TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Spotkanie Forumowe / Pisanie w Górach

Forumowy przybytek tematów różnych i z żadnym innym działem niezwiązanych.
Awatar użytkownika
Aishikami

Re: Spotkanie Forumowe / Pisanie w Górach

Post autor: Aishikami » 17 listopada 2019, 17:42

Kanterial pisze:
17 listopada 2019, 17:10
Ja tam bym cię nie znienawidziła. Wezmę kuchenkę gazową więc będą przystanki z kawą zrobioną na świeżo i czekoladą :D
<3 <3 <3 <3 <3
*Nie mam własnej kultury, więc jem jogurt, aby mieć chociaż kulturę bakterii.*

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 17 listopada 2019, 17:46

Aish Ja się bardzo ucieszę jak nie będę jednym parowozem xD Zwłaszcza, jeśli drugi parowóz będzie marudził bardziej niż ja,bo wtedy będę mogła przynajmniej udawać, że jestem cool xDDDD Ale rozumiem - koty, rzecz priorytetowa :3
Kan Nie będzie ci za ciężko? OoO (chociaż czekoladka brzmi magicznie <3)
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 17 listopada 2019, 17:51

moja kuchenka turystyczna waży 70 gramów XD
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"...ostatecznie ugiął się pod naporem argumentów, które zawierały między innymi ogarniętego żądzą władzy Niemca żywo zainteresowanego produkcją armii cyborgów..."

Awatar użytkownika
MononokeGirl
Kontaktowanie:

Post autor: MononokeGirl » 19 listopada 2019, 02:31

Dzisiaj stwierdziłam, że zacznę się hartować i poszłam spacerem do pracy (ok 7 km) i niosłam plecak, w którym miałam tylko litrową butelkę wody - pod koniec mdlały mi ramiona xD Także moje najgorsze zmartwienie w tej chwili to jak się spakować O^O

Poza tym rozmawiałam z menadżerem - powiedział, że spokojnie da mi wolne od 26.12 :D
:fire: :fire: :fire: PŁOŃ I PISZ! :fire: :fire: :fire:

Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię – niemożliwe, dla nieśmiałych – nieznane, dla myślących i walczących – ideał.
Victor Hugo :heart2:

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 25 listopada 2019, 06:43

Małe sprostowanie odnośnie do ceny i ogólnie info:

Dla ludzi mogących 27.12
Jako że kolej Izerska nie działa (wtf? dlaczego? nie wiem. może to wina cyborgów), jesteśmy skazane na podróż w jedną stronę z przesiadką. Dokładniej to dojazd (bo domyślam się, że nie jara was chodzenie w ciemnościach, a zachód słońca jest w górach około 16:00, więc żeby dotrzeć do schroniska, musimy niestety być na miejscu wcześnie).
Nasze opcje to:
a) Wrocław>Szklarska>wyciąg na Halę Szrenicką>Schronisko --> 6:46>10:30>11:30>16:00 --> przejazd 33zł, wyciąg 42zł --> jedziemy do Szklarskiej z przesiadką, niestety godzinka wolnego w Jeleniej Górze, na kawę kanapki i pierdolenie. Ze szklarskiej trasa ma (z wejściem) około 15km i jednak wymaga trochę zaparcia i kondycji, dlatego proponuję wyciąg - jeśli nim wjedziemy, czeka nas niemal wyłącznie zejście, a właściwie wyłącznie zejście, szlak graniowy, widoki, cóż, też 15km drogi ale tylko po płaskim albo w dół (wedle map około 4h marszu). Gdybyście chciały bez wyciągu, będę narzucać tempo, bo z czołówką w zimie więcej niż 2km to koszmar, można się załamać, i musimy całość zrobić w 4/5 godzin (z podejściem!).
b) Wrocław>Świeradów>Schronisko --> 6:45>10:54>14:00 --> przejazd ±35zł --> jedziemy do Świeradowa z przesiadką w Jeleniej (tak, zgadłyście, godzinka na kawę, kanapki i pierdolenie w Jeleniej). Po dojeździe do Świeradowa mamy przed sobą trasę ledwie 7,5km, czyli dwa razy krótszą niż ze Szklarskiej. Jest też dwa razy mniej widokowa, ale i tak fajna. Zajęłaby nam według map 2,5h, czyli liczmy 3h. Ogólnie mega luz i można się trochę wlec. W wersji super turbo, można ze Świeradowa również wjechać wyciągiem na szczyt obok (Stóg Izerski) za 35zł, i wtedy to już w ogóle WYŁĄCZNIE schodzimy do schroniska, też jakoś 3h, widoki bardzo ładne.

Dla ludzi jadących 28.12
Niestety dla was są dokładnie takie same opcje dojazdu, tylko dzień później. Mi bez różnicy, gdzie po was pójdę. Jeśli chcecie jak najwięcej czasu z nami spędzić, to przy dobrych wiatrach idąc ze Świeradowa możemy być w schronisku przed 14:00.

Powrót
w każdym przypadku wygląda tak samo, bo tylko jeden jest optymalny - o 14:40 mamy bezpośredni bus ze Świeradowa do Wrocławia (17:25 we Wro). Koszt 34zł. Czyli w niedzielę opuszczamy schronisko przed 12:00, czeka nas tylko 2h marszu (głównie w dół). No, liczmy więcej bo śnieg.
Dlatego, nie chcąc was ciągać tą samą trasą dwa razy, proponuję tę Szklarską jako punkt wyjścia. Albo Świeradów z zaliczeniem Stogu Izerskiego. Ale oczywiście możemy po prostu dwa razy przejść tę samą drogę, to nie problem. Na pewno jest 50% krótsza niż ze Szklarskiej.

