Strona 1 z 2

! ~ Zmiany w Regulaminie ~ !

Post: 11 listopada 2011, 16:18
autor: Maradine
Tu będą pojawiały się aktualne zmiany w Regulaminie

Od dziś, w ciągu trzech dni wchodzi w życie nowy punkt, dotyczący prezentacji własnej twórczości przez nowych Użytkowników.

§ IV. Wypowiedzi --> 1. Twórczość własna --> m) Użytkownik, który po zarejestrowaniu się wrzuci na forum tekst bez napisania wcześniej tematu powitalnego i 10 postów, zostanie upomniany w notatce od Moderatora lub Administratora. Jeśli w ciągu pięciu dni od tego czasu nie przedstawi się w odpowiednim dziale, zamieszczony przez niego tekst zostanie usunięty.Poprawiłam link do regulaminu bo nie działał.
Vi

RE: Zmiany w Regulaminie

Post: 11 grudnia 2011, 15:04
autor: Sylar
Zostaje dodany paragraf o Reputacji:

[align=center]§ VI. Reputacja[/align]

1. Reputacja ma na celu ocenę działalności Użytkownika pod względem jego zasług dla forum lub dla innego Użytkownika.
2. Reputację pozytywną przyznajemy za dokonania Użytkownika, które wyróżniają się pozytywnie na tle działalności innych Użytkowników:
  a) napisanie pomocnego poradnika;
  b ) napisanie rzetelnego, pomocnego komentarza/y, przez co znaczne wyróżnienie się spośród innych komentujących;
  c) napisanie ciekawego, skłaniającego do dyskusji tematu/posta;
  d) całokształt twórczości Użytkownika, jeśli ten wyróżnia się na tle innych.
3. Reputację negatywną możemy przyznać za działalność na niekorzyść innych:
  a) nic nie wnoszące posty;
  b ) powtarzające się komentarze dotyczące bezpośrednio osoby, a nie jej twórczości.
4. Reputacji nie przyznajemy za osobiste uczucia do Użytkownika. Punkty takie będą kasowane, a ich autor nagradzany ostrzeżeniami. Przykłady:
  a) Jest miły/a; Lubię ją/go; Jest zabawny/a; Kocham; Lubię; Szaleję.
  b ) Bo się należy; Bo tak.
  c) Bo jeszcze nie dostał/a.
  d) Za całokształt - bez uzasadnienia.
  e) Za posty w dziale "Zabawy" lub w temacie "Zdjęcia użytkowników".

RE: Zmiany w Regulaminie

Post: 18 grudnia 2011, 22:23
autor: Sylar
§ IV. Wypowiedzi

1. Twórczość własna:
b) Dozwolone jest publikowanie jednego tekstu (jednego nowego wątku) raz w tygodniu, przy czym nie dotyczy to kolejnych części dłuższego tekstu, które powinny znajdować się w tym samym temacie, jednak tu uprasza się o rozsądek.


Zmienione na:

§ IV. Wypowiedzi

1. Twórczość własna:
b) Dozwolone jest publikowanie jednego tekstu (jednego nowego wątku lub jednej nowej części) raz w tygodniu.


Zmiana spowodowana jest faktem narzekania na ilość ze strony czytelników, jak i brak komentarzy ze strony autorów.

RE: Zmiany w Regulaminie

Post: 27 grudnia 2011, 20:29
autor: Sylar
c) Administracja forum ustala, iż maksymalny rozmiar awatara to 150x150 px, a jego waga nie może przekraczać sześćdziesięciu kilobajtów (60 kb). Sygnatura nie może mieć więcej, niż dwieście pięćdziesiąt pięć (255) znaków, oraz nie może zawierać treści wulgarnych, rasistowskich i obraźliwych dla innych użytkowników.

RE: Zmiany w Regulaminie

Post: 27 lutego 2012, 19:07
autor: Sylar
[list]a) Na forum obowiązuje zakaz umieszczania reklam bez wcześniejszego uzgodnienia z Administracją. Strony reklamować można w dziale Nasze strony WWW po spełnieniu warunków Zasad działu Nasze strony WWW
-> dodanie linków do wcześniejszego punktu "a) Na forum obowiązuje zakaz umieszczania reklam bez wcześniejszego uzgodnienia z Administracją. ".

