Tytuł Tekstu maja zdobył "Bestiariusz" MononokeGirl.

Serdecznie gratulujemy! :D

I oczywiście zachęcamy użytkowników do lektury i komentowania.

Ostatnio oglądane

Czy ostatnio leci coś fajnego w kinie? A może widziałeś fajny film?
Awatar użytkownika
wołszebnik
Lokalizacja: http://www.facebook.com/joanna.gadawska?ref=tn_tnmn
Kontaktowanie:

Re: Ostatnio oglądane

Post autor: wołszebnik » 21 kwietnia 2014, 20:36

Terminator 3 Bunt maszyn - zdziwienie pierwsze: kurna, ja go nie oglądałam O.o znaczy się całości, bo niektóre fragmenty kojarzę. Generalnie fajna rozrywka, trochę nabijania się z samej serii (Doktor Peter Silberman - kciuk w górę) a "talk to hand" zrobiło mi dzień :lol: no i brawa za zakończenie, za to, że się nie udało i udać nie miało. To było całkiem zgrabne i ładne.

Historia Kopciuszka - taka niby romantyczna komedyjka dla dzieciaków, zrobiona na totalnej sztampie, ale o dziwo przyjemna, zaskakująco wręcz O.o Mama Stiflera - rządzi :D

i kolejny raz: Obłędny rycerz - Heath Ledger :heart: ten film byłby znacznie gorszy, gdyby główną rolę zagrał ktoś inny. Generalnie - nie ma co oczekiwać prawdy historycznej, jednak rozrywka przednia.
A tymczasem w pewnym EL (acz z pewnością nie Dorado, zbyt ubogo tamże na to), gdzie prawowstecz:
Obrazek Acz wybaczmy demokracji, Orwell rzekł, wszak nie bez racji, że to w każdej delegacji,pod gajerkiem, przy korycie, pod krawatem, pcheł poszycie...
zbieżność nazw absolutnie przypadkowa

Awatar użytkownika
Posejdon

Post autor: Posejdon » 24 maja 2014, 17:35

Polecam gorąco dość makabryczną kreskówkę, która mnie inspiruje i motywuje wbrew pozorom do życia :)
Mowa o Sklepie dla samobójców:
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=qIK_I_wrqq0[/BBvideo]
A najbardziej lubię tą piosenkę - tak bardzo podsumowuje rzeczywistość:
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=PvZdmF6o0B0[/BBvideo]

Miłego oglądania :)

Awatar użytkownika
Edek-kowalczyk

Post autor: Edek-kowalczyk » 10 sierpnia 2014, 13:39

Ostatnio oglądałem na pergoli we Wrocławiu (na świeżym powietrzu) film z Merlin Monroe, czy ktoś może zna tytuł o niej i o kowboju, który się w niej zakochał?

Awatar użytkownika
Prophet
Straż! Straż!

Post autor: Prophet » 10 sierpnia 2014, 13:57

Zgaduję, że chodzi Ci o ten film: http://www.filmweb.pl/film/Przystanek+a ... 1956-34039
Obrazek

Wieczornych snów mary powiewne, dziewicze
Na próżno czekały na słońca oblicze...
W dal poszły przez chmurną pustynię piaszczystą,
W dal ciemną, bezkresną, w dal szarą i mglistą...

KLIK

Awatar użytkownika
Siemomysła
Kontaktowanie:

Post autor: Siemomysła » 04 października 2014, 20:45

Ci wspaniali mężczyźni w ich latających maszynach
Produkcja z 1965 roku - absolutnie miodna pod wieloma względami. Jest ciekawa fabuła, kilka wątków, jest akcja, jest komedia, a zawodnicy z Pruskich Niemiec totalnie wymiatają.
No i serio się wkręciłam i do końca nie byłam pewna komu kibicuję.
Obrazek
Trudno zainteresować żonatego mężczyznę i znaleźć czas na czytanie książek
[Stokrota]
Ale jest za późno, zawsze było, zawsze będzie za późno.
[Dr Manhattan]
I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!
[Red Shoehart]

Awatar użytkownika
Dr Rupert

Post autor: Dr Rupert » 07 października 2014, 17:06

Właśnie skończyłem Wielkiego Gatsbiego... Cóż, książka to to na pewno nie jest, ale i tak wszystko pięknie trzyma się prawie kupy. Już tłumaczę czemu prawię. Bo mamy tutaj wielkobudżetowe przedsięwzięcie, niesamowite kreacje zapierają dech w piersiach, krajobrazy są świetne ujmowane, choć niektóre ujęcia na pewno były podrasowane komputerowo, to trochę odejmuje punktów. Genialny jak zwykle DiCaprio. Wszystko praktycznie było wyjęte jak z tamtych lat, czuło się starość, ale za to w najlepszych kolorach szarości. I nagle łup! I naglę bec! i trz trz z głośników! I o maj Dżizus Krajst... jak można się pytam. Jak można popsuć dzieło tak doszlifowane, każda nitka, każdy guzik na swoim miejscu. Dialogi żywcem wyjęte z książki. Tylko jaki łeb wpadł na zmodernizowanie muzyki i wtłoczenie jej w świat, do którego kompletnie nie pasuje. Bity JeyaZ czy Beyonce nie huhu nie pasują do wczesnych lat nie wiem, 20. Może przesadziłem, ale akcja książki ma miejsce chyba w czasach jakoś 40-50latach XXwieku. Elektryczna muzyka, beznadziejne remixy po prostu zniszczyły dla mnie cały film. Nie mogłem ich zdzierżyć, One po prostu nie pasowały. I tak z mocnej 8, ocena marna 5, za Wielkiego Gatsbiego.

