Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Skąd wziął się Twój nick?

Forumowy przybytek tematów różnych i z żadnym innym działem niezwiązanych.
Awatar użytkownika
Joande

Re: Skąd wziął się Twój nick?

Post autor: Joande » 21 listopada 2014, 18:10

Soplicum pisze:Cóż, lepiej od imienia i nazwiska niż od wódki :P
Zależy jakiej.

Awatar użytkownika
Padraig

Post autor: Padraig » 24 października 2015, 10:58

Cóż, pisałem o tym już wcześniej co nieco w Przywitalni, ale tutaj chyba także mogę rozwinąć. Jako że moje prawdziwe imię brzmi Patryk (uprzejmie proszę nie wykorzystywać tej informacji w rytuałach voodoo), to zainteresowany tematem czytałem kiedyś co nieco o moim patronie, świętym Patryku, patronie Irlandii i jej pierwszym biskupie. Tam znalazłem informację, jakoby po irlandzku (zgadywałem z formy, że jest staroirlandzka) nazywał się m.in. Naomh Pádraig lub Pádraig Naofaur. Taka forma spodobała mi się i gdy szukałem nicka do zarejestrowania się tutaj, usunąłem przydomki i zostawiłem samego Padraig, bez tej kreseczki u góry, czego teraz żałuję, bo wydaje mi się, że wtedy ksywka zyskałaby na atrakcyjności, hm... wizualnej. :)

Awatar użytkownika
Anthea

Post autor: Anthea » 29 października 2015, 21:10

Moje prawdziwe imię zaczyna się na "A". Thea to planeta, która ponad 4 miliardy lat temu uderzyła w młodą Ziemię.

Awatar użytkownika
SeboPL

Post autor: SeboPL » 20 czerwca 2016, 16:17

Sebastian... W koleżeńskim gronie często moje imię było skracane do Seba... nie mniej jednak końcówka -a sugeruje rodzaj żeński. Dlatego zastosowałem deklinację według następującego przepisu:
M: Sebo
D: Seba
C: Sebowi
B: Seba
N: Sebem
M: Sebie
W: Sebo!

Końcówka PL okazała się przydatna, gdy zacząłem się komunikować przez internet z ludźmi z rożnych krajów.

Awatar użytkownika
kaRika

Post autor: kaRika » 28 grudnia 2016, 00:12

Od Dragon Age Origins. Łotrzyca elfka czy krasnoludka musiała mieć na imię Kika a magini Rika. Kika to na pamiątkę bokserki, którą broniłam zpłaczem ( jak dziecko przed uśpieniem). A Kika - kojarzy mi się z tym filmem Ki który bardzo mi się podobał( a byle co mi się nie spodoba). Kika poprostu jest ładnie, połączyłam imiona ...

Awatar użytkownika
Ewoile

Post autor: Ewoile » 20 stycznia 2017, 11:29

Kiedyś kupiłam dziwną powieść w małym sklepiku z przecenionymi, nieaktualnymi gazetami i starymi książkami. Jedna z bohaterek rasy nieokreślonej miała imię bardzo podobne do mojego aktualnego nicku. Była odważna, opryskliwa, sarkastyczna i inteligentna, dlatego całkiem mi się spodobała. Wkrótce użyłam jej imienia (bądź imienia bardzo podobnego, już nie pamiętam) jako nazwę dla swojego konta na X portalu i bardzo się do tego nicku przywiązałam. Pod tym pseudonimem funkcjonuję prawie wszędzie, choć jest dziwne i trudne do przeczytania ("Ewołli" XD), a ja sama, żeby była jasność, nie nazywam się Ewa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nuncjusz

Post autor: Nuncjusz » 20 stycznia 2017, 13:34

Bo tak
O Boże, Bożycku! Nie było lepiej, jak przy cycku.

Awatar użytkownika
Jokerowski

Post autor: Jokerowski » 20 stycznia 2017, 13:52

Cholernie spodobała mi się rola Heath Ledgera :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 21 stycznia 2017, 09:38

Miejsce narodzin naszego Pana i zbawiciela i nazwa najlepszego zespołu rockowego w historii ludzkości w jednym słowie! Nie istnieje lepszy nick! :D
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 21 stycznia 2017, 15:32

Mój nick powstał na cześć moich dwóch ukochanych anime: "Mononoke" i "Mononoke-Hime", a jako że kiedy rejestrowałam się za jego pomocą za pierwszym razem (w MMORPG Lineage II... piękne czasy xxD) to i jedno i drugie było zajęte, więc powstało takie dziwne MononokeGirl... Później trochę żałowałam, bo nikt nie potrafił tego w cholerę napisać poprawnie, ale przyzwyczaiłam się i zżyłam przez te... trzynaście lat już będzie ^^
Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
RebelMac

Post autor: RebelMac » 24 stycznia 2017, 14:50

A geneza powstania mojego jest prosta. Rebel - rebeliant z Gwiezdnych Wojen. Mac - od Maciej :)

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 27 października 2017, 22:21

To może się okazać dziwne, ale już naście lat temu jak byłem chłopcem z podstawówki wymyślałem różne nicki do gry Ogame. Później gdy w 6 klasie zacząłem grać w Dark Orbit postanowiłem zaadaptować mój najnowszy "wynalazek", jednak Xanter wydawał mi się jakiś pospolity (końcówka "-er") i zmieniłem go na Xantis. Z czasem ewolował do Xanttis. Spodobał mi się ten nick tak bardzo, że przez jakiś czas jeden z bohaterów mojej tworzącej się powieści tak się nazywał, jednak postanowiłem zachować go w realnym świecie i zmieniłem bohaterowi nazwisko, a Xanttis jest moją internetową wizytówką wszędzie gdzie się pojawię ;)
"Wszyscy muszą być podobni jeden do drugiego. Każdy człowiek wizerunkiem innego człowieka. Wtedy wszyscy są szczęśliwi, bo nie ma gór, by się przed nimi zginać ze strachu i porównywać się z nimi" ~ 451 stopni Fahrenheita, Ray Bradbury

ODPOWIEDZ