Nasze strony WWW - zmiana Regulaminu

Post: 09 czerwca 2012, 22:25
autor: Maradine
Z dniem dzisiejszym nastąpiła zmiana Regulaminu w dziale "Nasze strony WWW" <link>

Chętnych do podjęcia współpracy (fora dyskusyjne) lub zaprezentowania swoich stron/blogów prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Dodatkowo uległ zmianie punkt Regulaminu ogólnego forum, dotyczący reklam.
Regulamin pisze:2. Reklama:

a) Do reklamowania stron internetowych służy dział Nasze strony WWW, a zasady umieszczania w nim reklam precyzuje jego regulamin
b) Zachęcanie do ściągania nielegalnego oprogramowania i/lub innych rzeczy naruszających prawa autorskie, stron zawierających treści pornograficzne, nawołujące do nienawiści na tle rasowym bądź wyznaniowym jest zabronione.
c) Wrzucanie linków na forumowego Shoutbox’a jest dozwolone, jeśli są one zgodne z Regulaminem.

RE: Zmiany w Regulaminie

Post: 21 czerwca 2012, 18:08
autor: pierdoła saska
Z dniem 21 czerwca 2012 zmianie uległ cały regulamin forum.

Zmiany nie są drastyczne i jeśli ktoś znał stary, to wystarczy mu wiedzieć, że:

- Swoje pierwsze opowiadanie, wiersz lub artykuł, możesz opublikować w sekcji "Nasza twórczość" po napisaniu uprzednio 10 postów w działach, w których są one naliczane. Ograniczenie to tyczy się jedynie zakładania nowych wątków. Jak najbardziej zachęcamy do komentowania tam.
Działy bez naliczania postów to:
Przywitania;
Hyde Park (cały).

- Zakładanie nowego wątku (publikowanie nowego tekstu) w dziale „Naszej twórczości” dozwolone jest raz na 7 dni.

- Nie ma ograniczenia na wstawianie kontynuacji istniejących już tekstów, ale sugeruje się nie przesadzanie z tym (tak w swoim własnym dobrze pojętym interesie, żeby dać czytelnikom czas na przeczytanie i skomentowanie).

- Teksty o tematyce nieodpowiedniej dla osób niepełnoletnich należy oznaczyć w tytule tagiem [18+]. Taki tag jest równoznaczny z informacją, że osoby poniżej osiemnastego roku życia nie mogą wchodzić do takich tematów. Wejście w temat oznaczony tagiem [18+] jest równoznaczne z potwierdzeniem pełnoletności. Ekipa Forum nie ponosi odpowiedzialności za złamanie tego punktu.
Natomiast uprasza się o używanie w nazwie tematu tagu [wulgaryzmy], jeśli w publikowanym tekście takowe występują w dużym stężeniu.

- Maksymalny rozmiar awatara to 150x150 pikseli pikseli, a jego waga nie może przekraczać 60 kB.

- Sygnatura nie może mieć więcej niż 400 pikseli wysokości i 550 pikseli szerokości oraz przekraczać 600kB (drugi i trzeci parametr dotyczy sygnatur obrazkowych).


Pozostałe elementy regulaminu pozostały mniej więcej bez zmian, pomijając ich uproszczenie i przeredagowanie.

Re: ! ~ Zmiany w Regulaminie ~ !

Post: 26 stycznia 2014, 10:58
autor: pierdoła saska
Z dniem dzisiejszym wchodzi w życie:

- Opublikowany tekst może zostać usunięty z forum, jeśli nie spełnia wymagań regulaminu. Ponadto tekst może zostać skasowany z forum na życzenie autora jeśli jest starszy niż miesiąc. W takim przypadku autor powinien zgłosić chęć usunięcia swojego tekstu do forumowych mend z podaniem wyjaśnienia dlaczego chce pozbyć się tekstu. Wyjaśnienie to znajdzie się w miejscu tekstu w postach autora, a cały wątek zostanie przeniesiony na Regał z książkami zjedzonymi przez mole w dziale Stara Biblioteka w celu zachowania komentarzy (więcej o ustaleniach dotyczących tego punktu można przeczytać tutaj).

Re: ! ~ Zmiany w Regulaminie ~ !

