Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Wiedźmin (Serial)

Czy ostatnio leci coś fajnego w kinie? A może widziałeś fajny film?
Awatar użytkownika
Ghost

Wiedźmin (Serial)

Post autor: Ghost » 07 października 2010, 21:44

Rozmowy na temat serialu niegdyś lecącego na TVP2, być może na 1, nie pamiętam... młody byłem.
Osobiście za dużo nie widziałem, ledwie krótką część a mam zamiar oglądać.
Jakieś opinie na jego temat?

Awatar użytkownika
Fraa

RE: Wiedźmin (Serial)

Post autor: Fraa » 07 października 2010, 21:59

Serial denny, gra aktorska drewniana, efekty specjalne istotnie chyba jacyś "specjalni" robili, bo w South Parku widywałam lepsze, a muzyka... A muzyki nie pamiętam, więc chyba mnie nie podbiła. ;]
Ale miłego oglądania. :D

Awatar użytkownika
Ghost

Post autor: Ghost » 07 października 2010, 22:14

A co o filmie mogłabyś powiedzieć?
Jak na razie do gry aktorskiej nic nie mam, co do efektów, to to jest przecież stare jak...

Awatar użytkownika
hatsuhinode

Post autor: hatsuhinode » 07 października 2010, 23:50

Serial=film. Zostaly w serialu umieszczone watki, ktore nie zmiescily sie w pelnometrazowce.
Biorac pod uwage ile jest teraz super seriali - nie warto tracic czasu.

Awatar użytkownika
Ghost

Post autor: Ghost » 08 października 2010, 14:33

Superseriali? Wymień jakieś podobne do Wiedźmina, skoro nie warto na niego tracić czasu.

Awatar użytkownika
Amon

Post autor: Amon » 08 października 2010, 16:45

Chyba nie ma sensu wymieniać podobnych do niego, skoro jest mierny. No, chyba że lubisz.

Awatar użytkownika
Vipera

Post autor: Vipera » 08 października 2010, 16:46

Ja oglądnęłam parę odcinków, ale moim zdaniem tragedia serial.

Awatar użytkownika
Fraa

Post autor: Fraa » 08 października 2010, 22:13

O ile wiem, film był właśnie zmontowany z serialu. I - tak jak słyszałam ludzi, którzy nie czytali sagi - ponoć w samym filmie można się było koszmarnie pogubić, bo są poszatkowane wątki niemiłosiernie. ;)

Stare? Człowieku, "Wiedźmin" jest z 2002 roku! Efekty już od dawna stały na mega wysokim poziomie na świecie. A że u nas wciąż to była faza gumowej strzygi, no to co zrobić... ;/

Awatar użytkownika
Ghost

Post autor: Ghost » 09 października 2010, 10:02

Heh, już w 13 posterunku te efekty lepsze robili.
Mimo wszystko nie jest tak tragicznie, zmielić trzy pierwsze odcinki się dało.

Awatar użytkownika
Denzelon

Post autor: Denzelon » 25 października 2010, 18:50

"13 posterunek" to była czadowa komedia. Wszystkie odcinki oglądałem.

Co do "Wiedźmina" to mogę ci powiedzieć tylko tyle; książka rządzi. Z serialu zapamiętałem tylko urywki, nawet nie za bardzo wątki, choć był czas, że to był dla mnie super serial. Przede wszystkim jedno zdanie z piosenki, która była "(...) łuna nad Cintrą" bodajże (jak wpisałem już w google) balladą "Cztery rady Jaskra". To jedyne, co zapamiętałem z serialu.
Oczywiście nie muszę zaznaczać, że serial = film.

Awatar użytkownika
Pejper

Post autor: Pejper » 17 czerwca 2011, 19:42

Serial po prostu denny; najgorszy jaki oglądałem i przy jakim wytrwałem. Miejscami śmieszny, z powodu "efektów specjalnych", jednak mimo wszystko troszkę lepszy od filmu, który także był olbrzymią tragedią (pomimo, ze serial to "prawie" podzielony film).

Awatar użytkownika
hekate20

Post autor: hekate20 » 26 lipca 2011, 21:26

Ja ze względu, że jestem miłośniczką sagi (gry także) obejrzałam i film i serial. Niestety nic specjalnego... Gdyby HBO zabrało się za jego produkcję to by było coś :)

Swoją drogą lepszy serial od Wieśka i posiadający fragmenty fantasy to Gra o tron G. Martina, która polecam zarówno książekę jak i serial :D

ODPOWIEDZ