Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Hobbit

Czy ostatnio leci coś fajnego w kinie? A może widziałeś fajny film?
Awatar użytkownika
BlueBoy

Hobbit

Post autor: BlueBoy » 02 października 2012, 14:44

Też czekacie na premierę tak samo jak ja?
Specjalnie nawet przeczytałem książkę w wakacje, żeby było ciekawiej ;D

Awatar użytkownika
Franko

Re: Hobbit

Post autor: Franko » 12 czerwca 2013, 20:53

Teraz wychodzi druga część i prawdopodobnie będzie ciekawiej, bo w tej częsci krasnoludy trafią do więzienia u elfów. Jestem ciekaw jak reżyser to przedstawi. Jest już zwistun filmu, ale wbrew moim oczekiwaniom użyli podobnych ujęć co w zwiastunie pierwszej części. :(

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 26 grudnia 2013, 11:18

A ja był ja ;p

I widział ja widział!

I film jest spoko, chociaż dupy nie urywa.

No i końcówka jest wyjątkowo podłym Cliffhangerem Q.Q

Swoją drogą na sali było jeszcze kilka nieoświeconych owieczek szczerze zdziwionych, że to jeszcze nie koniec xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kanterial
Człowiek Kompromitacja

Post autor: Kanterial » 27 grudnia 2013, 13:13

pierwsza część to była porażka, więc nie wiem, czy się brać za drugą... :bag:

a trzeciej się normalnie boję, jak oni to mogą jeszcze spratolić
Du warst das Abbild der Vollkommenheit

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 27 grudnia 2013, 14:08

Byłem wczoraj w kinie (napisy, 3d) i mi się podobało. Bardziej niż pierwsza część, gdzie mi się trochę nudziło w kinie. Tutaj jest praktycznie non stop akcja i walka. I po to chodzę do kina...
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 06 stycznia 2014, 20:05

Zabrano mnie do kina - nie opierałam się - i po obejrzeniu wiem, że zdecydowanie muszę obejrzeć pierwszą część, bo wiem, że sporo mi umknęło, ale i tak film mi się podobał. Lubię takie kino i nie jestem specjalnie wymagającym widzem. ^___^
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Post autor: wołszebnik » 06 stycznia 2014, 21:51

Rozczarował mnie "Hobbit", obie części, choć pierwsza bardziej. Przede wszystkim zrobiono dwa filmy (dwie części) z materiału, który zasługiwał, by być najwyżej wątkiem w filmie. Drugą część ratuje Legolas :heart: znów :roll: Pierwszej nie ratuje nic. Jest nudno, nużąco, za długo. Historię wyprawy starzejący się Bilbo powinien po prostu opowiedzieć w kwadrans na przykład Frodziowi przy ognisku.
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
maikhaodjai

Post autor: maikhaodjai » 08 stycznia 2014, 02:08

Nie to, żebym nie lubił LotRa, bo lubię, nawet bardzo, ale w porównaniu z Hobbitem, to LotR jest tragicznie wręcz rozwleczony, a przy tym patetyczny aż do granic śmieszności.
Hobbit jest lekką, przyjemną i zabawną historyjką, która z pewnością nie dostarcza takich emocji jak LotR, ale i też nie zauważyłem tam momentów, które chciałbym przewinąć, typu płaczącego Froda, Aragorna obściskującego się z Arweną, albo Legolasa jeżdżącego na snowboardzie po blankach zamku. Hobbit jest taki, jaki być powinien i nie sili się na to czym nie jest.

P.S. Legolas niczego nie ratuje. Legolasa ratuje to, że nie ma go tak dużo jak w LotRze.

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 08 stycznia 2014, 07:43

Hobbita ratuje to, że Legolas niemal nic nie mówi xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 12 stycznia 2014, 17:48

Legolasowi w Hobbicie mówię stanowcze NIE.

Pierwsza część z całym początkiem, scenką w hobbiciej norce (choć totalnie odwróconą) i tym delikatnym wrzuceniem Smauga, żebym mogła się jarać, mi się w miarę podobała. Nie ziewałam, choć sporo mogli sobie darować. Druga mnie przyłamała i kazała się zastanowić, czy chcę pójść na trzecią. I teraz sobie myślę, że to, co mi zrobili, czyli ten cliffhanger, o którym mówi Balin, to właśnie po to, by mnie przymusić. Drań z pana, panie Jackson >.<

Lecz żeby nie było tak, że nic mi się nie podobało: podobała mi się o dziwo Tauriel, jako najnormalniejszy z Elfów i podobało mi się oczywiście Miasto na Jeziorze, bo to akurat panowie artyści mają opanowane: architekturę Śródziemia znaczy.

Najgorzej, najstraszniej natomiast zawiodłam się na Smaugu! Jest piękny, ale czemu jest głupiutką panienką? WRRR!
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
ZERAchin

Post autor: ZERAchin » 13 stycznia 2014, 16:56

nie sądziłem, że do tego dojdzie, ale w sobotę obejrzałem 'Hobbita'. nie mam uwag, ani zażaleń, ponieważ nie spodziewałem się niczego dobrego, raczej rozrywki w stylu 'Avengers' i innych kasowych produkcji, nie jestem też fanem Tolkiena, więc tym bardziej, nie mam na co narzekać. co prawda miejscami było nudnawo i zbierało się na mdłości (Legolas), ale ogólnie niezły fun. prawdę mówiąc, przez cały seans śliniłem się na Kilego, więc mogę wyznać, że 2,5h nie były zmarnowane :roll:
Najgorzej, najstraszniej natomiast zawiodłam się na Smaugu! Jest piękny, ale czemu jest głupiutką panienką? WRRR!
czy ja wiem? w książce był przede wszystkim egocentrykiem i narcyzem i wydaje mi się, że w filmie te aspekty zostały wyeksponowane. dodatkowo odrobinę kompleksu dyktatora ("spisek, spisek") i voila, smok był cool.

swoją drogą, dlaczego na forum masowo pojawiły się nicki ze Śródziemia?

Awatar użytkownika
Stella R. Pellet

Post autor: Stella R. Pellet » 13 stycznia 2014, 17:48

Jakbyś pił od kilku dni i planszówkował, to po obejrzeniu Hobbita też byś się przehobbicił xD

Taki tam spontan fun.

Aye, smok im wyszł zacny.
Obrazek

ODPOWIEDZ