Drodzy Literkowicze!

Informujemy, że przenieśliśmy naszą działalność na kanał na Discordzie.
Zainteresowanych dołączeniem do grupy, utrzymaniem kontaktu i wymienianiem się tekstami prosimy o zgłoszenie na Discordzie do WolfKreuz#8417 lub na adres e-mail:rogodox@gmail.com

Steven Universe by 2019

Czy ostatnio leci coś fajnego w kinie? A może widziałeś fajny film?
Awatar użytkownika
Stella R. Pellet
Posty: 29
Rejestracja: 09 grudnia 2013, 10:32
Lokalizacja: Vroclove

Steven Universe by 2019

Post autor: Stella R. Pellet » 03 października 2019, 19:50

Miesiąc temu wyszedł pełnometrażowy film do serii Steven Universe, będący, jeśli wierzyć intuicji... mostem pomiędzy pierwszymi pięcioma sezonami a szóstym.

Steven Universe jest fascynującą, wzbudzającą niemało kontrowersji serią stworzoną przez Rebeccę Sugar. To kreskówka sci-fi, której tytułowy bohater jest małym chłopcem, wychowującym się pośród Kryształowych Klejnotów, enigmatycznych kobiet(?) które podążały za równie tajemniczą matką Stevena: Rose Quartz, chroniąc nasz świat przed zagrożeniem, o którym my jako odbiorcy wiemy tyle co nic. Akcja dzieje się w małym nadmorskim miasteczku Beach City.

Gdzie więc kontrowersje? Cóż, SU porusza kwestie niewygodne ostatnimi czasy w mediach w mniej lub bardziej subtelny sposób: Kwestie tożsamości(LGBT i nie tylko) związków i relacji/więzi między ludzkich(od rodziny po przyjaźnie, wrogości, związki itp) oblicza i pułapki miłości i innych emocji, wiary i wychowania... na przestrzeni ostatnich pięciu seria dorastała wraz z protagonistą i odbiorcami.

Od siebie mogę tylko dodać, że to jedna z tych produkcji, które z całą pewnością i przekonaniem określam jako: "Pastelowy i sparklący dom horroru na kółkach".
Obrazek

ODPOWIEDZ