 2014, 22:48

No to tak. Śpiewam w chórze Resonans con Tutti (chór młodzieżowy im. Norberta Grzegorza Kroczka w Zabrzu) jako tenor pierwszy. Moja ksywa wzięła się z takiego żarciku związanego z radosnym zmienianiem tekstu. Na obozie letnim uczyliśmy się utworu "Lux Aeterna" Mortena Lauridsena. I tekst leci tak: O nata lux de lumine, Jesu redemptor saeculi, dignare clemens supplicum... itd itd. Jakiś mądry wymyślił, żeby zamiast suplikum czytać soplicum :D no i tak mi się to spodobało, że się tak nazwałem.

Awatar użytkownika
nuklearna_wiosna
Kontaktowanie:

Post autor: nuklearna_wiosna » 12 listopada 2014, 18:03

Mój mi się przyśnił. I za diabła nie pamiętam, w jakim kontekście.
Ale na pewno mam go ze snu :)
"Everything ic connected" ~Dirk Gently

Awatar użytkownika
Joande

Post autor: Joande » 13 listopada 2014, 18:28

Wy tu takie fantastyczne etymologiczne, senne i tak dalej pochodzenia podajecie, a ja... mi się wzięło od czterech pierwszych liter imienia (z pewnością nie zgadniecie jakiego, co?), a dwóch dalszych od nazwiska. I tyle. Żadnych większych znaczeń.

Awatar użytkownika
Soplicum

Post autor: Soplicum » 19 listopada 2014, 19:14

Cóż, lepiej od imienia i nazwiska niż od wódki :P

ODPOWIEDZ