Nocleg to 30zł/noc przy założeniu, że macie śpiworek. Łóżek jest w pokoju 5, ale ja lubię spać na glebie, więc nadal można dołączyć do wyjazdu. Więc jakby ktoś jeszcze ten, to ten.

Profil wysokości:
https://imgur.com/a/xHbfTbB

W Chatce Górzystów, gdzie śpimy, jest wszystko dostępne w kuchni, no i kuchnia, no i łazienka nawet z ciepłą wodą (czy to nadal schronisko?) ale taka lista niezbędnik jednak jak zwykle wjeżdża:
- kubeczek + sztuciec
- ręcznik
- swoje zalewajki
- biorę dla was herbatę i kawę i cukier, bo już mam na stałe w plecaku, więc można być spokojnym
- kasa w papierku, bo obiad, bo nocleg, bo busy, to ważne, czasem się zapomina
- koniecznie zapasowe skarpety za kostkę bo i tak wiem że komuś przemokną
- koniecznie rękawice w góry bo się umrze, i coś na szyję, bo się fest umrze
- śpiworek (dla hardkorów)
- czołówka (to request ode mnie, jak ktoś ma, to proszę zabrać, ułatwia życie milion, a tam bywa różnie ze światłem nocą)
- jaaakby przypadkiem ktoś miał stuptuty, to o nich przypominam (sama nigdy nie biorę bo jestem zbyt ułomna żeby zapamiętać)
- profilaktyczny Fervex albo rutinoscorbin (no, wiadomo, może być też nalewka) bo jakoś zawsze ktoś odpada i wraca chory XD

NO, TAK ŻE DECYZJA DECYZJA, CZEKAM NA ODZEW.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

"...ostatecznie ugiął się pod naporem argumentów, które zawierały między innymi ogarniętego żądzą władzy Niemca żywo zainteresowanego produkcją armii cyborgów..."

Awatar użytkownika
Coffee

Post autor: Coffee » 26 listopada 2019, 22:07

CHATKA GÓRZYSTÓW!!!!!!!!!!!!!
Ale to będzie nostlagia fest, to listy rzeczy do zabrania dodajcie sobie jakiś knebel dla mnie w tej sytuacji.
Propsy milion dla Kan za ogarnięcie strony organizacyjnej <3 <3 <3 <3 <3
Osobiście chyba podoba mi się opcja Szklarska + wyciąg, ale tak ogólnie to się dostosuję.
It's not the end of the world, but you can see it from here.

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 27 listopada 2019, 00:17

Ja niestety odpadam :<<< Nie udało się ogarnąć opieki dla kotów, to raz. Dwa, akurat we Wrocku będą moi przyjaciele, na co dzień mieszkający w Szwajcarii, bywający tu może 3 razy do roku, to się nimi nacieszę trochu. Ale będę wam kibicować, i liczę na jakieś ładne fotki gór.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 27 listopada 2019, 11:33

Przykro mi Aishu p________p mam nadzieję, że następnym razem pyknie.

@Coff, również jestem za. Chwilowo w piątek jechałaby z nami tylko Mono, więc Mono - dasz radę 15km bez specjalnych podejść? Granią? Bo Kilsonowi w sobotę będę proponować Świeradów.

No i teraz to już wręcz apeluję, żeby ktoś dołączył. A najlepiej dwie osoby. Nie chcę płacić za to puste miejsce :bag: czekam na sygnał od Krin, Wiosny albo Kompota. Do Xana wysłałam PW.
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Aishikami

Post autor: Aishikami » 27 listopada 2019, 12:38

Też mam taką nadzieję. Bardzo bym chciała z Wami gdzieś pojechać.

Co do pustego miejsca, jeśli nikt się nie znajdzie, to je opłacę, w końcu to ja tu odpadłam.

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 27 listopada 2019, 15:47

sprostowanie, przepraszam za nietakt - jak nas bedzie mniej niż 5 przez obydwie noce to po prostu wypada mi powiedzieć schroniskowym, że jest wolne miejsce dla wędrowca przez obydwa dni, bo inaczej slusznie sie zirytują, a ja tę 5-tkę zamówiłam bo to bylo ostatnie co mieli wolne

A Aish nie odpadłaś, tylko dałaś znać, że nie możesz, nie deklarując się wcale wcześniej, jeszcze raz przepraszam za wydźwięk
За поворотом, в глубине
Лесного лога,
Готово будущее мне
Верней залога.

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 28 listopada 2019, 23:44

Szit szit szit szit szit! Góry? Pisanie? Szit szit szit brzmi jak NAJCHĘTNIEJ NA ŚWIECIE! Muszę ogarnąć ten 27 i dam znać ale 80% jestem na tak :3
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

Awatar użytkownika
Xanttis

Post autor: Xanttis » 04 grudnia 2019, 14:00

27 będę wolny zatem muszę tylko odkopać moje nieśmiertelne buty z praktyk studenckich i lecimy :fire:
https://pl.pinterest.com/xanttis/
https://www.worldanvil.com/w/silaxis-sy ... is-xanttis

I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. - Paulo Coelho – Alchemik
Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. - Mark Twain
Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie tej fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej się tu żyje. - Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat

ODPOWIEDZ