Szczęśliwego nowego roku 2020!!!

! ~ Regulamin ~ !

Nowinki z życia forum, informacje o zmianach w regulaminie, a także sam regulamin forum.
Awatar użytkownika
pierdoła saska
Posty: 1406
Rejestracja: 08 listopada 2011, 13:09
Kontaktowanie:

! ~ Regulamin ~ !

Post autor: pierdoła saska » 21 czerwca 2012, 18:06

Forum „Literka.info” jest forum tematycznym, ukierunkowanym na wymianę zdań między piszącymi, a czytającymi. Oznacza to, że można się tu spotkać z ostrą krytyką i krytyką do krytyki. Nie wyznajemy tu zasady „nie podoba ci się, to nie czytaj”.


Czynny udział w życiu forum jest równoznaczny z zapoznaniem się z poniższym regulaminem. Niezapoznanie się z nim nie stanowi usprawiedliwienia dla jego nieprzestrzegania.


Wszelkie pytania, uwagi i komentarze związane z forum można przedstawiać pisząc w tym dziale (Sprawy forum) lub kontaktując się na PW z kimś z Grupy administrująco–moderującej forum.


Może się zdarzyć, że regulamin ulegnie zmianie. Wówczas zostanie to podane do wiadomości w temacie Zmiany w regulaminie.
Ostatnia modyfikacja: 17.01.2015
A.Pierwsze kroki
B.Publikowanie tekstów, komentowanie i postowanie ogólnie
C.Kary i nagrody
D.Linkowanie stron użytkowników, wymiana linków, współpraca
E.Przydatne informacje techniczne
A.Pierwsze kroki

- Po założeniu konta, należy przedstawić się w odpowiednim dziale (Przywitania), abyśmy nawzajem wiedzieli, z kim mamy do czynienia. Tematy powitalne aktywnych użytkowników nie są kasowane i zawsze można do nich zajrzeć.

- Swoje pierwsze opowiadanie, wiersz lub artykuł, możesz opublikować w sekcji "Nasza twórczość" po napisaniu uprzednio 10 postów w działach, w których są one naliczane. Ograniczenie to tyczy się jedynie zakładania nowych wątków i jest egzekwowane automatycznie przez forum. Jak najbardziej zachęcamy do komentowania tam.
Działy bez naliczania postów to:
Przywitalnia;
Kawiarenka (cały dział).


- Off topic jest dopuszczalny tylko w dziale Karczma pod pijanym moderatorem. Poza nim uprasza się o pisanie na temat i nieszerzenie zbędnego chaosu.

- Niektóre działy mają swoje podregulaminy i zapoznanie się z nimi jest wskazane, jeśli zechce się publikować w tym konkretnym dziale.
Co w Sieci piszczy - nasze www - Regulamin działu "Co w Sieci piszczy - nasze www".
Stara Biblioteka - Temat informacyjny działu "Stara Biblioteka"


B.Publikowanie tekstów, komentowanie i postowanie ogólnie

- Wszystkie posty zamieszczane na forum powinny być zgodne z netykietą i posiadać minimalną wartość merytoryczną (zwłaszcza tyczy się to komentarzy do zamieszczonych na forum tekstów; komentarze jednozdaniowe czy pozbawione uzasadnienia będą kasowane). Uprasza się również o nienadużywanie różnych rodzajów czcionek, emotikon i kolorów w jednej wiadomości, bo wpływa to ujemnie na czytelność posta.


