TEKSTEM ROKU 2018 zostało ZAWSZE NA ZACHÓD autorstwa Coffee :D Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do lektury!

Co teraz czytasz?

Wszystko o dobrych, lub nie, książkach, komiksach i wszelkim innym słowie pisanym.
Awatar użytkownika
Amos

RE: Co teraz czytasz?

Post autor: Amos » 12 października 2010, 19:55

Ja chyba omawiałam, tak mi się wydaje przynajmniej, ale do kategorii nudnych książek nigdy bym go nie zakwalifikowała. Tak samo zresztą jak Ani z Zielonego Wzgórza, którą całkiem niedawno nawet sobie odświeżałam — miała zdecydowanie genialne pomysły i, co ciekawe, wcale nie wydawała irytująca, czego się obawiałam, zanim zaczęłam czytać.
I coby nikt nie mówił, że nie na temat prawię — Grę w klasy wreszcie nabyłam i mogę w spokoju dokończyć, och.

Awatar użytkownika
Nenneu

Post autor: Nenneu » 20 października 2010, 09:24

Lalkę. Jak już się nie ma presji "przeczytaj bo za tydzień kartkówka" to całkiem niezła zeń powieść.

I czekają kolejne lektury...

Awatar użytkownika
szax800

Post autor: szax800 » 20 października 2010, 12:13

Skończyłem wreszcie "Anię z Zielonego Wzgórza"
teraz myję od tego łapki, tylko w szkole o tym wspominam,
zabieram się za "Przygody Odyseusza" oraz " Wojnę Trojańską'

Awatar użytkownika
Aquaris

Post autor: Aquaris » 22 października 2010, 17:19

"Jeźdźcy smoków z Pern" 2 część
Całkiem ciekawa książka ;)

Awatar użytkownika
Asha

Post autor: Asha » 01 listopada 2010, 11:29

"Świat Zofii". został mi jeszcze kawałek, generalnie mi się podoba: nie dość, że fajna koncepcja, to jeszcze mnóstwo fajnie zaprezentowanej wiedzy. ;)

Awatar użytkownika
Gally

Post autor: Gally » 05 listopada 2010, 17:22

Jakieś lekkie scaj-faj w wykonaniu Elizabeth Moon. Nie wiem dokładnie które, bo to jest na tyle rozrywkowe, że brnę przez całą bibliografię.
Głupiutkie, Mary-Sue z kart się wylewa, ale podobnie jak twórczość Mercedes Lackey - wchodzi nieźle i wiele nie wymaga od czytelnika.

Awatar użytkownika
SG10

Post autor: SG10 » 14 listopada 2010, 11:27

A ja jestem po przeczytaniu "Mury Hebronu" A. Stasiuk
Czytał ktoś?
Jeżeli nie to polecam. Niezłe też są "Opowieści Galicyjskie" ...

Awatar użytkownika
Vipera

Post autor: Vipera » 18 listopada 2010, 12:22

Margaret Stohl, Kami Garcia. - Kroniki Obdarzonych 1 - Piękne istoty.
Ethan, bohater powieści, mieszka w Gatlin - małym, nudnym miasteczku w Południowej Karolinie. Jest nastolatkiem, który gra w kosza i umawia się z dziewczynami. Uwielbia czytać i marzy o podróżach po całym świecie. Zwyczajna historia? Zapewne tak, gdyby nie fakt, że Etan ma swoją tajemnicę. Od miesięcy śni mu się ten sam sen. Widzi w nim tę samą dziewczynę, której nigdy nie spotkał.

Pewnego dnia do jego klasy dołącza nowa uczennica. Okazuje się ona... dziewczyną ze snu. Lena zamieszkuje u swojego wuja Macona. Nie pasuje jednak do mieszkańców Gatlin. Inaczej wygląda, mówi, porusza się. Jest bardziej mroczna. Ma też swoją tajemnicę. Nad jej rodziną od pokoleń ciąży straszliwa klątwa, przez którą Lena nie może żyć jak zwyczajna nastolatka.

Awatar użytkownika
Cosinus
Kontaktowanie:

Post autor: Cosinus » 18 listopada 2010, 14:41

Ja ja jak zwykle lekturę. "Przedwiośnie" na razie mam na tapecie :P
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
— George Bernard Shaw

Awatar użytkownika
piagizela

Post autor: piagizela » 22 listopada 2010, 20:51

Cosinus pisze: Ja ja jak zwykle lekturę. "Przedwiośnie" na razie mam na tapecie :P
Fuj, też się muszę niedługo zabrać. Obecnie "Ptasiek" Whartona i trochę "Proces" Kafki, bo chciałam zdążyć przed oglądaniem filmu (mam tydzień i 213 stron przed sobą).

"Ptasiek" jest ach, ach, ach, dużo lepszy niż mi się wydawał na początku - teraz tęsknię za nim i chcę móc już wrócić.
A "Proces" - 40 stron i tyle, może mam dobrą rękę ostatnio do książek, bo nie wybrałam jeszcze takiej, której bym nie była w stanie skończyć (a był taki pomór ostatnio).

Awatar użytkownika
Peaches

Post autor: Peaches » 23 listopada 2010, 19:56

Ja lekturę. "Ania z Zielonego Wzgórza". Mówili mi, że niezbyt ciekawa książka, ale mi się spodobała. Kiedyś także oglądałam ekranizację. Jestem na stronie 306. Zostało sto.

Awatar użytkownika
van Tesse

Post autor: van Tesse » 23 listopada 2010, 20:06

Nie wiem czy już ru to pisałam...

Ale czytam teraz Hobbita.
I powiem tak.. fajny, bardzo, ale początek straaaasznie nudny.

ODPOWIEDZ