Wybieramy PROZĘ LIPCA!
Czas na oddanie głosu do 17 VIII - ankieta dostępna w TEMACIE

E-booki

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.

Co z pośród podanych lubisz bardziej?

Książka
5
45%
E-book
0
Brak głosów
Obie rzeczy
6
55%

Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
Jane Weller

Re: E-booki

Post autor: Jane Weller » 25 lipca 2016, 16:35

Kiedy pojawiły się ebooki stanowczo stałam na stanowisku, że to nie jest książka, no bo jak to? Nie mogę zabrać jej do łóżka, nie da się na niej wygodnie spać i w ogóle niczym nie pachnie. Po wielu latach, jak miałam już smartfona to na nim czytałam teksty, których nie udało mi się dorwać w bibliotece, męczące to, bo ekran malutki i też strasznie niewygodne. Jak dostałam na urodziny czytnik Kindle 7 Touch to moje nastawienie do elektronicznych książek się zmieniło diametralnie. Ostatnio to nawet więcej czytam na Kindle'u niż papierowych książek (Lenistwo rządzi, w końcu łatwiej coś dorwać na Amazonie niż lecieć dwa kilometry do biblioteki.), a plus jest taki, że czytam głównie po angielsku, co jakoś przy próbie czytania papierowej książki w tym języku kompletnie nie wyszło. Przewaga ebooka nad papierową wersją wychodzi w sumie najbardziej wtedy, kiedy gdzieś się jedzie, a nie ma miejsca/sił na targanie kilku czy kilkunastu tomiszczy.
To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour

~William Blake~

ODPOWIEDZ