I najlepszy z najlepszych Everything is Awesome! Czyli polecam wszystkim mojego ulubieńca Lego Movie! Nie wiem co ta bajka ma w sobie, ale po prostu wymiata. Po pierwsze każda scena jest faktycznie robiona z klocków, za co największy reskept. Genialna rola Freemana Morgana. Świetne przesłanie. Bajka rewelacja! Polecam każdemu bez zająknięcia i daje śmiało 9.

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 05 czerwca 2015, 18:13

Od święta poszłam sama do kina na "Dziennik panny służącej" i chyba pierwszy raz spotkałam się z filmem, gdzie książka i film zazębiają się ciekawie, i fajnie przeczytać książkę przed filmem, żeby sobie dopowiadać, bo film pokazuje świat z zewnątrz, a książka to wszak dziennik. :)

Poza tym te suknie wtedy *-*
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
DDelside

Post autor: DDelside » 07 czerwca 2015, 17:19

Właśnie skończyłem 7. odcinek pierwszego sezonu House of Cards. Z początku nie podobał mi się nieomylny główny bohater, ale teraz już pokazali kilka sytuacji, gdy się pogubił. Pięknie ukazana polityka, strategia i konsekwencje, wykorzystywanie innych ludzi i wydarzeń do własnych celów, absurdy Ameryki i psychika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kimchee
Kontaktowanie:

Post autor: Kimchee » 08 czerwca 2015, 10:29

"Utopić doktora Mraczka" - jeden z filmów mojego dzieciństwa. W skrócie, czeski film (ale w znaczeniu jak najbardziej pozytywnym). Opowiada o społeczności wodników w Czechach. Wodnicy żyją (i w zasadzie są nieśmiertelni, chociaż intymne kontakty międzygatunkowe i transfuzje krwi mogą uczynić z nich zwykłych ludzi), żeby szkodzić ludziom; zbierają ich dusze do filiżanek, sprzedają potem za perły. Mają swoje własne zebrania i podróżują przez rury kanalizacyjne. zmieniają się w ryby (i kiełbasę, i mąkę, ale to kiedy szef ma zły humor) itd. Problem pojawia się, kiedy rodzina głównych bohaterów zostaje zmuszona do przeprowadzki, a zatem porzucenia idealnej wilgotnej bazy. Bohaterowie uznają, że najlepszym sposobem pozbycia się kłopotliwego doktora Mraczka jest... utopienie go.
Jest magicznie, jest absurdalnie. Ale najbardziej zadziwiło mnie, że film - mimo wieku (nakręcony w 1974r) podoba mi się tak samo, jak kiedy miałam 10 lat.

Awatar użytkownika
Kruffachi
sekretarz generalny
Kontaktowanie:

Post autor: Kruffachi » 08 czerwca 2015, 18:12

Ostatnio, czyli właśnie wróciłam z kina.

Mad Max: Na drodze gniewu

Ujmę to tak - jeśli ktoś zamierza iść, to niech koniecznie idzie teraz do kina z dużym ekranem. Wersja 2D zupełnie wystarczy. Gdybym to samo oglądała na małym, wynudziłabym się jak mops. Bo to dwie godziny pościgu. I właściwie niewiele ponad to. Postaci bez tła, fabuła, no... uciekamy, gonią nas, uciekamy, gonią nas inni i tak dalej. Ale stylówa fajna. Ale burza. Ale ogólnie strona wizualna i MUZYKA. Nie będę tego filmu przeżywać, do fanów nie dołączam, ale akcja zrobiona porządnie. Tu i tam czułam się nieco zmęczona, ale ja się łatwo męczę przy szybkim tempie. I właściwie tyle. Dodatkowy plus taki, że mam fancasta do tegorocznego NaNo ^^
Jestem konfundującą fajerą w stuporze.

Dzień z życia admina (dziękuję)

Skrót do Regulaminu
Po dłuższym namyśle wszystko jest jak kiełbaska.

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 19 czerwca 2015, 22:23

"Jak zatrzymać ślub"

Oglądadełko ciekawie nakręcone, z pewną dozą niepewności pod koniec. No i kino europejskie, znaczy seksy na ekranie były. A tak serio, serio, to można obejrzeć. Tak na spokojnie i bez wyczekiwania na fajerwerki (choć wtedy i tak bym polecała "Na skrzyżowaniu wiatrów", oglądałam we wtorek i nadal wow).

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 29 czerwca 2015, 21:04

Bydzie post pod postem ^^"

Byłam dziś w kinie na "Stary człowiek i może" - jak ktoś ma wolne popołudnie i chce się trochę pośmiać, trochę wzruszyć i zadumać nad upływem czasu i tym jak się czasami trudno odnaleźć w zmieniającej się rzeczywistości, a przy okazji posłuchać fińskiego, to zdecydowanie polecam.

ODPOWIEDZ