Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

K-drama

Czy ostatnio leci coś fajnego w kinie? A może widziałeś fajny film?
Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Re: K-drama

Post autor: Kimchee » 06 sierpnia 2016, 10:46

Było. Żal mi gościa, bo w jednej scenie było coś, że dzwonił do lekarza, bo ciągle ma problemy ze zdrowiem XD Ale ona chyba się teraz przeżuci na doktorka, co?

Podoba mi się jeszcze, że mniej więcej trzymają się klimatu koreańskiej eee duchowatości. Tzn. sobie tak porównuję, z "Arang and the magistrate" i tam też duch stracił pamięć, duchy mogły się najeść tylko, kiedy ludzie im przygotowali jakieś "ofiarne posiłki". No, ale tam się odganianie duchów polegało na rzucaniu w nie ziarnami czerwonej fasoli albo kwiatami brzoskwini (sprawdziłam w "Mitologii Korei" - taki zwyczaj istniał naprawdę), a nie skopaniu XD

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 06 sierpnia 2016, 12:18

Z tą czerwoną fasola to ogólnie jakiś niezły przesad. W "Lucky romance" laska chodziła z solą i fasolą, bo miała takiego wielkiego pecha i odganiała złe duchy czy jakoś tak :D to też było ekstremalne :D

Ej, muszę sobie kupić jakieś legendy i inne koreańskie rzeczy do poczytania!

Mnich w "Let's fight ghosts" rozwala :D czekam na więcej jego akcji - jak widzę tego aktora, to nie umiem się nie śmiać - też grał w "Lucky romance", więc to już moje 3 spotkanie z nim.

Teraz mam ogólnie dylemat, czy po nadrobieniu "duchów" rzucić się na więcej Teacyeona czy jednak ten 3-odcinkowy "Page turner" z Ji Soo :D Jak zawsze moje plany się zmieniają w trakcie oglądania czegoś, dlatego ja mam takie długie kolejki tytułów do obejrzenia, bo nie mam tyle czasu.
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 06 sierpnia 2016, 12:28

Akurat jeśli chodzi o mitologię, to akurat po polsku nawet coś wyszło:

https://www.atticus.pl/?pag=poz&id=3751
http://www.ebay.de/itm/Polish-book-Mito ... 2083969865
Masz tu poglądowo ze spisami treści. W Polsce można to dostać łatwo i tanio na allegro, nie wiem jak za granicą.

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 07 sierpnia 2016, 09:28

Ja bardziej operuję wydaniami e-bookowymi, z racji wygody i miejsca zamieszkania.
myślę o tym: http://upolujebooka.pl/oferta,70763,kla ... anska.html i przy okazji o tym: http://upolujebooka.pl/oferta,70424,fil ... nowel.html
Ogólnie to Wydawnictwo Akademickie Dialog ma w swojej ofercie ciekawe tytuły, nie tylko koreańskie oczywiście - jest gdzieś książka o dżinnizmie (czy tak się to pisze?).
/offtop ;)

Wracając do k-dram.
Wydaje mi się, że nie nadrobię "Let's fight ghosts" przed nowymi odcinkami, ale serial mnie zaskakuje cały czas, więc pewnie wcisnę gdzieś w tym tygodniu też "Touching you" z Ok Taecyeonem :D http://kissasian.com/Drama/Touching-You
Bo to kolejny aktor na liście "obejrzeć wszystko".
WEIRD is a side effect of being AWESOME - niepoprawny blog Iwony Mag. My professional aspirations were simple - I wanted to be an intergalactic princess. Janet Evanovich

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 11 sierpnia 2016, 10:35

Tak w temacie dram od tvN: https://www.dramafever.com/news/lee-je- ... i-dropped/
Jest Shin Min Ah, jest pre-produkcja, jest podróż w czasie, może być ciekawie :D

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 14 sierpnia 2016, 10:16

Zaczęłam wczoraj oglądać "Beautiful mind" (nie, nie jest to remake filmu z R. Crowem). Czytałam same pozytywne recenzje, mimo że dramę skrócono z powodu słabej oglądalności. Recenzenci nie bardzo to pojmowali, ja - po 1,5 odcinka - też. To drama medyczna, ale co tam jest jakaś fabuła, jest Jang Hyuk w roli antybohatera z uszkodzonym mózgiem, i ilość odcinków nie odrzuca, więc na pewno sprawdzę, co było z tym serialem "nie tak"

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 14 sierpnia 2016, 10:42

No i dałaś mi kolejny tytuł na listę.

Ja jestem od 3 dni w fazie niezdecydowania zupełnego. Waham się między nadrabianiem "Doctors" a obejrzeniem tej web-dramy "Touching You". Jest też "Page turner", który ma 3 odcinki, wiec mi się marzy szybki seans dnia któregoś - bo można na raz w sumie też.