- Zakładanie nowego wątku (publikowanie nowego tekstu) w dziale „Naszej twórczości” dozwolone jest raz na 7 dni.
Nie ma ograniczenia na wstawianie kontynuacji istniejących już tekstów, ale sugeruje się nieprzesadzanie z tym.
(w swoim własnym dobrze pojętym interesie, żeby dać czytelnikom czas na przeczytanie i skomentowanie)
(zawieszone)

- Opublikowany tekst może zostać usunięty z forum, jeśli nie spełnia wymagań regulaminu.
Ponadto tekst może zostać skasowany z forum na życzenie autora jeśli jest starszy niż miesiąc. W takim przypadku autor powinien zgłosić chęć usunięcia swojego tekstu do kogoś z grupy moderująco-administrującej z podaniem wyjaśnienia dlaczego chce pozbyć się tekstu. Wyjaśnienie to znajdzie się w miejscu tekstu w postach autora, a cały wątek zostanie przeniesiony na Regał z książkami zjedzonymi przez mole w dziale Stara Biblioteka w celu zachowania komentarzy (więcej o ustaleniach dotyczących tego punktu można przeczytać tutaj).

- Dopuszcza się używanie łaciny podwórkowej w tekstach literackich jako środka wyrazu artystycznego.

- Teksty o tematyce nieodpowiedniej dla osób niepełnoletnich należy oznaczyć w tytule tagiem [18+]. Taki tag jest równoznaczny z informacją, że osoby poniżej osiemnastego roku życia nie mogą wchodzić do takich tematów. Wejście w temat oznaczony tagiem [18+] jest równoznaczne z potwierdzeniem pełnoletności. Grupa moderująco-administrująca forum nie ponosi odpowiedzialności za złamanie tego punktu.
Prosimy również o używanie w nazwie tematu tagu [wulgaryzmy] lub [16+], jeśli w publikowanym tekście takowe występują w dużym stężeniu.

- Wulgaryzmy w zwykłych postach oraz na Shoutboxie są zabronione.

- Za niedopuszczalne uznaje się publikowanie fragmentu tekstu wraz z informacją, że ciąg dalszy utworu znajduje się na innym portalu lub forum, zwłaszcza wraz z linkiem do tego portalu lub forum. Administracja będzie traktować takie posty jak reklamę, usuwać linki, a użytkowników karać ostrzeżeniem. W przypadku reedycji posta przez użytkownika w celu ponownego umieszczenia informacji i/lub linku temat zostanie zamknięty i przeniesiony do archiwum.

- Ze względu na charakter serwisu zabronione jest także wklejanie tzw. copypast, także w działach off topic. Wyjątek stanowi sytuacja, w której osoba umieszczająca taki tekst jest jego autorem i uznaje to za formę literacką (wówczas obowiązują takie same zasady jak przy publikowaniu twórczości literackiej każdego rodzaju) lub copypasta jest elementem postu (nie jego dominującą częścią) i stanowi wspierający cytat. W każdym innym wypadku tego typu posty zostaną uznane za spam i karane kolejno ostrzeżeniem i przy recydywie banem.C.Kary, nagrody i wyróżnienia


# Kary

Karom podlega:

- przeklinanie;
- dopuszczenie się plagiatu;
- posiadanie kilku kont (przypadki, gdy kilka osób korzysta z jednego komputera lub nie posiada zewnętrznego IP w sieci lokalnej i wie, że może zajść przypadek zdublowania IP, prosimy zgłaszać Grupie administrująco–moderującej forum, aby nie doszło do nieporozumień);
- szerzenie offtopu ponad miarę;
- spamowianie;
- obrażanie innych Użytkowników;
- łamanie jakichkolwiek postanowień tego regulaminu.
Za każde z powyższych można otrzymać od Administratora lub Moderatora ostrzeżenie.


Ostateczną formą kary jest zbanowanie. Ban może zostać przyznany tylko i wyłącznie w przypadku nagminnego łamania regulaminu. Musi również zostać zatwierdzony przez co najmniej połowę Grupy administrująco–moderującej forum, głosowanie nie jest jawne.