Post: 17 sierpnia 2014, 16:02
autor: Kruffachi
Informujemy, że część regulaminu dotycząca zamieszczania treści i linków do treści niedozwolonych lub ograniczonych wiekowo została zmieniona i rozbudowana. Sprecyzowanie zapisów związane jest z precedensową sytuacją na forum i udostępnieniem linków do takich treści.

Poniżej cytat zewnętrzny ze strony Policji, uzasadniający taki krok:

W dniu 27 listopada 2010rweszła w życie Ustawa z dnia 8 października 2010 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Nowelizacja ustawy zabrania wytwarzania i wprowadzania do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środków zastępczych tzw. dopalaczy (art. 44a i art. 44b ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Za złamanie zakazu grozi kara finansowa od 20 tys. do miliona złotych (art.52a ww ustawy). Inspektorzy sanitarni będą mogli wstrzymać obrót podejrzaną substancją, a nawet zamknąć punkty jej wytwarzania i sprzedaży. Zamknięcie sklepu lub hurtowni z podejrzanym produktem będzie możliwe maksymalnie na trzy miesiące

Ustawa wprowadza także zakaz reklamy lub promocji środka zastępczego pod karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zabronione zostało reklamowanie i promowanie środków spożywczych lub innych produktów poprzez sugerowanie, że posiadają one działanie takie jak substancje psychotropowe lub środki odurzające lub ich użycie może spowodować skutki takie jak działania substancji psychotropowych lub środków odurzających (art. 20 ust. 3 opisywanej ustawy).

Kara do trzech lat więzienia grozi za samo udostępnienie małoletnim substancji psychoaktywnej - np. dopalaczy - której użycie może narazić na niebezpieczeństwo życie lub zdrowie. Karani będą też sprzedawcy w internecie, nawet jeżeli strony będą umieszczone na zagranicznych serwerach.


Źródło: http://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji-i-ruch/aktualnosci/64530,Dopalacze.html

Re: ! ~ Zmiany w Regulaminie ~ !

Post: 17 sierpnia 2014, 20:38
autor: pierdoła saska
Dodatkowo przypominajmy, że rejestrując się na forum przy zakładaniu konta oświadcza się, że się przeczytało wstępną informację, której częścią jest:
Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu. Wyrażasz zgodę na to, że „Literka” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post. Wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Informacje te nie będą przekazywane nikomu bez twojej zgody, ale ani „Literka”, ani phpBB nie ponosi odpowiedzialności za włamania do witryny, podczas których może dojść do kradzieży danych.


Zmiana w regulaminie jest poniekąd powtórzeniem powyższej, domyślnie ustawianej na forach, wiadomości. Niemniej, niestety, wyszło, że konieczna jest przypominajka.

Re: ! ~ Zmiany w Regulaminie ~ !

Post: 19 września 2014, 08:09
autor: pierdoła saska
W dniu dzisiejszym (19.09.2014) regulamin został odświeżony. Poprawiono nazewnictwo działów po ostatnich rewolucjach, zmodyfikowano zapis niektórych punktów w kwestii precyzji i doboru słów, dodano nieco informacji.
Zmiany nie wpływają znaczący sposób na normalne korzystanie z forum (może poza zmianą dopuszczalnej wysokości sygnatury), ale zajrzenie w wolnej chwili na pewno nie zaboli.
Nie cytujemy zmienionych punktów, bo prawie każdemu czymś się dostało, nawet jeśli był to tylko zmieniony spójnik :)

Re: ! ~ Zmiany w Regulaminie ~ !

Post: 01 stycznia 2015, 17:14
autor: Milan
Wraz z początkiem roku z Regulaminu forum znika poniższy fragment:

# Wyróżnienie za zasługi

Każdy Użytkownik forum może starać się o przyznanie mu rangi Mola Forumowego po napisaniu 500 postów. Użytkownik musi jednak spełniać warunki takie, jak między innymi aktywność i czynna pomoc innym Użytkownikom. Decyzję o nadaniu Użytkownikowi tytułu Mola Forumowego podejmuje Grupa administrująco–moderująca forum.
Tytuł ten, poza uzasadnionymi wyjątkami, jest dożywotni.


A wraz z nim grupa "Mole Forumowe" jako taka.