Mam wrażenie, że "Let's fight ghosts" jest na tyle dobrą dramą, że nie daje mi sięgnąć po nic innego i mój umysł wyczekuje na kolejne odcinki. Mam przez to dylemat: oglądać w środy jak już oba wyjdą, czy zaczekać 3 tygodnie aż będę miała 6 pozostałych i wtedy całość pochłonąć? (dylematy 3 świata).

ps. czemu nikt się nie chcę z nami wypowiadać w tak cudnym temacie?:D

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 14 sierpnia 2016, 10:52

A uważasz, że wytrzymasz całe 3 tygodnie aż wyjdzie całość? Ja tam zamierzam oglądać każdy odcinek zaraz jak wyjdzie ;)

A może powinnaś wygrzebać coś kompletnie nowego.
Wcale nie namawia na "Arang and the magistrate" :P

Ja mam natomiast mały problem z "Damo". Doceniam wszystko w tej dramie itd. (szczególnie relacje między 3 bohaterów, które się ciągle rozwijają), ale nie jest ot tytuł, który wciąga tak, że człowiek ma ochotę zarwać noc i obejrzeć od razu całość. Dlatego postanowiłam dawkować go powoli i bardziej refleksyjnie, stąd "Beautiful mind"

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 16 sierpnia 2016, 20:05

11 odcinek Bring It On, Ghost albo jak kto woli Let's Fight Ghosts taki, że OMO!!

Uwaga spoiler: ja wiedziałam, że tak będzie już od 1 odcinka :D Nie mogę się doczekać jutra i nowego odcinka, jak Hyun Ji wali po głowie Bong Pala :D Jakie to cudne jest i czemu się zaraz skończy?:(

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 18 sierpnia 2016, 17:53

Mały spam.

Jak się okazuje (bo zbyt leniwa byłam, by śledzić) Viki.com ma nowy oryginalny serial: Spark. I tym razem wygląda mi to na prawdziwą dramę, po koreańsku, a nie taki Dramaworld (który był cudowny przecież!!).
Też web-drama, ale na razie tylko 1 odcinek dla darmowego użytkownika, więc trzeba czekać.

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 27 sierpnia 2016, 20:55

Zaniedbałam nieco temat, więc – żeby odciążyć sb...

Dodałam do kolekcji obejrzanych dram Beautiful mind – obiektywnie i subiektywnie jedna z lepszych koreańskich produkcji serialowych, jakie widziałam, zupełnie niesłusznie – moim zdaniem – skrócona. Na szczęście skrócenie nie wpłynęło za bardzo na fabułę, jest wyraźne zakończenie głównego wątku i raczej większości pobocznych. Pierwsze odcinki nakręcał wątek kryminalnych, potem wątki obyczajowe i relacje między głównymi bohaterami, i to nawet nie tyle watek romantyczny, a relacje głównego bohatera z ojcem i stosunek do własnej „ułomności” – generalnie ta drama to popis aktorski Janga Hyuka (czy ja to dobrze odmieniam?). Obyło się bez większych dramowych głupotek, były momenty komiczne za sprawą panów „To że jest nas pięciu, to nie znaczy, że jesteśmy Power Rangers”.

Natomiast po kilku odcinkach Iljimae stwierdzam, że ta drama całokształtem przypomina moją ulubioną dramę Warrior Baek Dong Soo i, kto wie, może nawet ją przebije (mimo braku Una ;) ). Na razie widzę same plusy:
- że jest to drama historyczna
- że jest to drama historyczna rozgrywająca się w Joseon
- miła odmiana, bo dużo tu przygodówki, a nie tylko knucia dziadów przy stoliczkach do herbaty
- sceny wzruszające są dobrze dawkowane na przemian z zabawnymi, dzięki czemu raczej nie nabawię się depresji
- dużo wątków, dużo postaci, które nie są tylko jakimiś tam twarzami pojawiającymi się na ekranie, ale pełnoprawnymi bohaterami; dzięki części „dziecięcej” znam i rozumiem ich motywację
- LJG naturalnie XD

Awatar użytkownika
Unni
Kontaktowanie:

Post autor: Unni » 28 sierpnia 2016, 13:41

Iljimae jest niesamowite.
Jestem na 10 odcinku, czyli w połowie dramy, i zachwyca mnie sposób prowadzenia narracji i rozwój bohatera. Nie ma tu bzdurnego "walnąłem się w głowę i teraz jestem genialny", ale ten powolny proces stawania się tym złoczyńcom. Rozumiem, że główny bohater odzyskał nieco sprytu wraz ze wspomnieniami - ok, ale nadal jest raczej nieporadnym gamoniem z początku.

Jest sporo zabawnych wstawek, I tak jak mówi Kass/Kimchee, każdy bohater jest dobrze zagrany. Zastanawiam się, czy mnich-oszust nauczy naszego gamonia walczyć. Jeszcze ma kilka odcinków.

ODPOWIEDZ