Zbanowaniu podlega adres IP i, w zależności od przyczyny wystawienia bana, jego czas może wahać się od miesiąca do trzech miesięcy. Dopuszcza się możliwość odwoływania się lub skrócenia pierwotnego okresu. Czas trwania bana ustalany jest przez Grupę administrująco–moderującą forum.
W przypadkach skrajnych dopuszcza się możliwość wystawienia bana natychmiastowo i na okres dłuższy niż wyżej wymieniony.

W przypadku mniejszych wykroczeń przyznawane są ostrzeżenia. Pojedyncze ostrzeżenie wygasa po 90 dniach od daty wystawienia. Zgromadzenie 5 ostrzeżeń może stać się powodem wystarczającym do zbanowania Użytkownika.


# Nagradzanie

Do nagradzania służy ogólnodostępny system przyznawania ciastek za posty.

- Ciasteczko przyznajemy poprzez ocenę posta danej osoby. Podarowanie ciasteczka danemu użytkownikowi powinno być poparte uzasadnieniem.

Grupa administrująco–moderująca forum zastrzega sobie prawo do kasowania plusów wystawionych jedynie za piękne lub brzydkie oczy.

D. Linkowanie stron użytkowników, wymiana linków, współpraca.

Forum dopuszcza rejestrację użytkowników mających 13 i więcej lat. W związku z tym linkowane treści powinny być odpowiednie dla osób mających minimum 13 lat lub być adekwatnie opisane.

- Linkowanie przez użytkowników ich stron domowych, blogów, kont na DeviantART-cie, Digarcie, Last.fm i im podobnych jest jak najbardziej dozwolone w tematach powitalnych jak i w odpowiednim do tego dziale. W miarę możliwości link zwrotny do forum jest mile widziany. Więcej (patrz tutaj).

- Linkowanie for i portali o tematyce mniej lub bardziej zbliżonej do tematyki forum Literka.info prosimy konsultować z Grupą administrująco–moderującą forum przez PW lub e-mailowo na adres redakcja@literka.info, jako że bardzo chętnie podejmiemy współpracę w postaci na przykład wymiany linków.
Samowolne reklamowanie witryn i for o tematyce zbliżonej do forum Literka.info jest zabronione i grozi udzieleniem ostrzeżenia, a w wypadku recydywy - banem.

Podpunkt nie dotyczy sytuacji, w której linkowane są artykuły lub materiały multimedialne odnoszące się bezpośrednio do przedmiotu dyskusji lub dyskusję rozpoczynające.

- Linkowanie stron w jakikolwiek naruszających polskie prawo jest zabronione. W szczególności:

- Reklamy stron zawierających treści pornograficzne i nawołujące do nienawiści na tle wyznaniowym lub narodowościowym będą natychmiastowo usuwane.
- Zachęcanie do ściągania nielegalnego oprogramowania i/lub innych rzeczy naruszających prawa autorskie lub zabronionych przez polskie prawo jest zabronione.

- Grupa administrująco–moderującą forum Literka.info nie ponosi odpowiedzialności za treść reklamowanych stron.


[anchor=e][/anchor]E. Przydatne informacje techniczne

- Maksymalny rozmiar awatara to 190x190 pikseli pikseli, a jego waga nie może przekraczać 60 kB.

- Sygnatura nie może mieć więcej niż 250 pikseli wysokości i sugerowane 670 pikseli szerokości oraz przekraczać 600 kB (liczone jako suma wszystkich elementów sygnatury).

- Zmiana loginu możliwa jest jedynie za zgodą Administracji i tylko w uzasadnionych przypadkach.

- Konto wraz ze wszystkimi śladami działalności użytkownika może zostać usunięte na jego życzenie. Dodatkowo konto może, ale nie musi, zostać skasowane po minimum 7 miesiącach nieaktywności (brak logowania).

- Członek Grupy administrująco–moderującej forum może usunąć z profilu Użytkownika treści niezgodne z Regulaminem forum.


F. Administratorzy i Moderatorzy...

...to też ludzie! :)
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo na starą pannę to się nie zachowujesz

Obrazek

CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Zablokowany