Znamy zdobywcę tytułu Prozy Marca! To Heidenhainstraße 13 pierdoły saskiej. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do lektury!

Klasyk fantasy

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
jouska

Re: Klasyk fantasy

Post autor: jouska » 17 sierpnia 2015, 10:23

Ja bym dodała jeszcze George'a RR Martina. To jeszcze nie klasyk i nie wiem, ile czasu się utrzyma moda na Grę o Tron, ale jeśli szukasz czegoś, co wszyscy znają, to chyba to. Ja dyskutowałam o Grze o Tron z kompletnie obcymi ludźmi, nawet jeden Bułgar mnie o to zagadał ;) Bardzo obszerny świat i fantastycznie zrobieni bohaterowie. Na pewno warto się zapoznać.
JOUSKA: a hypothetical conversation that you compulsively play out in your head.

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 17 sierpnia 2015, 10:33

Z klasyki fantasy to można też wrzucić:

- Anne McCaffrey - cykl o jeźdźcach smoków,
- Andre Norton - cykl świata czarownic.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
pierdoła saska
Kontaktowanie:

Post autor: pierdoła saska » 19 sierpnia 2015, 18:33

R. Bates pisze:- Anne McCaffrey - cykl o jeźdźcach smoków,
to de facto jest s-f ;) acz przez większość tomów, jak nie czytać wstępniaka, to się dobrze z byciem s-f kryje (ale czego spodziewać się po autorce urodzonej w Prima Aprilis :D)
Marša: właśnie mnie naszło, że mam świat pełen singli
Søren: tak to jest jak za pisanie się bierze stary kawaler xD bo
na starą pannę to się nie zachowujesz
CARPE SCHABOWY! twitter ° instagram ° facebook ° marszowickie pola

Awatar użytkownika
R. Bates
Kontaktowanie:

Post autor: R. Bates » 20 sierpnia 2015, 08:14

No dokładnie. To jak z Ekumeną LeGuin. Niby s-f, ale czytając, miałem wrażenie, że czytam fantasy. To takie science-fantasy.
Veni, Vidi, Komci

Awatar użytkownika
rumianek

Post autor: rumianek » 20 sierpnia 2015, 13:13

Książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie - "Limes inferior" Janusza Zajdla. Fantastyka z domieszką "science" :)

Niesamowity pomysł na funkcjonowanie społeczeństwa.
Świat,w którym wszyscy starują jednakowo, a o ich przyszłości decyduje test na inteligencję, który przyporządkowuje człowieka do odpowiedniej klasy. Klasy wykonują róże zawody, ale i są wynagradzane punktami w różnych kolorach, które mają odmienną siłą nabywczą i gamę towarów, które można za nie nabyć. Ale to sam wstęp w ramach zachęty - o fabule się nie rozpiszę, warto przeczytać.

Awatar użytkownika
Nazareth

Post autor: Nazareth » 20 stycznia 2017, 23:13

Seria "Pierwsze prawo" Joe Abercrombie
Saga o Wiedźminie - oczywiście.
A od siebie polecę jeszcze "Księgę całości" Feliksa W. Kresa, która w kanon się niby nie wpisuje ale ja zupełnie nie rozumiem dlaczego.
Z mroku zabobonu wyszliście i w mrok zabobonu powrócicie, ażeby tarzać się w grzechu i bujnie obrastać diabelstwem!

ODPOWIEDZ